Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
200
 

Eleştiriyi övgüyle hafifletin

Eleştiriyi övgüyle hafifletin
 

eleştiri


Bob Miglani ailesinin New Jersey'deki Diary Queen restoranında acılı sosisli sandviç ve çikolata soslu dondurma servisi yaparak büyümüştü. Bir müşteri dondurma külahını düşürdüğünde restoran para almadan ona yenisini verirdi. Soru yok, tartışma yok.

Neden restorandan çok müşterinin çıkarını gözeten böyle bir kural var? "Çünkü hem işletmemizin saygınlığını koruyor hem de doğrusu bu" diye yanıtlıyor.

Geçimsiz bir çalışanla ilişkinizin saygınlığını korumak için bazen beklenmeyeni yapmanız gerekebilir. Buna o kişi doğru bir şey yaptığında onu tebrik etmek de dahil edilebilir. Bu kolay olmayacaktır. Sorun çıkaran o kişinin yaptığı her şeyi küçümseme isteğini bastırabilmek büyük cesaret gerektirir.

Halkla ilgilenmek konusunda yetenekli kişiler dengeyi tutturmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Hiddetli müşterilerin eleştirileri altında bile, böyle çalışanlar öfkenin üstesinden gelip müşteriler haklı olduğunda bunu kabul etmeyi başarırlar. Bunu sağlayan şey, basitçe, içten gelen bir övgünün ne kadar yatıştırıcı olduğunu bilmeleridir.

Eleştiri ve müşteri ilişkileri hakkında bakınız bu konuda da neler anlatılmış.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İş yaşamı için altın değerinde öğütler bunlar. aslında günlük yaşama da kolaylıkla uyarlanabilir. Ancak bugünlerde bu o kadar zor ki. Gündelik yaşamın koşturması, yaşanan gerginlikler kaygılar başkasına anlayış göstermeyi zorlaştırabiliyor. Selamlar.

Güz Özlemi 
 14.03.2014 6:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2746
Kayıt tarihi
: 25.12.11
 
 

İş fikirleri hakkında makaleleri takip etmek ve paylaşmayı çok severim. Bilgisayar başında çok va..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster