Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '14

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
515
 

Elit Cambridge Koleji coşkuyla açıldı

Elit Cambridge Koleji  coşkuyla açıldı
 

 

 

"Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."       Kemal ATATÜRK

2014–2015 öğretim yılına başlayan Cambridge Eğitim Kurumu’nun açılış töreni; 08 Eylül 2014 Pazartesi günü, programa çerçevesinde Türkçe Öğretmeni Özge Demir’in sunuculuğunda gerçekleşti. Herkesi saran heyecan kendini belli etti!

 

 

İstiklal Marşımızın birlikte söylenmesi sonrasında deneyimli bir öğretmen konuşma yaptı. Okul Müdürü Çiğdem Kaya’nın yaptığı konuşma, salonu dolduran öğretmen, öğrenci ve velilerce ilgiyle izlendi. Başta kurum sahibi Hakan Şaştım olmak üzere öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyorum. İşte konuşma metni:

"Değerli Velilerimiz, Değerli öğretmenlerim ve Sevgili Öğrencilerim,

2014–2015 Eğitim öğretim yılı açılış törenimize hoş geldiniz. Büyük bir heyecanla yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Bu güzel başlangıç için emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Değerli Konuklar,

Eğitim, bir toplumun çağdaşlaşmasındaki temel etkendir. Çağdaş bir Türkiye için, aydınlık yarınlar için sorgulayan, eleştirel düşünen, akılcı mutlu bireyler yetiştirirken; onların kendi yaratıcılıklarını kullanarak üretmelerine katkıda bulunmalıyız. “Her öğrencimiz farklıdır ve özeldir” ilkesiyle çıktığımız bu yolda, en önemli görevlerimizden biri farklılıklara saygı duyan, Atatürk ilke ve değerlerine sahip çıkan çağdaş bireyler yetiştirmektir.

Misyonumuz doğrultusunda Küreselleşen dünyada fark yaratabilen, dünyanın geleceğini biçimlendirebilen, iletişim becerisi yüksek, söz ve karar sahibi, hayat boyu öğrenen mutlu bireyler yetiştireceğiz.

Sevgili Öğrencilerim,

Yapacağınız projelerde, araştırmalarda, katılacağınız ulusal ve uluslararası yarışmalarda üstün başarılar gösterebilmeniz için görevleri sizi eğitmek olan öğretmenlerinize gereken değeri vereceğinizi, onlardan saygı ve sevgiye dayanan bir ilişki içinde en çok yararı sağlayacağınızı biliyorum. Bunu sizden bekliyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Sizden ilerleme bekliyoruz, sizden başarı bekliyoruz ve yaşamda fark yaratmanızı bekliyoruz. Sizden var gücünüzle geleceğe iyi biçimde hazırlanmanızı bekliyoruz. Sizden potansiyelinizi performansa çevirmenizi bekliyoruz. Size inanıyoruz, aklınızın, yeteneklerinizin her zorluğun üstesinden gelmeye, fazlasıyla yeteceğinden kuşku duymuyoruz. Dayanışmayla hoşgörüyle birbirimize destek olarak, kendi yaşamınızı ve güzel ülkemizi geleceğe taşıyacağınızı biliyoruz.

Sevgili Gençler, 8. Sınıf Öğrencilerimiz,

Sizler küçüklerimize birer ağabey ve abla olacaksınız. Başarılarınızla onlara iyi örnek olmanızı istiyorum. Bu yıl gireceğiniz zorlu yarışta okulumuzun öğrencileri olarak sizler, sizden sonra gelenlere başarılarınızla yol göstereceksiniz. Bu yıl göstereceğiniz yoğun performansla hedeflediğiniz okullarda okuyacağınızdan, hayal ettiğiniz geleceğe kavuşacağınızdan, hiç kuşkum yoktur. Sizlere güveniyorum.

 Değerli Velilerimiz,

Sizler de büyük bir özveriyle çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanetlerinizi akademik ve sosyal alanlarda donanımlı bireyler olarak yetiştirecek, onları yaşama en iyi şekilde hazırlayacağız. Onları bekleyen gelecek için bugün ve bundan sonra da sizin üzerinizde büyük bir sorumluluk olacaktır. Elbirliğiyle beraber onların başarılı olması için var gücümüzle çalışacağız. Bu yıl çok ama çok başarılı bir yıl geçireceğiz. Hepimiz üzerimize düşeni en iyi şekilde yapacak, çok çalışacağız.

Sevgili Çocuklar,

Hedeflerinizi belirleyin, her zaman büyük hayaller kurun ve bunları gerçekleştirin. Sizlere inanıyor ve güveniyorum.

Hepinize iyi bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla."ygılarımla..."

 

 

NOT: Aşağıdaki fotoığrafları slayt olarak görebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 770
Toplam yorum
: 492
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1272
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster