Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
2959
 

Emre Ve Caner takıntısı

Emre Ve Caner takıntısı
 

Gerçekten anlayamıyorum insanları. Bazı şeyleri kabullenmek bu kadar zor olmamalı bence ya da nankörlük yapmamalı yeri geldi mi. Ama bizim insanımıza mı özgü bilmiyorum ama verilen emekleri bir çırpıda çöpe atabiliyoruz. Bencil davranabiliyoruz bazen kendimizden başka kimseyi düşünemiyoruz.

Son günlerde ortalıkta dolaşan Emre ve Caner'in Fenerbahçeli olduğu muhabbeti anlaşılan bir çok Galatasaray'lı arkadaşı rahatsız etmiş ki sürekli bu konuyla ilgili yazılar yazılıyor.Fakat dikkat ettiğim nokta şu hepsi kulaktan dolma bilgilerle yazılmış yazılar. Kimisi " Caner Fener'e geldi diye küçüklükten beri Fenerliydim dedi" diyor, kimisi Emre'ye hala sallamaya devam ediyor.

Birincisi evet Caner küçüklükten beri Fenerbahçeli olduğunu açıkladı. Ama ne zaman açıkladı? Daha Galatasaray'a bile transfer olmadan önce CSKA oyuncusuyken bir röportaj'da açıkladı bu konuyu. Hatta Galatasaray'lı bir çok tanıdığım Caner takıma alındığında " Bu adam Fenerbahçeli nasıl alırlar " vs diye tepki göstermiş, daha da ileri giderek Caner'in Fenerli olduğunu bildikleri için Samiyen'deki maçta bilerek bu kadar kötü oynadığını iddaa etmişlerdi... Bu da demek oluyor ki Caner'in Fenerli olduğunu açıklaması hata değil, sizin kulaktan dolma bilgilerle bazı şeyleri idrak etmeden bol kepçeden sallamanız hataymış.

Emre konusuna gelicek olursak; adam Fenerbahçe'ye geldiği için ağıza alınmadık laf bırakılmadı. Tamam tepkidir gösterirsin haklı olarak ancak herşeyin bir boyutu vardır. Onun içinde "Fener'e gelir gelmez Fenerbahçeliyim dedi " diyorlar. Bir kere şurda netleşelim. Bu olayı ilk basın gün yüzüne çıkardı, ardından Hakan Şükür, Hasan Şaş gibi futbolcular Emre'nin Fenerbahçeli olduğunu bildiklerini açıkladılar. Bunun üzerine de Emre bir açıklama yaptı. Olay sırasıyla böyle gelişmişken Emre'ye bu saldırganlıkta neyin nesi? Asıl övünmelisiniz ki Fenerbahçeli bir futbolcu sizde oynadığı dönemde en koyu Galatasaraylıdan daha fanatik bir biçimde saha içinde mücadele edip terini akıtmış. Sizin hala övündüğünüz o Avrupa Kupalarında takımın orta sahasında dinamo gibi mücadele etmiş. Transfer olurken size para kazandırmış.

Ama yazının başında da söylediğim gibi bizim halkımız nankördür. Bu birtek Galatasaray'lılar için değil yeri geldiğinde bizde yapmışızdır, Beşiktaşlısı da yapmıştır. Ne diyebiliriz ki? Huylu huyundan vazgeçmez.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben yaptığım araştırmada Galatasaray'ın Emre'den yetiştirme parası aldığını görmüştüm o yüzden o tarz bir yorum yaptım ancak bu haberin doğru olmadığını sonradan öğrendim.Kusura bakmayın.

Bebeto 
 09.07.2010 20:02
 

emre gs kulubünü yüzüstü bırakıp, bonservisi elinde gitmiştir.Fenerli oldugunu Hakan şükür ve hasan şaş'a söylemiştir, yani gizli kapaklıdır.neden çıkıp medyaya belirtmemiştir caner gibi? Gs yönetiminin tavrından mı korkmuştur acaba?Yani saha içindeki terbiyesiz oyunu gibi karakter olarak da benzerini sergilemiştir.Transferine sözüm yok.Profesyonel futbolcular istediği kulube transfer olabilir.Sonuçta para kazanmak zorundalar.Güvenli ellere geldikten sonra eskiyi karıştırmak yakışmaz.Bu tek başınayken korkak davranan birinin arkadaşları yanında bi anda kabadayılık taslaması gibidir.Diğer eleştirilerinize katılıyorum.

Mustafa Arkan 
 09.07.2010 12:01
 

arkadaşım yazını dikkatle okudum her eleştirine katılıyorum. dünyanın iki dev klubu (milan ve inter)aynı stat ve tesileri kullanırken aralarında tranfer yaparken artık bizim de bu tip şeyleri aşmamız lazım...Tek takıldığım husus, emre nin GS den İntere tranfer olurke bonservisi elinde gittiğidir okan gibi.. biraz daha araştırma yapılırsa çok iyi bi eleştirel yazı olurdu ama bence bu olayları medya da çok profesyonel bi şekilde alevlendiriyor bunun da irdelenmesi gerekiyor...

Tevfik Berber 
 07.07.2010 5:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1072
Kayıt tarihi
: 28.05.10
 
 

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi 2.Sınıf Antrenörlük Bölümü Öğrencisiyim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster