Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '20

 
Kategori
Anne-Babalar
 

Emzirme Sonrası Meme Estetiği

Emzirme sonrası Meme büyütme estetiği

 

Hamilelik ve doğum ardından da emzirme süreci kadınlarım vücudunu çok etkiler. En çok da göğüsler bu süreçten etkilenir. Yoğun bir emzirme sonrasında kadınlar göğüslerinin durumundan memnun olmayabilir. Kadınların vücudunda yüz bölgesinden sonra en çok dikkat çeken bölgesi göğüs bölgesidir. Göğüslerin şekilleri hem vücudun duruşunu hem de seçilen kıyafetleri yakından etkiler. Ayrıca aile içinde eşle olan ilişkiyi de direkt etkiler.

Bunun yanı sıra kadınların büyük bir çoğunluğu için aynı zamanda özgüven kaynağı olarak da görülür. Bu nedenle göğüslerin normalden daha küçük olduğu durumlarda kadınların sosyal yaşamları derinden etkilenebilir. İşte bu dönemde Meme Estetiği akla gelmeye başlar. Ben bu konuyla ilgili annelerin düşüncelerini sordum. En çok meme büyütme estetiğini merak ettiklerini söylediler. Ben de Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora Özel, meme büyütme estetiği hakkında aklımıza takılan soruları kendisine sordum. Dr. Bora bey de tüm soruları ve daha fazlasını bizler için anlattı.

 

“Meme boyutları genetik faktörlere ya da gelişim bozukluğu gibi nedenlere bağlıdır. Bunun dışında meme boyutlarını etkileyen birçok neden de bulunur. Bu durum bazen asimetrik bozukluk olarak da görülebilir. Bu durumda bir memenin boyutu diğerine göre daha küçük kalır. Bu da dış görünüşü olumsuz yönde etkiler.

Göğüs büyütme operasyonunda kullanılan protez tipleri farklılık gösterir. Yıllar içerisinde farklılaşan bu protezler en ideali bulma çabasıyla ortaya çıkmıştır. Protezler şekil yönünden, muhteviyatı yönünden ve yüzey yapısı yönünden birbirinden ayrılır.

Şekil yönünden protezler damla ve yuvarlak protez olarak çeşitlenmektedir. Yuvarlak protezlerde yatay ve dikey çaplar birbirine eşittir. Damla protezde ise dikey çap, yatay çaptan daha uzundur ve daha doğal bir görünüme sahiptir bu nedenle anatomik protez olarak da bilinir.

Protezler, içerik yönünden de silikon içerikli ve serum fizyolojik içerikli olmak üzere ikiye ayrılır. Protezlerin son farklılığı ise yüzey yapısındadır. Pütürlü yüzeye sahip protezlerin çevresinde düz yüzeye sahip protezlerin çevrelerine göre daha az kapsül oluşumu meydana geldiği gözlemlenir.

Yapılacak operasyonun durumuna göre operasyonun nereden yapılacağı da değişiklik gösterir. Meme dokusunun yeterli olduğu durumlarda protezler meme kas dokusunun arkasına yerleştirilir. Ancak memenin üst kısmında yeteri kadar meme dokusunun olmadığı durumlarda ortaya çıkacak olan görünümün daha doğal olması için protez göğüs kasının altına yerleştirilir.

Operasyon bir de meme ucu çevresinden yapılan girişim ile sağlanır. Bu bölgeden yapılan operasyonlarda da protezleri göğüs kasının altına ya da göğüs dokusunun altı bölgesine konabilir. Aynı şekilde meme büyütme operasyonları göğüs altına açılan küçük kesilerden yapılabilir. Buradan yapılan operasyonun avantajı ise ameliyat kesisinin dışarıdan görülemeyecek bir yere açılmasıdır.”

 

Bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. Emzirme süreci bittikten sonra, meme büyütme operasyonları ile kadının özgüveni artarken mutlu olur. Kendini iyi hisseder. Eşiyle olan ilişkisini olumlu yönde etkiler. Bunlar da doğal olarak çocuğun büyüme sürecine de çok olumlu yönde bir fark yaratır. O nedenle böyle bir operasyon yaptırmak istiyorsanız, kendinize bu imkanı tanıyın. 

Şunu unutmayın; 

Anne mutlu ise çocukta mutlu!

Sevgiler:))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1195
Kayıt tarihi
: 07.04.09
 
 

Ben  Bebeimgeliyor Doğuma Ve Bebeğe Hazırlık Eğtim Programlarından oluşan hamile eğitimleri verme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster