Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
2663
 

El sallayan kızıl saçlı kız

El sallayan kızıl saçlı kız
 

Marşandiz, ne ayrılıklara ve buluşmalara şahit olmuş adeta bir anı müzesi gibi


Uzun bir tren yolculuğu ve pencereden dışarıyı seyrediyorum. Yorgunluk, özlem, can sıkısı trenin camından dışarıya bakıyorum işte.. Uşak Banaz İlçesi istasyonuna yaklaşıyoruz. Ben camda etrafı seyrediyorum sanki tarihi koklar gibi hat boyunca yüzyıllık yapılar, sanki bu hat bizim ve bizde burada dimdik duruyoruz der gibi yıllara meydan okuyarak tam orada duruyorlar. Tren İstasyona yaklaşıyor, yavaşlıyor ve duruyor.. Birkaç binen, birkaç inen Trenin o insanın taa ruhuna işleyen kalkış sireni ve yolculuğa devam etmenin yani hedefe ulaşmaya devam etmenin sesi..

Tren 150 - 200 metre hareket etmeye başlamış ve kızlar el sallıyor hele birisi varki kızıl saçlı el sallıyor, dünya baştan kurulsa senin yeni bir hayatın olsa biraraya gelemeyeceğiniz kadar masum ve güzel ...el sallıyor ve sizde sallıyorsunuz elinizi, o devam ediyor el sallamaya sanki size ulaşamayacakmış gibi sanki yıllarca beraberlikten sonra ilk ayrılık gibi canhıraş bir el sallama evet selam söyle, kendine iyi bak, seninle gelmeyi ne kadar isterdim, der gibi bir el sallama.

Hızlanan Trenin yavaşlamaya başlaması ile sallanan ellerin yavaşlaması Trenin durması ve ellerin bedenin yanlarına sallanıp kalması ... bekleyiş sanki hayallerin yıkılması gibi hadi tren devam etsene... Aşk böyle güzeldi, durma tren ne olur devam et. Özlemimi kesme hayalimi bozma, oysa ben neler hayal ettim tıpkı karşımdaki o el sallayan kızıl saçlı dünya güzeli gibi eşsiz sevgiliyi kaybetmeyeyim ne olur durma ona el sallamaya devam edeyim ona ulaşamayayım .

Oysa Duran Trenle beraber kızıl saçlı güzel birden yabancı oluverdi .. arkasını döndü ve gitti. Taki tren durana kadar ki aşk gibi uçtu gitti. Trenden inip takip etmek gerçekle yüzyüze gelmek gibi birşeydi ve adımımı geri attım trene .. söylendim ne zaman kalkacak tren diye anılarımı bozan o marşandize kömür nakli.

Tren Kalktı ne kızıl saçlı güzel ve arkadaşları vardı ne kimse onun biranlık el sallama hissi ile karşısında sanki sevgilisine ulaşamayan hasretlik çeken biri olarak çekildim kabinime Yıl 1978 ben yirmi yaşımda, yıl 2008 aradan geçmiş otuz yıl Klasik bir hikayenin gerçek aktörü olmayı tekrar ne kadar isterdim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

attila ilhanın böyle bir anısı vardı,yanyana duran iki trenden birindeyken diğerinde bir an görünen çok güzel bir hanıma duyduğu ve yıllarca unutamadığı o duru aşk.galiba ulaşılmazlara özlemlerimizi giydirdiğimizde yaşanan bir durum,belki de gerçekle yüzleşilse büyü bozulacak.büyüsü bozulmayan yüzleşmeleriniz olsun efendim. saygımla

perihan reyhan ALKAN 
 24.07.2008 14:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1053
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster