Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
581
 

El İşte Göz Oynaşta

El İşte Göz Oynaşta
 

İtina ile kurgulanmış bir yazı düşünün. Oldukça akıcı, dili yalın, his dünyasının renkleri ile bezenmiş ve çok da doğal. Her birimizin hayatından ufak ve ama sıradan bir kesit hissi uyandıran, yormayan bir yazı bu. Hani daha sonra da meşgul etmesin zihninizi. “Vakit geçirmenize” yarasın, adı hoş vakit olsun ama izi kalmasın.

Böyle bir yazı yazar mısınız?

Evet diyenler içinde bir bölük insan var. Onlar zaten yazıyorlar böyle yazılar. Ama onların okunması ve yazılarının takip edilmesi için bir de yöntemleri bulunuyor. Akılda kalıcı ve daha sonra da yazarına çekici, yeni yazılarını merak ettiren bir ilave: Cinsel temalar.

Kendi tecrübelerimi paylaşmak için bu yazıyı bir araç olarak kullanmayı düşünmem hiç. Gözü açılmadık sığırcık yavrusu değiliz! Genel meseleleri özel olanlardan daha öne koyan yapımızla, lafını etmediğimiz bu tür konularda bile “yeterince” bilgi sahibiyiz. O konuların yazılarda hangi sebeplerle ve nasıl işlendiği konusunda da…

Bana bunu yazdıran ne öyleyse?

Beyin ve kalbi iğdiş edilmiş bir milletin çocuklarının, farkında olmayarak bu anlamda ırzını kendi eliyle teslim ettiğini görmekten duyduğum büyük rahatsızlık!

Üç kuruşluk aklı ve “zaten aşağılık olan kendinden” duyduğu aşağılık kompleksi ile Türk’e ve değerlerine ahmak ahmak saldıran saldıraylar, ahlâk kavramına da böyle kıvırma hamleleri ile ve salyalı ağızlarıyla yaklaşmaktalar.

Bütün canlılar içinde eşini kıskanmayan tek örnek domuzdur.

Müslümanız ve domuz eti yemeyiz.

Ancak, sevgili canlar, zaaflarınızdan faydalanılarak size domuz servis ediliyor ve daha ileri gidilerek bu servis işi de sizlere yaptırılıyor.

Milyonlarca sinek lağıma konuyor diye lağımı meşrulaştıramazsınız.

Hukuk, ahlâk ve vicdan herkesi sınırlar. Bunların ötesinde bir de ÖRF vardır.

Örfünüzü kaybederseniz, eşkıyalaşırsınız.

Sonra birileri -her canları istediğinde- sizi bir makine gibi kurar ve o ne derse onu yapar olursunuz gönüllü köleler gibi.

1960’larda ve 1980 öncesi bunu gördük.

Şimdi başka bir boyutuyla ahlâktan ve örften soyunmaktayız.

Kimin koynuna girdiğinizin ve kimlerin “sermayesi” olduğunuzun farkında mısınız?

Mesela Türkçeyi vererek aslında neyi verdiğinizi anladınız mı şimdi?

Bu yazı burada biter. Yoksa canım çooook sıkılacak!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklısınız ancak biran düşündüm, sizce hep o tip yazıları yazanlarmı suçlu,o tip yazıları yazdıranlarda hiçmi suç yok?yani siz, biz gibi insanlar hoşlanmayabiliriz ,sevmeyebiliriz öyle yazıları ama öyle yazı peşinde koşan öyle çok insanlarımızda varki. maalesef. o yüzden hep yazanlarda aramayalım hatayı ne dersiniz?

fugen 
 30.05.2008 11:00
Cevap :
Temelde haklısınız.Ama her şeyin müşterisi vardır. En tiksindiğimiz yiyeceği aç kalınca saldırırcasına yiyebiliriz. Nefs bu. O zaman aç bırakmamak ve servis de yapmamak gerek. Teşekkür ederim Fügen Hanım. Sağolunuz.  30.05.2008 15:51
 

Sayfanda olma nedenim bloğa koyduğun resim. Buraya gelirken canımım sıkılacağını biliyordum ve şimdi gerçekten canım sıkıldı. Düşüncelerine katılıyorum. Yüreğine sağlık. Sevgiler, kendne iyi bak.

Esma KAHRAMAN 
 26.05.2008 14:40
Cevap :
Çok teşekkür ederim Esma Hanım. Mutlu ettiniz beni. Sizin de yüreğinize sağlık. saygılarla. Hoşçakalınız.  26.05.2008 15:03
 

Sinek olmamaya ve bataklığa düşmemeye direnen ve o bataklığı insanlara ihbar eden bu güzel ve bilinçli yazınızın arkasındaki derin Türk irfanını ve ahlâkını görmekten bahtiyar oldum. Yazınızı yine önereceğim. Teşekkürler, selam ve saygılarımla...

murat ertaş 
 15.05.2008 7:09
Cevap :
Sevgili Murat Bey; sizden böylesi sözleri duymakla hem mutlu oldum hem de utandım. Hiç layık değilim bu güzel hitabınıza. Keşke birazcık adam olsaydım da, madem biri böyle düşünmüş, ben de söylenene benzemeliyim diye nefsime söz geçirebilseydim. Belki de olur, niyet önemli, değil mi? Herkes baktığı gibi görür, sözleriniz yüreğinizin yansımasıdır. O güzel yüreğin sahibine hayırlı, verimli, sağlıklı ve sevdikleriyle birlikte uzun ömürler diliyor. Varolunuz. A. Selam ve saygılar bizden.  15.05.2008 9:47
 

Rahmet için önce gayret.. Tebrikler, saygı ve sevgiyle..

Güller_Açarken 
 13.05.2008 18:12
Cevap :
Çok teşekkür ederim efendim. Saygı bizden. Hürmetler.  13.05.2008 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1778
Kayıt tarihi
: 28.04.08
 
 

Elektrik mühendisi, "öğretimci", 2 çocuk babası, aslen Kuzey Kafkasyalı, Türk ve Türk'e dair olan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster