Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
457
 

En büyük Beşiktaş

En büyük Beşiktaş
 

Her zaman, her yerde, En büyük KARTAL


Dört maçta, üç beraberlik, bir galibiyet kazanılan, altı puan kaybedilen, altı puan.
Taraftarın yorumu, bununla ilgili değil. Taraftar, son transferi yorumluyor. Basın da öyle. Manzaraya bakıyorum, Kartalın, düşmanı yine kartal. Beşiktaş'ı yorumlayan, Beşiktaşlı yorumcu yazarlar ve yoruma katılan, kendini taraftar sanan, futbol cahilleri. Bunlar yıkım için harekete geçmişler sanki.

Antepden, transfer edilen Tabata, bana göre, şu anda Türkiye'de bulunan en iyi yabancı futbolcu. Bu benim görüşüm. Oynayınca, bunu göreceksiniz. Tabata'nın transferinde, elbette teknik patronun onayı da vardır. Basından öğrendiğimize göre, bazı yöneticiler, keşke golcü alsaydık. Bu takımın 10 numaraya ihtiyacı yoktu, eleştirileri yapıyorlarmış. Özür dileyerek, bu yöneticileri de futbol cahilleri olarak değerlendiriyorum. Delgadonun sakatlığından sonra, 10 numara yok diye ağlıyordunuz. Şimdi golcü yok diye, sızlanıyorsunuz, eminim bir kaç hafta sonra, teknik direktör yok diye ağıt yakacaksınız. Sizler yöneticisiniz. Sizler, bu konuları, basının önünde konuşmayacaksınız. Sizin, muayyen periyotlarda yaptığınız, yönetim kurulu toplantılarınız yok mu. Çıkar orada eleştirilerinizi yaparsınız. Çok aceleniz varsa, başkandan randevu alır, konuşursunuz. Hem futbol cahili, hem yönetim cahili, ikisi bir arada olmaz.

Futbol takımını biraz kendi haline bırakın. Daha yolun başındayız. Kayıplar elbette olacak. Tüm takımlar puan kaybedecekler. Beşiktaşlı futbolcuların, diğer takımların futbolcularından, kalite olarak düşük olduğunu söyleyebilirmisiniz. Fazlaları var, eksikleri yok. Bu takım, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak. Yıkıcı olmayın. Yapıcı olun. Destek olun. Bu ligin, en iyi takımı BEŞİKTAŞ. En iyi futbolcuları Beşiktaşlı olanlar. Oynadığımız dört maçta da, rakipler, yenilmemek için oynadılar. Dört maçta da Beşiktaşı yenebileceklerini, düşünmediler. İşte büyüklük denen şey budur. Beşiktaş EN BÜYÜKTÜR ve hep öyle olmalıdır. Büyük Kulübün taraftarı da, yöneticisi de, büyük olmalıdır. Küçülmeyelim. Her zaman dik duralım. Beşiktaşlı, olunmaz. Beşiktaşlı doğulur. Bu sezonda, şampiyon Beşiktaş. Gelecek sezon, ondan sonraki ve odan sonraki sezonda. Beşiktaşlı başka şey düşünmez. Kartal hep zirvededir. Ne ormana sığar, ne kafese.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstadım Tabata konusunda bu adamın süper lig için yeterli olacağı görüşüne sonuna kadar katılıyorum ancak Şampiyonlar ligi bu adama iki gömlek fazla gelir diye düşünüyorum. Ancak inşallah ben yanılırım. Çünkü Beşiktaşın başarılı olmasını bende çok istiyorum. Saygılar...

cetuşa 
 02.09.2009 12:19
Cevap :
şampiyonlar ligi, her takım için zor. Ama inanmak lazım. Biz takıma ve Tabataya inanacağz ki, onlarda inansınlar. Daha yolun başında, yerden yere vurursak, o zaman onları yerden kaldırmak için çok uğraşırız. En iyi takım BJK. En iyi futbolcular, bizim futbolcularımız. Ben buna yürekten inanıyorum.  02.09.2009 13:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster