Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
421
 

Elveda hayat

Elveda hayat
 

Sanırım ölüyorum, zira ölenleri çok özlemeye hep onlara yazmaya başladım son günlerde. Ben ölürsem ne olur? Hiçbir şey olmaz. Geride bırakacağım ne bir çocuk var ne de ardımdan konuşacak birileri. Yok cümle yanlış oldu, konuşacak çok kişi var, iyi konuşacak kimse yok sanırım. Kimseye dokunmadan yaşadığım hayatta ne çok kişiye zarar vermişim meğer ben. Ben ölürsem muhtemelen "geberdi gitti" denilenlerden olacağım. Ardımda yarım kalmış hiçbirşey olmayacak. Kediler ve köpekler öksüz kalmaz sanırım ben gittim diye. İnsanların kendi hataları nedeniyle birilerini ya da hayatlarını kaybetmiş olmalarından sorumlu tutulmaktan sıkıldım artık ben. Sıkıldım "yeteeeeeeerrrrrrr" diye haykırmak istiyorum saklıkente çıkıp.

Kendi elleriyle hayatlarını çıkmaza sokmuş insanlar yüzünden hatalı görülüyorum. Yok böyle bir haksızlık çeşidi. Daha önce anlattım babam kanserden öldü. Akciğer kanseri. Çünkü yıllarca eşek yüküyle sigara içti bu adam, şimdi benim yaptığım gibi. Sonra da hastalandı. Günün birinde ona özlemimi anlatan bir mektup bıraktım ona 30 sene boyunca çektiğim özlemi anlattım, onu çok sevdiğimi gittiğinde çok özleyeceğimi anlattım. Dün öğrendiğime göre 30 sene boyunca beni hiiç sallamayan adam mektubu okuduktan sonra yemekten içmekten kesilmiş birbuçuk ay boyunca da hiçbirşey yememiş ve ölmüş. Babamı ben öldürmüşüm.

Bu omuzların kaldırdığı yük yetmiyormuşçasına bir de bunu yüklediler şimdi. İstemiyorum omuzlarımdaki hiçbir yükü hepsini silkeleyip atmak istiyorum sıkılıyorum artık birileri için yaşarken birilerine sebep olarak görülmekten. Ben yaşamımdaki herkesi herzaman serbest bıraktım. Giden gitti kalan kaldı. Hiçbir zaman babama yılışmadım yapışkanlık yapmadım illa ki yanında olayım seni göreyim diye.Ne gidenler için ne de kalanlar için söyleyebileceğim birşey yok herkes kendi seçimini yaşıyor bu hayatta. İşte bu yüzden bırakın artık hatalarınızı üzerime yıkıp benim üzerimden ajitasyon yapmayı.

Sanırım ölüyorum, zira ölenleri çok özlemeye başladım ve kendi ipimi çekiyorum. ELVEDA HAYAT.... İşte öyle birşey...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 517
Kayıt tarihi
: 03.02.09
 
 

1974 İzmir doğumluyum, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezunuyum. Çalışmıyorum. Bekarım çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster