Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '17

 
Kategori
Kültür Turizmi
Okunma Sayısı
148
 

EMITT Fuarı'nda Bartın'ı, yenisi yerine eski Vali temsil etti.

EMITT Fuarı'nda Bartın'ı, yenisi yerine eski Vali temsil etti.
 

Dünyanın en büyük 5 büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT’in 2 nci gününde Bartın, hızlı bir tanıtıma girerek elindeki  Amasra salata tabağından, ballı kömüş yoğurdundan, Bartın baklavasından tabak tabak ziyaretçilere dağıtmağa devam ediyor. Tel kırmadan da örneklerin sergilendiği fuarda kumanda, Bartın Belediye Başkanında. Vali ilk günü yoktu. Bugün fuarın 2 nci günü. Bartın'a çok kar yağdı. Vali Nusret Dirim, bugün de çıkıp gelebilecek mi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

BARTIN BAKLAVALARI, TARİHİ AHŞAP MAKET EVLERİ MİZANSENLİĞİNDE İKRAM EDİLDİ VE  ÇOK BEĞENİLDİ. AMA GÖZLER, BU ESERLERİN USTASINI ARADI. NEDEN GETİRİLMEDİ ACABA?

Ekibin içinde  ahşap evler ustasının eserleri var, ama kendisi yok. Geçen Ankara fuarında ziyaretçiler, kendisine suallerle bunaltmışlardı. Bu evler bu güzellikler neyin nesiydi. Hep cevaplamıştı  Ahmet Güldur usta. Kendisine Bartın’da bırakmışlar, eserleri onu vekalet ediyor fuarda.

Görüntünün olası içeriği: yiyecek

İŞTE AMASRA SALATA TABAĞI

Ekipte gazeteci yok. Çağrılmamış. Eee, bu tanıtım nasıl olacak o zaman? Resim servisini bereket Belediye üstlenmiş her zamanki gibi. Maalesef görüyoruz ki, Bartın’dan bu resimleri kullananlar pek az kişi. Teknik olarak mazeret süremezler, hiçbir vakit. Ama, mangalda da kül bırakmazlar yeri geldiğinde. Hem kel, hem fodul. Çok yazık.

Otomatik alternatif metin yok.

BÜROŞÜR DEVRİ GEÇTİ ARTIK. BU BÜYÜK ORGANİZASYONLARDA YABANCI TUR OPERATÖRLERİ İLE TANIŞIP, ONU YÖRENİZE DAVET EDİP ANLAŞMA İMZALIYOR MUSUNIUZ?  YABANCI ACENTELERE IŞIK TUTMAZSANIZ, ONLARA VARLIĞINIZI NASIL ANLATACAKSINIZ?

Vali ilk günü niye yoktu? Gözlerimiz aradı. Eski vali vardı Seyfettin Bey eşiyle Standımızı ziyaret etti. Hem de vekalet etti. Eski valiye nostalji oldu. Turizm Bakanı konuşma yapıyor, Eski vali var, yenisi yok

Önümüzdeki bahar lav kayalıklarını festivalle tanıtacağız. Oraya ait broşürler verildi mi fuardaki tur operatörlerine? Zannetmiyorum. Turizmci ne bilsin senin milyonlarca yıl evvelki kayalıklarını. Değil mi?

Memleketimizde beynelmilel fotoğrafçılar var. Alan Turgay,  Müfit Yüksel,  Ersoy Bank gibi. Onlarla  ,işbirliği yapılması beklenirdi. Bartın’ın hiçbir yerinde görülmemiş eserleri onlarla ortaya konabilirdi. O da yok. Ya ne var? Ballı yoğurt var. salata tabağı var. Baklava var. Bunlar karın doyurur belki ama, bir turistin karnını doyurmaz. Atiye dönük tur operatörleri  çağrılıp onlara servis yapıldı mı memleketin güzellikleri aktarıldı mı? Ellerine dosya verildi mi? Davetler  yapıldı mı? Kömüşümüzle manda yoğurdunu tanıttık, içine de bal karıştırarak.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, güneş gözlüğü

YABANCILARIN HARİTALARINDA YERİNİZ İŞARETLİ Mİ  ONLARA NELER SUNACAĞINIZ ZİKREDİLMİŞ Mİ?

 Her firma, her birey tanıtım peşinde olur böylesi büyük organizasyonlarda. Koca oteller,  rezerve açıklarını kapatırlar, iflaslardan kurtulurlar, her keseye her çehreye, her beldeye renk gelir. Bizlere acilen yabancı tur operatörleri gerek. Güzelcehisar’ın hayata geçirilerek oradan döviz kazanmalıyız.

Bu fuar, dünyanın en büyük  fuarlarından 5 ncisi. Neden son santimine kadar faydalanmayız? Neden farklılık yaratmıyoruz? Konumumuzun güzelliğinden haberimiz mi yok? Dere geçilirken, bu turizm seferberliğinin bu turizm ordusunun kumandanı, daha işin başındayken  ortadan neden kayıp? Kumandan vekili Başkan Cemal Bey, büyük coşku ile işe sarıldığı, yüzündeki eksilmeyen gülücüklerinden belli oluyordu.

Başkan Akın “Önceki Bartın Valisi şimdiki Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve eşine, Düzce Valimize, Çanakkale-Gelibolu-Beylikdüzü-Büyükçekmece Belediye Başkanlarına, İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve hemşerimiz Prof. Dr. Hasret Çomak ve akademisyen arkadaşlarına, İstanbul Bartınlılar Yardımlaşma Derneği ile Büyükçekmece Bartınlılar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, mimar Davut Erensel ve İstanbul’da yaşayan ve standımızı yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. “ dedi Valimizin  yokluğunu da belli etmemeğe çalıştı. Daha n’apsın.

26-29 Ocak Tarihleri arasında açık olacak olan standımıza tüm hemşerilerimizi, dostlarımızı davet eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. Daha ne desin?

Bartın standını ziyaret eden katılımcılara aynı klasik tanıtım taktikleriyle yaklaşıyorlar. Bartın Tanıtım Kitabı, tanıtım CD’si, Bartın Kent haritası Amasra Tanıtım Broşürü, İngilizce, Arapça ve Rusça Bartın Tanıtım Kitabı, Turizm  Rehberlik Kitabı ile ilimizle ilgili tanıtım broşürleri dağıtılacak. Fuara 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluşun katılması ve 60 bin kişinin de fuarı yalnız bırakmayacağı anlaşılıyor

Sergi, 29 Ocak'ta bitiyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve yakın çekim

BARTIN'IN YÜZ AKI TEL KIRMALAR, BU GENÇ KIZIMIZI SÜSLÜYOR.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

BARTIN'IN BELEDİYE BAŞKANI, VALİ  DİRİME VEKALET ETTİ. YOKLUĞUNU ARATMADI. HERKESİ AĞIRLADI. FUAR İKİ GÜN SONRA BİTECEK. BAŞKAN AKIN,  İKİ GÜN DAHA ORADA VALİLİK YAPACAK. TAAAAA Kİ, KARLAR ERİYİNCEYE KADAR. O MEŞHUR "KARLAR ERİMEDEN" HİKAYESİNDEKİ GİBİ.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, açık hava, doğa ve su

BARTIN İÇİN BİR DEĞER OLNA ALAN TURGAY'IN FOTOĞRAFLARI TURİSTİK. BUNLARDAN PANO YAPILAMAZ MIYDI* VEYA  BARTIN FOTOĞRAFLARI BÜROŞÜRLERE KONU OLAMAZ MIYDI? BU SUALİ ŞÖYLE SORMAK LAZIM ESASINDA. "İLGİLİLER, BU FOTOĞRAF SANATÇISINDAN HABERDAR MI?"

Görüntünün olası içeriği: kar, ağaç, gökyüzü, açık hava ve doğa

BARTINLI DİĞER FOTOĞRAF SANATÇISI MÜFİT YÜKSELİN BARTIN İÇİN ÇEKTİĞİ FİLMLERİN KOLEKSİYONU, DUDAK UÇURTAN GÜZELLİKTE. YILLARDIR BARTIN'DA FOTOĞRAFÇILIK YAPIYOR. KENDİSİ HATIRLANMIŞ MIDIR?

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve oturan insanlar

BAŞKAN AKIN VE BARTININ ESKİ VALİSİ SEYFETTİN AZİZOĞLU SAMİMİ BİR SOHBETTE. EŞİYLE BİRLİKTE GELDİĞİ FUARDA  ESKİ VİLAYETİ BARTIN VE STANDINI  ZİYARET ETMESİ " ESKİ VALİ ESKİ İLİNE HİZMET ETMEK İÇİN GELMİŞ" SÖZLERİNİ HATIRLATTI.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

BAŞKAN AKIN, BİR NEVİ VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI OLARAK DA HİZMET GÖRDÜ. TEBRİKLERİ, ZİYARETLERİ KABUL ETTİ.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

AMASRA TABAĞI DİLLERE DESTAN. GEÇEN YIL BÖYLESİ RENKLİ SAHNELER OLMUŞTU SALATA TEZGAHI BAŞINDA.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve yiyecek

BARTIN STANDINDA HER ŞEY VARDI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 880
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster