Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '18

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
36
 

Ekpss 2018

Ekpss 2018
 

Salih Arıkan


Memur olan Arkadaşlarımı Tebrik Ediyorum. Son Yıllarda birçok arkadaşımız Kamu çalışanı oldu. Engellilerin çalışması, hayatın içine katılmaları ve sosyalleşmeleri çok iyi.

Özel sektörde’de engellilerin çalışmalarını teşvik eden kotalar cezalar ve ödüller var. Ama toplum engelliyi tanımadığı için uzak durmayı cezayı ödemeyi tercih ediyor. Bizim engelli dernekleri’de Meslek Eğitimi adı altında aynı kursun farklı versiyonlarıyla derneklerinin masraflarını bu cezalardan ödüyor. Yani ne ceza fayda ediyor ne de ceza niyetine kesilen cezalar faydalı oluyor. Gerçekten Mesleki Eğitim yapan fayda üreten dernekleri ayrı tutuyorum.

Yine hatırlatıyorum. Memur olan arkadaşlarıma evet Memur oldunuz ama şunu unutmayın.İşini ve eşini bulan kenara çekilip bireyselleşiyor ve engellilerin sorunlarına uzak duruyor.Bu sefer sorunlar birikiyor. Ben bir görmeyenim.Bizim İş yeri Bankayı değiştirdi.Özendirme alacağız. Sevinmem lazım değil mi hayır sevinemiyorum çünkü imza sorunları çıkabilir. Kamuda çalışan engelli arkadaşlarımızın da sorunları var.Evet, engelli kadroları doldurulmalı. Ama engelli çalışan personelin uyumu mesleki formasyonlarının arttırılması.Mesleki Kurum içi Eğitimlerinin arttırılması gerekiyor.

Birileri Bana kızacak ama engelliler iş yapmıyor ve boşuna para alıyorlar diye itiraz eden kişilerin az olmadığını ve dernekler olarak engelli kadrosunda çalışan arkadaşlarımızın formasyonlarını arttırma konusunu çalışmamız gerekir.Görevde yükselme ve Amir konumunda engelli arkadaşlarımız çok az.Kamu engelli Amirlere hazır olsun.Kendini geliştiren ve Amir olacak engellilerin önü açılmalı.

Görevden atılmak isteyen engellilerimiz ve Öğretmenlerimizin haberlerini hepimiz okuduk tepki koyduk.Evet, güzel ama çalışanlarımızı gelişen ve değişen şartlara hazırlamamız gerekiyor. Ben Memur olan arkadaşlarımızı engellilerden ve derneklerinden kopmamaları gerektiğini ve geldikleri yerlerin uzun süren hak mücadeleri sonunda olduğunu unutmamaları gerektiğini hatırlatırım.

Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 792
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 60
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster