Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
564
 

Empoze edilen ne?

Empoze edilen ne?
 

Merak ediyorum, kaç kadın yüreğindeki yarayı kapatıp, yaşananlar olmamışcasına, ihaneti kabul eder? Neden, toplum, medya, doğrusu buymuşcasına erkeğin eve dönüşünün kabüllenilmesini destekler?

Yapılan anketler de, magazin basınında uzatılan mikrofonlar da sonuç genellikle aynı. Bir hata olmuştur, erkektir, çocuk vardır, aile birliği tekrar sağlanmalıdır ve kadın hala seviyorsa bunu gurur meselesi yapmamalıdır.

Buyrun, burdan yakalım.

Bana göre en büyük hata, "erkektir yaparla" başlıyor zaten. Olaya böyle bakarsak baştan kabullenmiş olmuyormuyuz? Ya da kabullenmiş olanlar yüzünden diğerlerinin de kabulleneceği düşünülmüyor mu? İhanet konusunda erkeklerin ortak savunması, "kendimi bunalmış hissettim, monotonluktan sıkıldım, sarhoştum, aslında evliliğimize canlılık gelsin diye yapıyorum, doğanın kanunu bu, tek eşlilik erkeğe göre değil, v.s"

Peki, aynı şartlar kadın için geçerli değil mi?

Aman ne diyorum, şaşırdım galiba. Biz kadınız, evimizle, işimizle, çocuklarımızla ilgilenmek varken, o tekdüze hayatı, monotonluğu, bunalmışlığı bizim hissetmemiz mümkün mü?. Biz sadece fiziksel olarak varız, duygular, beklentiler, özlemler söz konusu bile olamaz. Eee ayrıca evliliği-beraberliği renklendirmek için erkekler nasılsa fazla mesai yapıyor, biz neden uğraşalım ki. Kavranması gereken ihanete kılıf uydurulmaya çalışılırsa, her iki cins içinde bu gerekçeler mevcuttur. Ama eylem de, toplum erkeğe paye verirken, kadını yerden yere vurur. Yazdıklarımla kadının ihanetinin hoşgörülmesi gerektiğini düşündüğüm anlaşılmasın, karşı olduğum hangi cins olursa olsun, ihanet ve çifte standart!

Bizlerinde hayattan, sorumluluktan, monotonluktan bunaldığı zamanlarımız var, ki sorumlulukları daha fazla üstlendiğimiz düşünüldüğünde psikolojik olarak bazen çok ince çizgilerde gel-gitler de yaşıyoruz. Ama hangi şartta olursa olsun ihaneti seçmeyerek, evlilik-beraberlik adına verilen sözlere sahip çıkıp, çatlaklara izin vermiyoruz. Ve biliyoruz ki, soru işaretleri başladığında, yürüdüğü sanılan evlilik-beraberlik yürümüyor sadece iki kişi ortak alanı kullanmaya devam ediyordur.

Anormal olanı normal, yanlış olanı doğru, haksız olanı haklı gibi görmeyi bıraktığımız günlere.

G.E.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

olması gerekenleri savunursanız kimse ilgilenmez,çağımızda aslolan aykırı davranışları savunup desteklemek, insanlarında,medyanında yaptığı bu :))) Belki görüşmeye devam ederiz o zaman daha detaylı anlatırım

hekimoğlu16 
 01.10.2007 1:42
 

Aldatmanın sınırı var mı, hangi cinse hak gibi sorularla değil ama aldatılan anın durumuna bakmak bazen aldatmanın aşağılık duygusunu tartışmaya açar mı? Hüküm yerine neden ?

Engin Allı 
 01.08.2007 11:00
Cevap :
Katilin de nedeni var değil mi? O nedenler, anlar, ihanet eylemine dönüşmeden beraberlik noktalansa? Zaten birşeyler eksilmeye başgöstermiş, inatla devam niye? Sevgilerle...  01.08.2007 11:24
 

sevgili Rosemoon kabullenmek zor insanlar manyıken kabullenmiyorlar yüreklerinin sesini dinliyorlar ve ona bir kılıf buluyorlar ruhta ve beyinde bitmemiş bir şeyler varsa ister istemez kabulleniyor insan sorgulamak boşuna aslında.Fakat yine de hepimiz sorguluyoruz.

caca 
 31.07.2007 15:46
Cevap :
Yürek kabullenmişse asla sözüm yok. Ben dayatmalara karşıyım. Teşekkürler ve sevgilerle (Ben de toplulukta tek karıncayım. Benzerliklerimiz oldukça fazla sizle .Gülay E.)  31.07.2007 16:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 464
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 895
Kayıt tarihi
: 27.07.07
 
 

1965 yılında İstanbul'da doğdum, 18 yıldır Yalova'da yaşıyorum. Lise mezunuyum, kamu kuruluşunda mem..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster