Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
4
 

Elimde Parça Cüz Bile Kalmadı

Elimde Parça Cüz Bile Kalmadı
 

Salih Arıkan


Arkadaşlar Kur'an-ı Kerim ve Meali İlmihal ve parça cüz elif cüzü tecvit kabartma olarak farklı zamanlarda Türkiye Beyazay Derneği İzmir şubesi olarak ücretsiz olarak dağıttık. Son parça cüzümü de bir öğrencimize verdim.

Ücretsiz olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlar Dairesi Başkanlığına başvurabilirsiniz ücretli olarak ta Adil Altınkaya Altınoluk Matbaası engellilerle ilgili malzeme satan şirketlerden Anadolu engelliler derneği Kayseri görmeyenler kültür ve birleştirme derneği gibi farklı yerlerden satın alabilirsiniz.

Ben ücretsiz Kur'an-ı Kerim dağıtanlara çağrıda bulunuyorum lütfen kabartma Kur'an-ı Kerim de dağıtınız. Bir ara canda özür olmaz derneği de belirli camilere kabartma Kur'an-ı Kerim veriyordu. Maddi durumu olmayanlarda biraz sıra bekleyerek diyanetten alacaklar. Diyanet Kur'an-ı Kerim Meal ve bazı dini kitapları kabartma yazıyla basıp gönderiyor. Almak isteyenler Diyanet İşleri Başkanlıklarına başvurabilir. Bir  de İllerde Müftülükler engelli koordinatörlüğü oluşturdu özellikle İstanbulda etkin çalışmalar yürütülüyor.

Bu işler biraz yavaş ilerliyor ben şimdi kabartma olarak kitabımukaddesi istesem hızlı bir şekilde on yerden gelir. Söz konusu engelli olunca kabartma Kur'an-ı Kerim basım işleri bile ağır ağır gidiyor. Şairin dediği gibi ağır ağır çıkacaksın bu merdivenden.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 792
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 60
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster