Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '10

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
1042
 

Eleştiren haller; Magazin evlilikler, "Sevgilim", "Pusula"

Eleştiren haller; Magazin evlilikler, "Sevgilim", "Pusula"
 

Bunca insan bu kadar zor şartlarda canı gönülden kendine bir hayat arkadaşı bulmak için çırpınıp dururken, yalnızlığına isyan ederken ( misal ben )* magazinde yer alan bu şuursuzca çiftleşmeler, ertesi gün pişman oldum diye boşanmalar da neyin nesi? İki rahat durun be kardeşim! Türkiye sizden başka bir şey okumuyor; rezil olmayın da bir zahmet güzel örnek olun!

Özge Ulusoy'un annesi düğünü ayağında terlikle basmışmış. O yaşta kadın yazlık yerde modaya uygun olsun diye, hatta Melis Alphan köşesinde yerden yere vursun diye gladyatör sandaleti ile basacak değildi herhalde?! Haberciliğin tırışkadan teyyare, selam söyle o yare olduğu andır.

Pişmanlık yasasından yararlanmak isteyen Özge Ulusoy'un haline ise diyecek yok. Bu aralar çat çat evlenen, pıt pıt doğuran meslektaşları kendisinde kompleks yarattı herhalde. Kompleks sahibi olsan da kendine zarar gelmesin diye kırıp dizini oturacaksın, evinde kendi kendine ağlayacaksın kardeşim! ( misal yine ben )

***

Karadenizli olması nedeni ile Volkan Konak'a kanım çeker. Soydan mütevellit benim de yarım oralıdır ama kalbim daha çok oralıdır. Bence hırçınlığımı ama aynı zamanda duygusallığımı, yeşili ile dalgasının birleştiği yerdeki derinliğimi oralardan almışım. Bu nedenle babam duymasın kendimi daha çok oralı sayarım. Karadenizli insan özetle çeşittir ama en çok da romantiktir.

Volkan Konak gibi "sevgilim"** diyen çok az adam var bu hayatta. Bulan varsa çok şanslı. Öyle kocaman, öyle içten bir "sevgilim" ki o ağızdan dökülen duyunca doyasıya sevgili olamadıkların ve acımasızca geçen zamana dair kalbi dağlanıyor insanın.

Benim de bir yerlerde "sevgilim" var. Gelmesi için gönül yoluna güller ektiğim sevgilim, bil ki seni şimdiden özledim...

***

Pusula*** adlı kitabın tanıtımında şöyle yazıyor:

"Bazen önümüzdeki yaşama yer açmak için, planladığımız yaşamdan vazgeçmemiz gerekebilir."

Yıllardır birbirinin aynı, başkaları tarafından dayatılmış yaşamlarla hayattan zevk aldığını sanma yanılgısından vazgeçmek için belki de bu cümleyi kulağa küpe etmek gerek. Gerekiyorsa değişmek, yenilenmek, cesur olmak, istediğimiz yaşamı yakalamak için kendimizi ve mutlu olma yollarımızı keşfetmek gerek. Bize bahşedilmiş ruh ve bedene hakkını vererek yaşamak gerek. Belki de istediğimiz para, mutluluk, aşk ve diğer beklentilerimiz planladığımız ve hatta halihazırda yaşadığımız yaşamın çok dışında bir yerdedir.

Önünüzdeki yaşam hakkında kaygılarınız varsa bir umut olması için Pusula bol mesajlı güzel bir hikaye. Belki de ihtiyacınız olan itici güç bu hikayededir kim bilir?

Eğer yeterince izah edemediysem kitap şöyle diyor:

" Kaç yazımız ya da sonbaharımız kaldı? Belki yirmi? Ya da otuz? Duygularla savaşacak kadar zamanımız yok. Hayallerimiz tükense de, mutlu olmak için kararlı olmak zorundayız. Yeni hayaller yaratmayı istemek zorundayız."...

Yıldız trafiği:

* Başkasını misal gösterince millet bozuluyor, bu nedenle misal benim.

** "Sevgilim" i hiç duymadıysanız, internette dolu videosu var, lütfen izleyin derim.

*** Pusula adlı kitabın yazarları: Tammy Kling & John Spencer Ellis. İyi okumalar, derin keşifler dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kaçırmışım seni bu aralar:)Mutluyuz sanırım bu aralarr:)) Kurtulmuşuz depresif hallerden:)).. Yüce Rabbim herkesin gönlündeki versin:))

Sema CURUK 
 01.09.2010 14:08
Cevap :
Amiiiiiiiinnnn. Depresyon beni sever gerçi ama şimdilik uzak dursun rica edeceğim. Beni kaçırmayın Sema Hanım'cım lütfen vallahi üzülürüm, depresyona girerim ona göre. :)  01.09.2010 15:15
 

''Dün sizi yolda görmüşler, kolunuzda da biri varmış! Günahı bunu söyleyenlerin... Ateş de bacayı sarmış:-)''

yeşilsoğan 
 02.07.2010 22:53
Cevap :
Pih hiih hiii :) Sevelim, sevilelim inşallah hepimiz. Benim için başka şeyin değeri yok... İyi hafta sonları dileklerimle.  03.07.2010 15:43
 

demişti bir akşam ordu'da...o akşamda çenem çıkmıştı iyimi ona eşlil edeceğim diye...Çok yakışıyor o adama ne mutlu ona söyletene bir de.

yekruseha 
 02.07.2010 14:42
Cevap :
Sahici adamlara yakışır "sevgilim"ler, "kadınım"lar. Öyle samimi söyler ki onlar unutamazsın. Sanırım o da onlardan biri, duygu adamı velhasıl sanatçı işte... Biz de içtenliğinden etkilendik az biraz kendisine değindik... :)  02.07.2010 19:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1595
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster