Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
926
 

Elbise görünüşünüzü değiştiriyorsa elbise yanlış, vücudunuz elbiseyle değişiyorsa vücudunuz yanlış

Elbise görünüşünüzü değiştiriyorsa elbise yanlış, vücudunuz elbiseyle değişiyorsa vücudunuz yanlış
 

Bunlar erkek için de söylenebilir ama daha çok kadın için. Elbise vücudun görünüşünü değiştiremez. Vücudumun çirkin yerlerini gizleyeyim diye elbise giyilir mi. Sağlıksız bir durum varsa başka. Sağlıklı vücut gizlenmez. Gerek yok, seni beğenen böyle beğensin. Şişmanlık çirkinlik değil, sağlık sorunudur. Kimse şişmansın diye sana çirkin diyemez. Yani böyle şeylerini elbiseyle örtmene gerek yok.

İnce bacaklar görünmesin diye kapatıyorsun… Görünsün. Senin yapın bu, insanlar seni öyle beğeniyorlar. Bazen kusurlarımız güzelliğimizdir. Beni olduğumdan farklı göstersin diye elbise seçiyorsanız yanlış bir elbise seçiyorsunuz; sizi olduğunuz gibi gösteren şekilde giyinmelisiniz. Zaten bir şeyleri kapatmaya çalıştığınız anlaşılıyor ve giyimde sırıtıyor. Giydiğiniz elbisenin içinde vücudunuzun şekli görülmeli.

Vücudunuz kraliçe değilse elbiseyle kraliçe olmazsınız. Doğal haliniz hani çok güzel olmasanız bile insanların daha çok hoşuna gidiyor. Şöyle olayım böyle olayım dediğiniz zaman inanın bir şeye benzemiyorsunuz. Ne yapsanız elbise vücudu değiştiremez, neyseniz osunuz; kendinizi kandırıyorsunuz.

En güzel elbise vücudu olduğu gibi gösteren elbisedir. Çoğu kadınlar değişmeye çalışıyorlar ama mankene gömlek giydirmiş gibi vücutları ayrı elbiseleri ayrı duruyor, bilmiyorlar. Elbiseyle vücudunuzun dış görüntüsünü değiştirmemeye çalışmalısınız; yoksa battaniye örtmüş gibi oluyor.

Vücut sağlıklı yaşayarak değişir. Sakın spor yaparak vücudumu gözeleştireyim demeyin. Tatlı teniniz kas yığınına dönüşür. Kadın kokunuz bile gider. Vücut tahta, demir filam değil ona şekil veremezsiniz. Yapacağınız şey doğuştan ki halinizi korumak. Doğuştan ki haliniz neyse siz osunuz, güzelliğiniz o. Ve o şekilde inanın çok ama çok güzelsiniz.

Birgül YILMAZ, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim Bey...Çirkin de olsak, zayıf da olsak, şişman da olsak, iyi dikilmiş güzel bir elbise görünüşümüzü değiştirir...Eğer değiştirmiyorsa, bana göre elbise yanlıştır...Bazen de, acemi bir terzinin elinden çıkmış kötü bir elbise insanın güzelliğini gölgeler...İnsanların(anatomi olarak) fiziki yapısından ne utanmalı ne de güzelliğinden böbürlenmelidir...Bunların ikisi de geçicidir...Ama, toplumda yaygın bir kural, evden çıkarken kendine biraz çekidüzen vermesidir. Kötü bir kıyafetle,erkeğe "amca,abi,dayı..." diyorlar; bayansanız," anne,yetze,abla..." diyorlar. Ama, iyi bir kıyafet giydiğinizde,"beyefendi, hanımefendi..."diyorlar...Nasreddin hocanın, "ye kürküm ye" misali...Selamlar.

cdenizkent 
 26.02.2016 12:19
Cevap :
Tabi efendim ben farklı anlayıştaki kişilere bu konuda biraz açılım getirmeye çalıştım.Yorumlarınız gerçekten ayrıntılarıyla konunun analizini yapıyor.O konuda fikirlerinizi öğreniyoruz.  26.02.2016 18:56
 

Kerim Kardeş! Yerine göre spor da yapmak gerek. Şimdi elbise ile vücudun çirkinliğini pek ala gizliyorlar. Selamlar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.02.2016 9:49
Cevap :
Ya ben böyle düşünüyorum ablacığım,sağlık mutluluk dileklerimle.  26.02.2016 18:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5012
Toplam yorum
: 13177
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster