Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1220
 

Elbette tarih bir bün yargılayacak

Elbette tarih bir bün yargılayacak
 

Türkiye gündem değiştirmeden 2 farklı şerit de doludizgin ayrışmaya koşuyor.  
 
Çim pistte koşan taylarla, kum pistte koşan taylar aynı gözlükle, aynı pencereden baktığı halde, önündeki kulvarı zıt istikamette koşarak, yarışı aynı finiş çizgisinde bitirebileceğini zannediyor.
 
Fuat Keyman Milliyet gazetesinde yayımlanan 20 Kasım 13 tarihli yazısına,  “Diyarbakır buluşması, gerçekten, Başbakan Erdoğan’ın nitelediği gibi tarihi oldu.” cümlesi ile girmiş!
 
Yazının geri kalan bölümünü okumadan aklıma “durdurun dünyayı, yağcılarda inecek var” özlü sözü düşüverdi.
 
Yağcılarda inecek olanların övgü ile bahsettiği Diyarbakır buluşması, Barzani için tarihi bir gün ki 3 bavul dolusu kese kese altın dağıttı.
 
PKK ve yandaşları için elbette zafer elde edilen tarih ötesi, hayal bile etmedikleri bir gün!
 
Hürriyet gazetesinde yayımlanan Baydemir -Barzani görüşmesini okumadınız mı?
 
O buluşmada Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Mesud Barzani’yi “Sayın başkan kuzey Kürdistan’a hoşgeldin” diye karşılamış”!(Hürriyet)
 
Gözünüz aydın! Türkiye’nin Misakı Milli sınırları içinde de bir Kürdistan’ı var!
 
Yağdanlıkların yere göğe sığdıramadığı Erdoğan’ın tarih dediği şey bu cüret, bu ayrışma.
 
Tırak içindeki “Barzani Türkiye'de parti kuracak, Leyla Zana da katılacak'” haberi de 20.11.13 tarihli radikal gazetesi gündemine manşet olarak düştü.
 
Bakın haberin  girişine “Geçtiğimiz hafta sonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Diyarbakır'a gelen Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin partisi olan Kürdistan Demokrat Partisi'nin Türkiye'de de kurulacağı iddia edildi.” diyor.
 
Beğendiniz mi?
 
Elbette Türkiye gündemine damgasını vuran haber ve yorum tırnak içinde özetlediğim haberlerle sınırlı değil!
 
Şayet art niyetli değilseniz, yüreğiniz vatan için çarpıyorsa; Vatanı canınızdan aziz bilip uğrunda gözünüzü kırpmadan can verebilirim diyorsanız Erdoğan’ın Diyarbakır buluşması tarih falan değil, PKK’ya kayıtsız şartsız teslimiyettir.
 
Bir adım sonra da misakı milli sınırlarının değişeceği sinyalidir. Diyarbakır buluşması emperyalist devletlerin ekmeğine sürülen yağ , Türk Milletinin aşına  katılan "ağu"- zehirdir !
 
Hezimeti Türk Milletine zafer gibi servis edenleri, tarih bir gün mutlaka yargılayacaktır.
 
Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Necati Bey, Yorumuma yazdığınız cevabı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizin dediğinize aynen katılıyorum. Haklısınız. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 27.11.2013 15:17
Cevap :
Recep Mey Merhaba! Zaman ayırıp düşüncenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Biz taşı toprağından çok olan Anadolu'nun teni güneş yanığı insanıyız. Bu Vatandan başka gidecek yerimiz yok! Telaşımız ondandır. Saygılarımla.  28.11.2013 11:33
 

Ekonomik ve sosyal istikrar bozulmasın diye yıllarca yanlışa destek veren medya da kendi çıkarlarının peşinde koştuğu için yazarları içinde de yağcılığa soyunanlar çokça var ne yazık ki.Bilgilendirmeniz için çok sağolunuz,sayın Kavlak.Selamlarımla.

Abbas Oğuz 
 23.11.2013 2:37
Cevap :
Abbas bey Merhaba! Öncelikle değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Olayların gelişmesinde destek olan medyanın ekonomik istikrar kaygısı yok! Türkiye Cumhuriyet tarihinde hiç karşılaşmadığı Tanımı Türk gençliğinde hitabede Atatürk'ün "iç ve dış" tanımladığı sezginin gerçekleşmesi söz konusu. Elbette destek olanların soy ağacına da dikkat çekmek gerekir! Elbette daha çok şey söylenip yazılabilir, bazen konuşmak yerine susmakta bir cevaptır. Sevgi selamlarımla.   23.11.2013 15:42
 

Merhabalar Sayın Yazarım. Benim anlamadığım milletimize ne olduğudur!.. Ne sesi çıkıyor, ne soluğu. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 22.11.2013 15:56
Cevap :
Merhaba Recep Bey! Yorum için öncelikle teşekkür ederim. Aslında Milletimize bir şey olduğunu söylemek haksızlık olur diye düşünüyorum. Siz de bilirsiniz ki Milletlere lider yön verir. Tıpkı göçmen kuşlara önderlik eden kılavuz kuşlarda olduğu gibi. Türk Milleti 1. İmparatorluğun çökmesinden sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milli kimliğini kazanmış, üstündeki ölü toprağını silkeleyip atmıştı. Şimdi Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesinde altını çizdiği İç ve Dış düşmanların istilası altında. Soyağacında "Türk" yazmayan ne kadar devşirme varsa el ele Cumhuriyetin içini boşaltma, altını oymakla meşgul! Muhalefet ise evlere şenlik! Millet ne yapsın? Arkasına düşeceği, peşinden yürüyeceği bir Anka kuşu arıyor. Selam ve saygılar  23.11.2013 11:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 154
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 424
Kayıt tarihi
: 27.08.07
 
 

Karanlığın düşmanı Işık! Gecenin zifiri karanlığı, şafak sökerken yerini, ufukta yükselen Gün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster