Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
193
 

El Sallama

Emeklilik yalnızlıkmış. Henüz geçici ikametimdeyim. Oturduğum sitenin güzel bir parkı var. Halı sahası, basket sahası,jimnastik aletleri ve kamelyalar var. Daha çok çocuklar ilgi gösteriyor. Eşim bana pek uymuyor, ben de bazen bir kitap alır giderim, bazen dinlenmek için.

Neden el sallama? Değişik el sallama yöntemleri oluyor. Siyasi liderler mitinglerde iki ellerini sağa sola sallayarak seçmenleri selamlıyorlar, selamlarını sağ elini kalbinin üzerine vurarak bitiriyorlar. Ayrılık anlarında da yoğun şekilde el sallamaları görüyoruz. Yolcusunu uğurlarken el sallamalar biraz hüzünlü oluyor. Trene binen yolcunun sevdiklerini görebilmek için  heyecanla boş pencere aramaları,tren gözden kaybolana kadar sallanan eller birözlemin, bir sevginin işareti gibi.

Bugün yine parkta kamelyada oturuyorum. Sigaram ve cep telefonum masanın üzerinde. Değişik düşüncelere de dalıyorum istemeden. Yalnız olunca oluyor bende böyle. Sağ tarafımdan üç yaşlarında cicibir kız bana bakarak geçiyordu. Sağ elimle el salladım kendisine. O da bana el salladı. Üç adım gitti geriye baktı tekrar el salladı, ben de ona el salladım. Artık biraz uzaklaşmıştı, tekrar bana baktı el salladı, ben de ona el salladım.Kızın babası da arkasından yürüyordu.O kadar mutlu oldum ki. Daha önünde uzun bir hayat yolu var. Minnacık yüreği sevgi dolu. Allah bahtını güzel eylesin inşallah.

El sallayarak selamlaşmayı seviyorum. Tatil için memleketime gittiğimde tanıdığım bayan arkadaşımı görüyorum bazen. İlk karşılaşmamızda hoş geldiniz der tokalaşırız. Sonraki günlerde caddede yürürken o kafe önünde otururdu. Yanında bayan arkadaşları da olurdu. Fazla dikkat çekmeden sol elimi hafif kaldırı el sallayarak selam verirdim. O da bana el sallardı.

Eş dost tanıdık el sallamaları selamlaşma sayılır. Ama üç yaşındaki kız çocuğunun el sallaması beni öyle mutlu etti ki, anlatamam. Saç ak, sakal ak bir adama el sallayan güzel kız. Allah sana zihin açıklığı versin, güzel okumalar nasip etsin.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet ilgi görmekten kim hoşlanmaz ki.Güzel bir gün diliyorum.

Şennur Köseli 
 09.09.2019 9:32
 

Üç yaşındaki cici bir kız çocuğunun el salladığı emekli adam... Belki de o minik el çalıştığın günlerde sallanmış olsa aklında maliye, hesap kitap olduğu için fark etmezdin. Yani belki de emekliliğin rahatlığı minik kızın şirin el sallamasına değince bu harika sonuç çıkmış ortaya. Bence bir de güzel ders çıkmış. Gittikçe soğuyan dünyayı biraz olsun ısıtabilmek için ara sıra tanıdık olsun olmasın, birbirimize el sallamanın gerekliliği dersi. Benim bu yorumu yaparken amaçladığım gibi. İlgi görmekten kim hoşlanmaz ki!

Şahbettin Uluat 
 08.09.2019 22:40
Cevap :
Merhaba,uzun yıllar resmi yaşadık tabi. Sevgiler saygılar görevimizeydi tabi.Emeklilikte artık halkıniçindeyiz,sevgi de doğal saygı da. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.Esen kalın.  09.09.2019 1:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster