Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2541
 

Emekli sıçrıyor

Emekli sıçrıyor
 

Mesleğimin ilk yıllarında, günlük gazetelerimizden biri sürmanşetten büyük punto ile MEMURLAR SIÇRIYOR başlığı altında bir haber yapmıştı.

Belediye kahvehanesinde oturmakta olan üç dört öğretmenden birisi rahmetle andığım, şeker hastalığı nedeniyle genç yaşta gözlerini kaybetmiş olan İ.Ö öğretmenimizdi. Gazeteyi eline almış ve yüksek sesle gazetedeki  başlığı; sıçrıyor sözcüğündeki rı hecesindeki r sesini düşürerek “memur sıçıyor” biçiminde okumuştu da memur maaşlarıyla ilgili şişirme haberleri pek güzel hicvetmişti.

Yıllardır emeklilerin durumlarının iyileştirilmesiyle ilgili yapılması düşünülenler gündemden düşmüyor. İktidar partileri konuyu sömürmeyi sürdürüyorlar. Bakan açıklama yapmış ve ; “ İntibak yasasının, emeklilerin durumlarının kademeli biçimde iyileştirilmesini sağlayacak biçimde çıkarılacağı” müjdesini vermiş.

Hükümete yakınlığı ile bilinen bir sendika olan Emekli Bir-Sen genel başkanı; “ İntibak yasasının çıkarılması ile işçi emeklilerinin 750 TL. ek göstergelerle ilgili düzenleme ile de memur emeklilerinin 780 TL. daha fazla maaş alacağını” belirtmiş.

Demek oluyor ki seksenli yıllarda memurlarda olduğu gibi günümüzde de “ Emekliler sıçrayacaklarmış.”  Ne diyelim? Hayırlı olsun! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli öğretmenim, eşim ve oğlumun öğretmenliği sebebiyle "eğitimci" bir ailenin annesiyim. Yazacağım yorum belki hoşunuza gitmiyecek, belki de hiç yayına vermiyeceksiniz, seçme hakkı sizin. Her zaman kafama takılı kalmaktadır: ülkemizde çalışanlar ne kadar ücret alıyorlar emeklerinin karşılığı? Hele asgari ücret komedyası...Bunların yanında emekli aylıklarıyla kıyas yapılmasını arzu etmekteyim. Kendim de emekliyim buna rağmen hiçbir emeklinin hoşuna gitmeyecek bir görüşüm var: emekliler çalışanlardan çok maaş alıyorlar...Saygılarımla...

Yurdagül Alkan 
 06.10.2011 21:28
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim. Emeklilerin çalışanlardan daha çok maaş aldıkları görüşünüze katılmak olası değil. Ülkemizde hem çalışanlar hem de emekliler hak ettiklerinden kat be kat daha düşük ücret alıyorlar. Ancak kabahatin çoğu da kendilerinin ne yazık ki... Saygılarımla...   06.10.2011 23:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 190
Toplam yorum
: 105
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 3101
Kayıt tarihi
: 28.09.07
 
 

Emekli öğretmenim. Yurdunu, ulusunu seven, her konuda sorumluluk sahibi gençler yetişsin istiyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster