Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19/03/1950 yılında Bingöl-Kiğı- Zeynelli Köyü'nde doğdum, köyümde İlkokulu, Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulu, Atatürk Eğitim Enstütüsü Eğitim Bölümü, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölünü (Lisans Tamamlama). 40 yıllık çalışma yaşamı..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Yeni (Taslak) Programlar nasıl başarılı olabilir?

Öğretmen yetiştiren kurumları, öğretmeni, veliyi ve yöneticileri işin içine katmayıp uygulmalı eğitimden uzak tutarak, her yıl programlar yenilense bile istenen başarıyı elde edemezsiniz. Bu şekilde hangi program/yöntemi uygulanırsa uygulansın zorunlu olarak ezberciliği getirir. Kuşku yok ki bu süreç sonunda da; özgünlüğü olan özgüvenli öğrenciler ile "ayakları yere değen öğretmenler" yetişemez.

23 Nisan 2017 17:32
Validebağ Huzurevi’nde iki nitelikli öğretmen

Sn.Muhsin Durucan, Yazınızı zevkle okudum. Bize bu güzel iki meslektaşımızı tanıtığınız için çok teşekkür ederim.

07 Şubat 2016 14:44
Birleşmiş pısırık milletler

Sn. Burakgazi;İkinci dünya savaşında yaşanan acıların bir daha yaşamaması için kurulan Birleşmiş Milletler’in yönetimi bu gün dev ülkelerin elinde ve onların dediği olmaktadır. Fakat bu durum bizi İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, Çocuk Hakları Bildirisi, Çevre Koruma, Eğitim ve Kadın Hakları gibi pek çok konuda önemli kararlar vermiş bir kurumu yok saymamızı gerektirmez. Eğer bu kurumu oluşturan mazlum halklar el ele vererek kuruluş amacına uygun, eşitlik esasına dayalı demokratik bir yönetim oluşturabilirlerse dünya barışı için bu kurumun yaşaması gerekir.

03 Temmuz 2015 15:32
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1174
Kayıt tarihi
: 14.07.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster