Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
287
 

En büyük kahramanlık kendini kurtarmaktır

En büyük kahramanlık kendini kurtarmaktır
 

Bir kişi kendisinden başka kimseyi düşünmek zorunda kalmadığı zaman bilin ki dünya kurtulmuş demektir. Kahramanlık acziyetin sonucudur. Kahramanın olduğu yerde kurtarılacak kimse de var demektir.

Eğer illa da kahramanlık yapmak istiyorsanız önce kendinizi kurtarınız. Böylece belki de uğrunda öldüğünüz ya da öleceğiniz kimseleri kurtarmak zorunda kalmazsınız.

Siz kendinize yetebiliyor musunuz; demek ki görevinizi yaptınız. Sizleri düşünmek zorunda kalmazsak bizler de görevimizi yaparız.

Sanıldığı gibi kendine yetemeyen çok değil. Herkes daha kendini kurtarmadan başkasını kurtarmaya kalkıştığı için yarımız yardıma muhtacız. Ömrümüz kurtarmaya gidenleri kurtarmakla geçiyor, sizler tescilli kahraman mısınız? Oturun oturduğunuz yerde, yine de hazır madalyalarınız.

Kendiniz için fedakârlık yapınız. Kuru ekmeğe muhtaçsın, dilenciye para veriyorsun; başkalarını düşündüğünüz için açsınız. Bu ülkenin insanları bencil olsalardı memlekette fakir kalmazdı.

Siz başkalarını düşünürken o başkaları kendilerini düşünmüyorlar, bilmiyorsunuz; kendini kurtaracaktır kurtarmadığınız. Serdengeçtiliğin bedeli var, ya canınız gidiyor ya da malınız; makbule geçmiyor fedakârlığınız. Sizi kaybettikten sonra neye yarar başkasını kurtarmışız!

Birgül YILMAZ, Hanife MERT bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herşey kişinin kendisinde..Kendisini sevmeyen başkalarını sevmeyi beceremez, kendisine yardım etmeyi başaramayan başkalarına hiç mi hiç yardımı başaramaz... Çok güzel bir yazıydı...

rukiye orhan 
 07.12.2013 19:30
Cevap :
Sağ olasın.Selamlar.  08.12.2013 10:49
 

BEN YORUMUMA CEVAP ALAMadım. Yazınızı da yanlış anlamadım. Olmuyor ama... Önce kendi canlarına bak, sonra diğerlerine...

Göksel47 
 06.12.2013 16:54
Cevap :
Ah özür dilerim,hakikaten atlamışım!Türkiye'nin adaya yardımını konu etmişsiniz.Oldukça önemli bir konu. "Hah şöyle, yollama bu Kıbrıs Türk halkına parayı, bırak üretsin eskisi gibi, sen yeter ki, gümrüklerini aç oltayı elimize ver, biz 1957 den 74 e kadar zaten kendimizi ayakta tutabilmiştik, yine de sizlere minnetarız, yanlış anlaşılmasın" diyorsunuz. Diliyorum bu anlamlı mesajı Türk yetkililer alırlar. Son derece doğru bir saptama.Türkiye Kıbrısa yardım ettiği zaman Kıbrıslı buna güvenerek üretmeyecek,hazırı tüketecek ve kıbrısın ekonomisi gelişmeyecek. Çok doğru gerçekten. Ama bence yine de siz KorkutA bir ceza verin. Böyle hata böyle boşvermişlik olmaz çünkü.Utandım valla!  06.12.2013 22:41
 

Önce can sonra canan çok doğru.Selamlar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 05.12.2013 10:25
Cevap :
Evet önce can...  05.12.2013 22:35
 

Hah şöyle, yollama bu Kıbrıs Türk halkına parayı, bırak üretsin eskisi gibi, sen yeter ki, gümrüklerini aç oltayı elimize ver, biz 1957 den 74 e kadar zaten kendimizi ayakta tutabilmiştik, yine de sizlere minnetarız, yanlış anlaşılmasın. Adadan saygılar, günaydınlar efendim.

Göksel47 
 05.12.2013 8:04
Cevap :
Arkadaşım sağlık ve mutluluk dileklerimle...  05.12.2013 22:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5003
Toplam yorum
: 13159
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster