Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '08

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
724
 

Elvis Presley'in çilesi

Elvis Presley'in çilesi
 

elvis


İçkiler ona bakıyordu. Elvis Presley acısını dindirmek için en büyük şişeyi eline aldı. Bardağına döktü. Bir yudum aldı. Yine annesi aklına geldi. Elvis’in gözlerinden birer damla yaş aktı. “Anneciğim seni çok özledim. Beni cennetine al.” Diye söylendi. Elvis içkinin kandırıcılığına bu sefer inanmadı. Alkol dolu bardağını masasına koydu. Ama içtiği viski vücudunu yavaştan ısıtmaya başladı. Böyle olunca Elvis çok terlerdi. Hemen banyoya geçti. Soğuk bir duş almaya başladı. Duşta iken aklına alkol geliyor, ardından şimdiye kadar içtiği viskilerin miktarını düşünüyordu.

Elvis vücuduna alkol girmiş halini düşündü. Alkol vücuda girdi mi ciddiyet barındıran ciddiyetsiz duyguları, bir özentinin olgunlaşmış halini insana kısa bir süre yaşatıyordu. Alkolün gizemi herkes kullandığı için vardı. Elvis kendi ismindeki gizemi düşündü. Alkol kendi ismi olan Elvis Presley kelimelerini sargı bezi gibi sarıyor ve o sargı ancak konserlerinde işe yarıyordu.

Elvis konserlerde sargı bezi kullandığını düşündü. O an hayranlarını bir çıkmazın içinde gördü. Çünkü sargı bezinin yaydığı kısa süreli gizem peşinden, üzerini saran yarayı ortaya çıkarıyordu. Bu acıya ise hiç dayanılmıyordu.Elvis’in duşu bitti. Hayranları gözü önüne geldi. “Bir şişe viski hayranlarımın verdiği sarhoşluk yanında hiç.” Diye düşündü. Elvis soğuk duştan yeni çıktığı için zihni ap açıktı. Daha iyi muhakeme yapabiliyordu. Bir süre öylece kalakaldı.”Ya hayranlarım, ya anneciğim.” Diye geçirdi içinden.

Elvis Presley’e annesi ağır bastı. Hayranları ne kadarda kendine yakın olsalar da onların çoğunun anneleri vardı. Ama kendi annesi dünyada değildi.”Hayranlarım annemin acısını unutturmuyor.” Diye söylendi. Bardağına viski koydu. İçti.” Konuşmaya başladı. “Anneciğim hayranlarımdan korkmaya başladım. Her şey öyle ciddiyetsiz ki. Her şey çığırından çıkmış.. Anneciğim kucağında uyumak istiyorum.” Elvis yatağına uzandı.” Ne zaman, ne zaman?” diye söylenerek uykuya daldı.

Elvis Presley o an gizliden gizliye ölmek değil ama gitmek istiyordu. Her şeyi boş vermişti. Elvis bir tek annesini bırakmadı. Küçük bir çocuk gibi annesinin eteğinden tutup uzaklara doğru gitti. Elvis Presley’in acısı annesinin ölümünden sonra çok büyüdü. Elvis için alkol ve uyuşturucu alınmış biletlerdi. Elvis biletinin kullanım zamanını hep sabırla bekledi. O da farkındaydı. Elvis yavaşta olsa yaşama paydos vaktinin geldiğini biliyordu. Bütün acılardan zamnı geldiğinde kurtulacaktı. Elvis için Alkol ve uyuşturucu acılarını unutmak için değil hep “Ne zaman?” diye sorduğu an içindi.

T. Mustafa YAŞAR

Tuna M Yasar bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 472
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

İlköğretim mezunuyum. Müzik dinlemeyi severim. Çalışmıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster