Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
204
 

En büyük nimet sağlık

En büyük nimet sağlık
 

En Büyük Nimet Sağlık


Yüce Allah'ın bize verdiği en büyük nimetlerin en başında sağlık yer almaktadır. Sağlık herşeyin başı ona çok dikkat etmemiz gerekir. Sağlığımız yerinde iken yapmamız gereken görevlerimizi yerine getirmemiz gerekir bu nimet elimizden gittiğinde bir çok şeyi yapmaktan mahrum kalabiliriz. Gözümüzün görmesi, elimizin ağağımızın tutması, konuşabilmemiz, düşünebilmemiz bunların hepsi Allah'ın bize verdiği en büyük nimetlerdir.

Sağlığı etkileyen faktörlerin başı temiz olmaya dikkat etmemektir. Kim bilir Allah abdest almayı bize böyle şart koştuysa bunun başında sağlık gelebilir mi acaba? En çok dış etkene mağruz kalan elerimiz, ağzımız, burnumuz, yüzümüz, kollarımız, ayaklarımız sizce de çok önemli değil mi? Pisliği ve mikropları vucudumuzdan uzak tutarsak hasta olmamızda bir o kadar zor olur değil mi?

Sağlığımızı bozan faktörlerden en büyüğü de zararlı alışkanlıklar. Sigara ve alkol sağlığımızın baş düşmanları. Allah bunları en kesin biçimde yasaklamış olsa da sanki haşa onun emirlerini yerine getirmiyor onu dinlemiyormuşuz gibi toplumun bir çok kesimi bunlardan uzak durmuyorlar. Uzmanlar o kadar çok belirtiyorlar sigara ve alkol sağlığın en büyük düşmanları onlardan uzak durulmalı diye. Konumuz sağlık olduğuna göre belkide beyin sağlığından da bahsetmemiz gerekir mi? Bunları kullananların beyin sağlığı bence yerinde değil hangi aklı başında insan bile bile kendine zarar verir acaba?

Sağlık konusunda sizlere kısa bir bilgi vermek istedik umarım azda olsa faydası olur. Allah'a emanet olun. Allah herkese sağlık huzur mutluluk versin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Bir şeyin kıymetini bilmemiz için, illa onu kaybetmemiz mi gerekiyor? Evet, maalesef öyle. Kaybetmeden kıymet bilenlerin sayısının bir elin parmakları kadar az olduğunu söyleyebilirim. Sağlık için sizin dediğiniz gibi, temizliğimize önem vermeliyiz, zararlı alışkanlıklardan ve kirli çevrelerden uzak durmalıyız ve görünmez kaza ve belaları defetmek için de tedbirli olmalıyız. Tüm bu tedbirlere rağmen, eğer sağlığımızı kaybedeceksek, bunun atalarımızdan genler yoluyla bizlere sirayet eden kalıtsal hastalıklardan kaynaklanacağını söyleyebiliriz. Güzel bir konu ve güzel bir paylaşımdı. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 27.02.2017 1:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 226
Kayıt tarihi
: 03.03.08
 
 

Dini konularda içerikler yazmaktayım. Kişisel websitem üzerinden içerikler yazıp paylaşımlar yapa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster