Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '12

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
339
 

Emziği nasıl bıraktık? Mutlu son

Emziği nasıl bıraktık? Mutlu son
 

İyi mi oldu bilmiyorum; Aslında geç bile kalmıştık. Hala inanamıyorum ama. Bugün kızım emziği bırakalı 4 gün oldu, daha doğrusu ben emziği bıraktıralı. Doğduğundan beri onunla hep varolan bir şeyi bıraktırmak... İlk 2 gün çok zor oldu, herikimiz içinde tabi. O ağladıkça içim parçalandı. Çalıştığım dönemde emziği bıraktırma girişimlerim olmuştu ve hep kendime şunu sormuştum; “En sevdiği şeyi elinden alıp, O’na ne verebilecektim ki?”... Neyse ki bu seferki girişimim başarılı oldu; emziğini aldım ama ona sevgimi daha da çok hissettirerek.

Nasıl karar verdim?

2,5 yaşını geçmişti, üst çenesinin hafif öne doğru kaydığını ve dişlerinin tam kapanmadığını fark ettim, düşündüm hatta paranoyak oldum. Konuşması bence anlaşılırdı ancak bazı sesleri tam çıkaramıyordu sanki. Bırakmalıydı elbette, ama nasıl?

Nasıl mı yaptım?

İnanın bir anda oldu karar vermem. Emziğin ucunu makasla kesiverdim O’na göstermeden. Sonra ona göstermeden yine, emziğin kapağını kapattım ve kaloriferin üzerine koydum. Sonra O’nu çağırdım ve dedim ki “Bak ne buldum, acaba bu emziği kim buraya koymuş, hemde bu sıcak kaloriferin üzerine! Aaa ucu erimiş bu emziğin, Tüh tüh... Bak ne kadar da şirin olmuş, artık ağzı açılıyor, yemek de yiyebilecek. Kapağını kapatalım da sende dursun, arada bakalım, eriyen parça yerine gelmiş mi...”

Tepkisi nasıl oldu biliyor musunuz?

Üzülmedi sanki ama inanılmaz şaşırdı. Daha önceki girişimlerimde hep emziği saklamıştım, “Aaa kayboldu galiba” demiştim ancak emziğini hiç görememek çok üzmüştü, inanılmaz ağlamıştı. Ama bu sefer ağlamadı emzik olmadığı için, emzik vardı, sadece ucu yoktu, o da nasıl olsa gelecekti... Emzik vardı ya, O’na yeter di!

1.gün ; “Emzik noldu anne? Nasıl erimiş, bir bakalım düzelmiş mi?” Gece sürekli uyanmalar...

2. gün; “ Emzik düzeldi mi anne?” Gece sürekli uyanmalar

3. gün; “Emziğe bakalım mı anne, yerinde duruyor mu, uyuyup da büyümüş mü? Gece ara sıra uyanmalar

4. gün; MUTLU SON; RAHAT UYKU....

 

http://www.annesesi.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3987
Kayıt tarihi
: 03.11.11
 
 

Matematikçi Yüksek Lisans ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster