Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
184
 

En büyük pay Milli Eğitime

En büyük pay Milli Eğitime
 

Ordu Meliha-Lütfü Türkmen Güzelordu İlköğretim okulu ve merkez ilçe okullarının açılışını gerçekleştirmek üzere Ordu’ya gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin gerçekleştirilen plan bütçe komisyonunda Türkiye’de ki kamu kaynaklarından en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığının aldığını belirterek eğitim alanında ki yatırımların 2013 yılında da hızla devam edeceğini vurguladı

Bir hayırsever tarafından yapımı üstlenen yapımına da 2010 yılında başlanılan ve 2012 yılının başlarında eğitim öğretime açılan Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlkokulu açılışını gerçekleştirmek üzere memleketi Ordu’ya gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin burada yaptığı konuşmada hükümet tarafından eğitime verilen desteğe değindi. Ordu’ya gelmeden önce ki gece yarısına kadar plan ve bütçe komisyonunda inceleme yapıldığını belirten Bakan Şahin Türkiye’de ki kamu kaynaklarından en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığının aldığını ve bunun da ülkenin geleceği için önemli bir yatırım olduğuna değinerek 2013 yılında da eğitim yatırımları hız kesmeyecek açıklamalarında bulundu.  

Bugünkü açılış paketinin Ordunun geleceği için yapılanların tamamı olmadığını vurgulayan Bakan Şahin modern eğitim sistemlerini örnek alarak yeni yerleri bundan sonra Ordu’ya kazandıracağız ve bu okulda uzun yıllar eğitim öğretim alanında hizmet edecektir dedi.

Ordunun adı güzel değil güzelin adı Ordu olacak diyerek şehrin geleceğinin çok parlak olduğunu da sözlerine ekleyen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin güzelliklerin merkezi Ordu olacak ve güzel kendine yurt ararken artık zorlanmayacak diyerek Ordunun güzelliklerine değindi.

Konuşmasının sonlarında Ordu halkına da seslenen İdris Naim Şahin Ordunun gündemini Ordulular bilmeli. Böylece köy köy, belde belde herkes sorumluluğunun farkında olursa Ordu adına çok güzel şeyler olur. Bunu da tüm Türkiye’ye yayarsak ülkemiz adına güzel işler başarırız açıklamalarında bulundu. 

Okulun Açılışı Gerçekleşti…

Konuşmasının ardından okulun açılışını gerçekleştiren İdris Naim Şahin okulun yapımını üstlenen Vedat Türkmen’e de teşekkür ederek okulun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ardından okulu gezen Bakan Şahin sınıflarda ders gören öğrencilerle de sohbet ederek miniklere çikolata dağıttı. Bazı öğrencilerle yakından ilgilenen bakan Şahin bir öğrencinin çizdiği anıtkabir resmini görünce bunun anlamını sordu ve öğrencinin Atatürk’ün kaldığı yer demesiyle öğrencinin başını okşadı ve aferin diyerek kendisine hediye olarak 2 adet çikolata verdi.Efecan Yılmaz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 19.04.12
 
 

Çocukluğumdan itibaren sadece izlemeyle yetindiğim haberlerin artık içerisinde bir birey olarak d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster