Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '12

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
1176
 

El mi yaman, bey mi?...

El mi yaman, bey mi?...
 

Lale Devri izleyicisinin sonunda sabrı taştı. Bu akşam Twitter üzerinden #dizilerdeeniştebaldızahayır etiketiyle sesini duyurmaya çalışan izleyici adeta bir yakarış içindeydi.

İşte o tweetlerden bazıları.

Dilşad ?@dilsadpierre

#dizilerdeeniştebaldızahayırtoplum ahlakına aykırı dizleri tv de daha fazla görmek istemiyoruz lütfen destek için RT @mesutyar

Meliha?@MelihaZambak

#dizilerdeenistebaldızahayırenişteye-baldıza potansiyel sevgili gözüyle bakan senaritleri kınıyoruz @berfusoner@haydarsoner@semaergenekon

Hatice?@HaticeDmrl

#dizilerdeeniştebaldızahayırmidemiz kaldirmiyo bu kadarini ://

armecan arıkan?@aarriikkaann

#dizilerdeeniştebaldızahayırAhlaki çöküntüye dur diyelim RT lütfen @encokkonusulanl@tvgazetesi

Semra Aslan?@Robiniaa

#dizilerdeeniştebaldızahayırSessiz kalanlar da potansiyel midir acaba? Bir destek bu kadar mı zordur?

HanifeAktay?@hanifeaktay

#dizilerdeeniştebaldızahayırçünkü sizin para için yaptığınız rolleri izleyip gerçekten olabilir sanan beyinsizler var..

Esra Çılgın?@UMU_DU_MUZ

#dizilerdeeniştebaldızahayır@Gulben2011lütfen bir kez RT .. aile içi ilişkilerin aşk adı altında izleyiciye sunulmasına karşıyız

Ela Çakır ?@Elackr

#dizilerdeeniştebaldızahayırBu tür şeylerin normal gösterilmesine hayır uleen :D

ferihan atmaca?@ferikanow

#dizilerdeeniştebaldızahayır12 yas altı cocukların psikolojisi icin HAYIR HAYIR

Kullandıkları etiketlerin herkese ulaşması adına ekledikleri isim etiketiyle bana da gelen tweetle bu sosyal paylaşım eylemine ben de destek verenlerdenim.

Temiz toplum temiz ekran adına atılan her bilinçli eylemde olduğu gibi.

Şu an TT listesinde yerlerini alamasalar da eminim onlar azimleriyle en kısa sürede Twitter’ı sallayıp gündem oluşturacaklardır. Tabi Perşembe akşamı Suskunlar gecesi bu faktörü de unutmamak gerek. Yani tüm TTleri Suskunlar topluyor.

Hatırlayanlar bilirler belki kasaba dizisi izleyicisi ATV önünde büyük bir eylem yapmışlardı. Çok ciddi anlamda da ses getirmişlerdi. Temiz toplum ve temiz ekran adına kaldırılmak istenen dizilerine sahip çıkmışlardı. O zaman onlarında yanında olmuştum. Çünkü temiz ekran oluşumunda seyirci ayağını önemsiyorum. En önemli ayak olduğunu düşünüyorum.

Kim bilir belki yarın Lale Devri izleyicisi de FOX Tv önüne yürür ya da Avşar yapımın. Artık seyirci eski seyirci değil verilenle yetinmiyor. Ne istediğini biliyor. Bunun farkında olmayan kanal yönetimleri ve yapım şirketleri biran önce kendilerine gelmezse yakında sadece dışarıda yasaklı diziler olmayacak Türk dizileri bizim ülkemizde de izlenmeyecek halk tarafından lanetlenecekler.

Bu yıl yayına giren dizilerin akıbetine bakınca anlaşılacaktır ne demek istediğim.

Bakalım “El mi yaman bey mi?” Zaman içinde hep beraber göreceğiz.

oyatekin@gmail.com

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fox dizileri genelde gayrımeşru ilişkileri konu alıyor. Gerçi normali, sıradanı vermek ilgi çekmez ama haksız rekabet oluyor. Galiba RTÜK ABD firmasına sert olamıyor.

Turbest 
 18.05.2012 3:39
Cevap :
Ben de öyle düşünüyorum. Burada ki konumu temsilcilik olduğu için Fox'a yaptırım uygulayamayor. Aslında işlenen konulara değil tepkim konunun nasıl işlendiği benim için önemli. Her konu işlenmeli ama işlenirken yanlış olan doğru diye dayatılmamalı. Aynı dizi Fox'tayken sorgulamaları vardı içinde ama Fox'a geçer geçmez yanlış doğruya çevrildi hızla. Diğer dizileri de bu şekilde. Bu gidişe seyirci baskı uygularsa o zaman belki iğleşme olur. Aksi taktirde FOX bildiğini okuyacak. Katkınız için teşekkürler...Saygılar...   18.05.2012 11:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3675
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster