Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
859
 

Emeğe saygı.

Emeğe saygı.
 

Geçtiğimiz yıl, MB yazarları olarak dostça paylaşımlar içinde olduğumuz gözlemlerimden yola çıkarak, aklıma gelen bir organizasyon konusunu paylaşmıştım sizlerle.

Yazar arkadaşlarımızın, dilediği herhangi bir gün ve herhangi bir saatte uğrayabileceği sıcak bir ortam hiçte fena olmaz demiştim.
Hafta sonlarımızın renkleneceği ve hoşça vakit geçirebileceğimiz kendimize ait bir sosyal mekan oluşturulmasıydı amacım.

Başlangıçta oluşacak giderlerin karşılanması ise, hiç kimseye yük olmayacak şekilde planlanmıştı.

“Herhangi bir semtte kiralanacak bir küçük apartman dairesi” (ortalama 400 00 TL)

"Masa sandalye ve isteğe göre okey tavla, iskambil vs, temininden ibaretti." (ortalama 2000 00 TL)

Buzdolabı vs ekipmanlar ise, tercih edilecek marka tarafından ücretsiz sunulmakta zaten.

Yani başlangıçta 2500 00 TL sermaye gerekmekteydi ve bu oluşum için sadece 50 üyenin ilgisi yeterliydi.(kişi başı 50 00 TL)

Hayata geçirilmesi sonrasındaki süreç ise, daha düşük aidat miktarları (20 00 TL aidat) ve çay, kahve, meşrubat gelirleri sayesinde devam ettirilecekti.

Konuyu tekrar gündemimize getirmek ihtiyacı duyduğum bu yararlı proje şu an Sayın Mustafa Mumcu tarafından geçekleştirilmiş durumda.

Bürokratik tüm zorlukları aşılmış, hatta pişirilmiş ve bizlere sunulmuş vaziyette.

Ancak her nedense can çekişmekte!

Oysa yukarıda açıkladığım eksiklikleri tamamlamak şu aşamada hiç zor değil.

Bunca emeğe yazık olmasın diyorum..

Derneğin feshedileceği bildirilmekte çünkü.

Dileğim, benzer oluşumların tüm Türkiye genelinde uygulanmasıdır.

Gerektiğinde çatkapı gidebileceğimiz ve orada rastlaşabileceğimiz arkadaşlarımızla tanışmak onurunu yaşayabilmek adına..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Neden 370 kez okundu? Üç sözcük işte... "ÜMİT CULDUZ"U kınıyorum"... Yetiyor da artıyor bile. Hani yani düşünmemeniz için söylüyorum. Siz şimdi "Ya hu ben ne yazdım da bu kadar çok okundum?" diye arpacı kumrusu gibi düşünürsünüz. Severim ben "paylaşımları". Maksat aramızdaki dostluk şeyimiz pekişsin! Bu yüzden üleştim! Selamlar:)))) NOT: DG Hocamın yorumu pek hoştu, "kurumlu" yazınıza:))))))

Ümit Culduz  
 31.10.2009 20:28
Cevap :
Bu yazının MB bülten'de yayınlanması dikkatinizden kaçmış sanırım!!! Ve orada link verilmesi sayesinde binlerce okurla buluştuğunu bilmeniz gerekirdi oysa! Çok acemisiniz çooook! Yani neredeyse Editörlerce önerilen onlarca sayıda yazımda da pay sahibi olduğunuzu iddia edeceksiniz.. Tıpkı, tamamen kendi ürünüm olan arşivime de dil uzattığınız gibi!! Olmuyor Ümit bey olmuyor, yazı başlığında da belirttiğim üzere; "Emeğe saygı" lütfen..  31.10.2009 20:46
 

Ben kimseyi kınamıyorum.. ancak ortalıkda dönen aslı astarı olmayan eleştirilere ve gereksiz gördüğüm yorumlara gülüyorum... Buradan birkez daha söylüyorum... Hatasız kul olmaz... Ama çamur atan, mok atan hiç olmaz... olmamalı diyorum...

Adem ÇALIŞKAN 
 31.10.2009 11:42
Cevap :
Rekor denilebilecek sayıda katılımların olduğu toplantılar umutlandırmıştı beni aslında..Hatta Ankara'da yaşamama rağmen bir kaç tanesine katılmıştım ve fırsat buldukça katılmaya devam edecektim. Ama senin olağan üstü katkılarına rağmen olmadı, olamadı nedense? Mustafa abinin burada tek hatası varsa oda herkesi sen ben gibi görmesidir, yani yüzyüze görüşmediği ve sohbet etmediği insanlarla bile çok aşırı samimi davranışlar içinde! Mustafa abiyi anlamak için illede yakından tanımak gerek diyorum..Saygılar selamlar..  31.10.2009 20:52
 

Ümit Bey kadar yıkıcı eleştiri yapan, kendisinden başka kimsenin düşünce ve girişimlerine saygı göstermeyen, herkesi aşağılayan bir arkadaş daha zor bulursunuz. Her girişime çomak sokar ama kendisi bir girişimde bulunmaz, ahkam keser. Ayıp ettiğnin farkına varır mı bir gün bilemem. Kıskançlık duygularıyla hareket ederek her grişimimi aşağıamıştır şimdiye kadar. Methederken bile hakaret eder. Kendisini kınıyorum. İnşallah bundan sonra dolaylı da olsa beni hedef alan yorum ve yazılardan kaçınır. ANTOLOJİ konusunda da birtakım çamurlar attı, olayı baltaladı. Yazdıkların ispat edemezse, kendisini müfteri ilan etmiştim. O lekeyi bir silsin öne, benimle uğraşmasın! Sevgili Arif maksadım seni kendi problemlerine bulaştırmak değil, tolerans gösterip yayına alacağını düşünerek yaptım bu yorumu. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 28.10.2009 15:12
Cevap :
Hepsini biliyorum ve kayıtlarda mevcut zaten Mustafa abi. Hatta bir tane dahi katkı sunan bir yorumuna rastlamadığımı iddia edebilirim, hariçten gazel okumak dedikleri bu olsa gerek.. Sizin de arşivlerinizi süsleyen fotoğraf kareleri iyi niyetinizin bir ürünü olan bu oluşumu müjdeler bir anlam taşımaktaydı aslında. Ama bilinmeyen nedenlere darbe girişiminde bulunuldu! Neyse abi, geçte olsa problemlerin düzeleceğini umuyor sağlıklı ve mutluluk dolu günler geçirmenizi diliyorum...Saygılarımla..  28.10.2009 21:01
 

Kim kurmuş? Başkanı kim? 7 kişi olması gereken yönetim kurulu kimlerden oluşuyor? Siz ne dediğinizin farkında mısınız Arif Bey? Hemen darılıveriyorsunuz bu tür yorunlar gelince ama insaf yani! Bu sizin yaptığınız destek değil, köstek! Bırakın bu "umut" tacirliğini! Olmayacak duaya "amin" denmez! Varsa bir desteğiniz verin gizlice! Kimseciklere duyurmadan tabii!

Ümit Culduz  
 26.10.2009 22:35
Cevap :
Siz takip etmiyorsunuz sanırım, tüm bu soruların cevabı verilmişti bir süre önce. Yani Dernek kurmak için gerekli şartlar yerine getirilmiş, onaylanmış ve yasal olarak yürürlükte. Ayrıca gizli destek vermek konusu, anlık maddi sorunları çözebilir belki, peki ya sonrası ? İşte tam burada benim önerilerim devreye girer, yani sizin olamayacak duaya amin demek olarak nitelendirdiğiniz!!!  26.10.2009 23:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1577
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster