Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
672
 

Elazığ depremi Ergenekon'un işi mi?

Elazığ depremi Ergenekon'un işi mi?
 

Bu ülkenin bilim adamları son dönemde bilimden tamamen uzaklaşıp, saçma sapan hurafelerle halkı aydınlatmaya(!) çalışıyor.

Bir bakıyorsunuz bir televizyon kanalında, grizu patlamasını, paşaların gözaltına alınması ile ilişkilendiren bir spiker. Öbür yanda oluşan doğa olaylarını bile Ergenekon davasına bağlayan isminin önünde Doç. Unvanı olan bir bilim(!) adamı.

Öbür tarafta, ortaya çıkan cinlerle Çanakkale savaşının kazanıldığını iddia eden hurafelere itibar eden bir halk!

Evet, Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu) Başkanı DOÇ.DR. Sedat Laçiner, son yıllarda uluslar arası ilişkilerde artık, ekonomi ve siyaseti bile geride bırakan konuların deprem ve bulaşıcı hastalıklar olduğunu söyleyip, bu gün saat 04.32 sıralarında Elazığ’da meydana gelen depremi, Ergenekon davası ile ilişkilendirdi.

Gelelim Elazığ depremine. 6.0 şiddetindeki bir depremin bu kadar yıkıcı olması, Başbakan’ın söylediği gibi kerpiç mi? Buna şüphe yok!

Ancak bunu söyleyen bir Başbakan olunca, şöyle bir soru akıllara gelebiliyor. Siz ülkeyi yönetirken, bu konularda ne gibi bir çalışma içindesiniz?

Ülkemiz deprem kuşağında yer almasına karşılık, deprem konusunda yeterli çalışma olmadığı gibi halkı bilinçlendirici programlarda yeterli yapılmıyor. Varsa yoksa Anayasa değişikliği, darbe…

Evet, şu ana kadar Elazığ depreminde ölenlerin sayısı 57! Bir o kadar da yaralı var.

Böylesine orta şiddetteki bir depremde bu kadar can kaybının olması, geri kalmışlığımızın bir göstergesi! Oysa biz devler ligindeki ekonomimizle hep övünüyoruz. Bilmem dünyanın 17 mi kaçıncı büyük ekonomisine sahipmişiz! Acaba?

Böylesine ekonomik sıkıntılarla boğuşan bu halk, en küçük bir tabi afette yerle bir oluyor. Ancak Ankara bunu bir türlü görmüyor. İşte grizu patlamalarından hayatlarını kaybedenler, işte en küçük bir sarsıntıda evleri ve canları yok olanlar…

Evet, her konuyu getirip Ergenekon’a bağlamakla olmuyor. Veya her şeyin altında darbe arayıp, darbelerle beslenmekle de olmuyor. Bir sel felaketi oluyor, onlarca insanımız ölüyor. Bir taraftan trafik kazaları can almaya devam ediyor. (Yıllık ölüm miktarı 10 bin civarında) Madenlerimizdeki patlamaları hiç sormayın! Tüm dünyada depremler olurken, bizim gibi deprem ülkesinde depremin olmaması mümkün mü? İşte Elazığ! En küçük bir sarsıntıda onlarca can yok olup gitti!

Deprem nedeniyle ölenlere tanrıdan rahmet, yaralılara acil şifalar…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ewet sayın yazar. Başımıza taş düşse Ergenekon yapmıştır. Düz mantığı çerçevesinde bu deprem de onların işi. sağlıkla kalınız.

ankanın günlüğü 
 15.03.2010 0:16
Cevap :
Merhaba. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  15.03.2010 17:29
 

Evet, herşeyin tek suçlusu : Ergenekon !.. Geri kalmışlığımızın da, hakkımızı arayamamızın da, karanlıklara doğru gitmemizin de.. Herşeyin.. Allah'ım sen sabır ver :) sorumluluktan kaçılan yerde, elbette suçlayacak bir şeyler bulunur .. SEvgilerimle..

Mor Okyanus 
 11.03.2010 19:01
Cevap :
Merhaba. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  15.03.2010 17:31
 

Mesut bey merhaba, depremde ölen vatandaşlarımızın sayısını bile 3 günde belirleyemeyenler; işsizliği, geçim sıkıntısını ve giderek artan fukaralalığı perdelemek için, gündemi "Ergenekon" haberleriyle seçime kadar sürdürebilme hesapları yapıyorlar!.. Saygılar, selamlar.

Ali Özdemir 
 10.03.2010 20:53
Cevap :
Merhaba Ali Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  15.03.2010 17:30
 

...gidecek olursak Gölcük ve Varto depremleri de Ergenekon'un işi... Ergenekonistler son olarak Şili depreminin örgütle ilişkisini belgelemek üzereler...
Selam ola...

TEKBAŞINA 
 10.03.2010 18:33
Cevap :
Merhaba. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  15.03.2010 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3060
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster