Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '09

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
522
 

Ellerim de nasır yok benim

Ellerim de nasır yok benim
 

Bu bir pipo değildir.


Ben kan kırmızı aşkların kölesiyim
Haklısın biraz deliyim
Rüzgar ektiğim için fırtına biçerim
Ölüceksem de
Kiyameti bir kadının gözlerin de görmeliyim

Ben
Kan kırmızı aşkların kirli beyaz lekesiyim


Ah, kiralık katilim. Sakıncalı işkenceler yap bana, son ver her şeye bir cinayet sabahın da. Bana ait olmayan kokular taşıyor bedenim. Uyanık olduğum zamanlarda, öyle karışık ki zihnim. Ah, kiralık katilim.
Gözlerimi kapatabilseydim, ölebilirdim.

Bana neden diye sorma. Hayat dediğin şey siyah beyaz bir sahne aslında.

Senin beyaz yakalı kariyer hayallerin, temiz, lekesiz çarşaflar gibi midemi bulandırıyor. İçimden bir şeyleri parçalayarak, kopartarak aldılar; Ücreti peşin ödenmiş bir kürtaj operasyonuydu ölüm.

Şimdi, kimse tane yaprak dökümlerinden bahsetmiyor. Katliamlara sahip çıkmayan insalık tarihi, isim yoklaması yapılamayan evlerde ki hikayelere aldırmıyor.

Biliyor musun, ellerim de nasır yok benim. Toprağı avuçlarken farkettim. Kıç cebim de limitsiz kredi kartları kollarım zayıftı. Çoğu zaman bir baltaya sap olmuştum ama kariyer dediğin şeyin sonunda toprağı atması için bir kürek veriyorlar adama.

Sonrasın da toprak kokuyor ellerin

Ah kiralık katilim
Gözlerimi kapatabilseydim, ölebilirdim
Ben
Kan kırmızı aşkların kirli beyaz lekesiyim

Kaçak bir yolcuyum artık. Vagonlar arasın da kısa hayat hikayelerin de seyahat ediyorum. Hiç bir şehir de gereğinden fazla kalmıyorum. Daha onaylanmamış bir infaz izni taşırken yüreğim de, medeniyete sahip çıkıp kravat takmak idam sehbasına çıkmak gibi.

İntahar Tanrı ya ukalalık öyle mi

Garip, artık dünyada ki her kokuyu duyabiliyorum. Her sesi görebiliyorum. Kıç cebim de limitsi bir kapitalizim taşımasamda, aç kalmıyorum; Yaşıyorum.

İşin özeti;
Oyu geçersiz bir çobanım anlayacağın. İdealist bir kaç kuzuya İstanbul hikayeleri karalıyorum. Tanrı ya ukalalıkla son bulacak hayatım da, sevdiklerime bir kaç cümleyi miras bırakıyorum.

Ne olur kızma bana, Adile teyze yok artık; masallar anlatmıyor uykudan önce ki zamanlar da. Bir süper kahraman köstümüm yok dolabım da.

Krallar çıplak
Kadınlar çıplak
Çocuklar çıplak

İnsanlık tel örgüler içersinde dünyanın en büyük ceza evin de tutsak; Anlasana sevmek yasak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bütün yanlışlara karşı çıkılır,ezilir.en azından ben öyle yapmıştım.ama dikkatini çekereim iki doğru yürek diyorum.Bu doğru çok geniş kapsmalı :) sen anlarsın eminim..

son tual 
 03.02.2009 17:12
Cevap :
Anlasam, anlatamam, anlatsam, anlaşılmam neyse Allah tan sen varsın arada fısıldayan :)  04.02.2009 13:51
 

anlamadım:( hem o bir pipo değilse nedir?

mis-tress 
 02.02.2009 13:32
Cevap :
Sorgulama metinleri. Kelimelerin anlam değişkenliği. Aşk, savaş, sevgi ve ölüm. Günahlara sahip bir bedenin şizofreni söylemleri. Neyse anlamadıysan da boşver. Pipo konusuna gelince ; http://www.fotografya.gen.tr/issue-13/m_kurt.html  03.02.2009 10:50
 

Kızacaklar ama ukalalık diyecekler, senmisin bir tek, diyecekler, anlamayacaklar...Anlamıyorlar, tutunamıyorsun, bir anlasalar. Kurtulacaksın, bir bilseler...Kendi elleriyle, kapatırlar gözlerini...Olmuyor ama olmuyor. Sen hep leke olarak kalacaksın. Kim de kaldığınla yetineceksin.

SINIR 
 01.02.2009 16:30
Cevap :
Kızgınlar, ellerin de meşela bir cadı ayinin de yakacaklar. Anlamıyorlar, ah bir anlasalar... Seninle aynı gün batımına bakmayı seviyorum, hala.  03.02.2009 10:15
 

Ah deli yürekli, sevgi de limitli değil mi?:) Herşein limti olduğu gibi... Öpüyorum o güzel yüreğinden. Kendine ve kalbine iyi bak olur mu? Sevgilerimle...

yprkck 
 01.02.2009 12:03
Cevap :
Sende gülümsemeni eksik etme :)  03.02.2009 10:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 852
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 16.02.08
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk öğretim, üniversite, askerlik ve evlilik hazırlıkları sıralamasında stan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster