Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
257
 

Elleriniz ağrımasın Başbakanım

Elleriniz ağrımasın Başbakanım
 

Dün akşama doğru bir haber çıktı. Bu gün saat 17.00 de (12 Haziran 2007) Başbakanlıkta Sayın Başbakan başkanlığında “Güvenlik” toplantısı yapılacaktı. Bütün gözler ve kulaklar bu toplantıya çevrilmiş, çıkacak sonuç ve açıklama bekleniyordu.

Toplantı yapıldı ve 17.00 da başlayan “Güvenlik toplantısı 19.45 sularında bitti. Yani 2 saat 45 dakika filan sürdü.

Birincisi, demek oluyor ki ülkenin güvenlik sorunları 2 saat 45 dakika gibi bir süreçte “kına gibi un” oluyor. Madem böyle kolaydı, bu güne kadar hiç mi 2 saat 45 dakika ülkenin “Güvenlik” sorununa ayıracak vakit bulamadınız?

Her neyse…

Toplantı sonrası ise aşağıdaki “Resmi” bildiri yayınlanmakla yetinildi…

Başbakanlık Basın Merkezi’den konuya ilişkin yazılı açıklama şöyle:

"Sayın Başbakanımızın başkanlığında Sayın Genelkurmay Başkanı, Sayın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Kara Kuvvetleri Komutanı ve Sayın Jandarma Genel Komutanı’nın katılımıyla, Başbakanlıkta bugün yapılan toplantıda, bölücü terör örgütünün faaliyetleriyle mücadele başta olmak üzere genel güvenlik konuları ele alınmıştır.

Toplantıda, terörle mücadelenin ülkemizin gündemindeki en öncelikli konu olduğu bir kez daha teyit edilmiş, bu konunun tüm çıkarların ve her türlü siyasi mülahazaların üstünde olduğu hususunda kimsenin kuşkusu bulunmaması gerektiği kaydedilmiş, halkımızın terör eylemlerine karşı her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunun görüldüğü memnuniyetle not edilmiş ve bu dayanışma ruhunun ve kararlılığın devam ettirilmesinin önemine dikkat çekilmiştir.

Toplantıda, terörle mücadelede hükümetimiz, TSK ve güvenlik kuruluşları arasındaki çalışmaların tam bir uyum ve eşgüdüm içerisinde yürütüldüğü bir kez daha tespit edilmiştir.

Terörizmle mücadele, her zaman olduğu gibi demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, ancak büyük bir kararlılıkla ve tüm ilgili kurumlarımızın ortak katkısı ve işbirliği ile sürdürülecek, ülkemize yönelik tehdidin üstesinden gelinecektir."

Vallahi ben, yani İbrahim PEKBAY, 2 saat 45 dakika gibi bir sürede ülkenin “Güvenlik” sorununun çözüldüğüne ve yukarıdaki açıklamadan da son derece tatmin (!) olduğuma dair açık ve samimi (!) fikrimi serbest iradem ile burada ifade etmekten dolayı mutluluk duyuyorum.

Görünen ve anlaşılan o ki; bu toplantı sonrasında terör ile ilgili tüm sorunlarımız en alt seviyeye inecek. Hatta 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak seçimlerden önce de sıfır noktasına inip AKP iktidarının -Sayın Başbakanının deyimi ile- gece gündüz nasıl çalıştığını ortaya koyacak ve ikici bir dönem daha “Siyasi irade”nin sahibi olmalarının ne kadar gerekli olduğu tartışmazsız millet tarafından kabul edilip, oylar sandığa ona göre atılacaktır.

Sayın başbakana olaylara çok seri müdahil olarak çözdüğü ve milletimizi rahatlattığı için sonsuz teşekkürlerimizi bir kez daha vurgulamayı da görev sayarım.

Sağolun, varolun, elleriniz ağrımasın…

13 HAZİRAN 2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ülkenin, güvenlik sorunları MGK da, çözülmeldir. Bu toplantı çoktan yapılmalıydı. Dönüp geriye baktığımızda ne kazandıkki böyle. Güvenlik güçleriyle iktidarın kavgası. Profil nasıl acaba, dışarıdan bakınca. Ben anlamam. Ülkede muhtıra yemiş bir iktidar olsa bile, ülkenin güvenliği MGK da konuşulur. Böylesine medya kavgası veya iktidar mücadelesi şeklinde değil. Ne işe yaradıki bu durum. Bizlerede bu yönde, birleştirici yazılar yazmak düşmezmi? Bakın nasıl ayrıştık. Hukuk, üretim ve birleştirici ilkeli. Tahrik edici değil. Yazınıza bu açıdan bakıyorum. MGK işi ele almalıdır. Saygılar.

DurmuşGüler 
 14.06.2007 18:15
Cevap :
Sayın "DG" yorumunuz için teşekkür ederim. Ülkede "Birleştirici" ve "Uzlaştırırcı" tavır öce "Siyasi iktidardan" beklenir. Onu görebilsek, dediklerinizin hepsi doğru... Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  14.06.2007 19:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 864
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster