Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2480
 

En çok okunan bloglar!

En çok okunan bloglar!
 

Az önce MB sayfalarında gezinirken blog kategorisinde enteresan bir durum dikkatimi çekti!
Bir yazarımızı en son 02 Ağustos 2009'da bir diğerini ise 09 Şubat 2010 tarihinde ağırlamış olduğumuzu farkettim!
Bir başka yazarımız da yazarlığı süresince tam 340 blog yayınlamasına rağmen sadece bir kez şöyle bir uğramış.
Benzer bir kaç örnek daha gösterilebilir belki!
Oysa sürekli tanıdık yüzlerin oluşturduğu bir yazar gurubuna alışkınız biz!
Evet yanlış duymadınız, sayıları sekiz binlerle anılan bir site de ben dahil hepi topu 20-30 kişi!
Çok sık aralıklarla olmasa da, zaman zaman bu hataya bende düştüm farkındayım!
Hata diyorum çünkü hiç birimizin “kategorilerin şu tarafı benim, ötesi senin''diyerek parselleme hakkımız yok! 
Doğruyu söylemem gerekirse bu sürpriz tablo karşısında sanki kırk yıllık bir dostla karşılaşmış gibi çok memnun oldum şahsen!
Neden bu kategori de yazmazlar ya da herhangi bir konuya yorum katmak için neden arada bir de olsa uğramazlar diye düşünmekten de kendimi alamadım!
Hatta düşünürken birazcık kendimi suçlu hissettim desem yalan olmaz!
Sakın yanlış anlaşılmasın ama bu durumda birazcık şüpheye düşmemiz ve bunun nedenlerini araştırmamız, sorgulamamız gerekir!
 Aslında yazılarımızı kaleme alırken masumane yaklaşımlar sergiliyor olmamıza rağmen, sahi bizler farkında olmadan çevremizde antipati yaratabiliyor olabilir miyiz?
Birçok şeyin bu bir nevi baskılamayla aslında tatsızlaşabileceğini öngöremiyor, hatta bu kategoriyi gereksiz yere işgal edenler olarak algılanıyor olabilir miyiz?!
Pek çok örnekte görüldüğü üzere sessiz tepkiler verilmesi ve zaman zaman suspus hallere bürünmemizde bu tespiti çok açık bir şekilde doğrular nitelikte zaten!
Oysa dostluk konusunu düşündüğüm zaman, şu noktayı göz önünde tutmalı diye düşünürüm hep!
Herkesin beklentisinin farklı olması tabiidir ama bence kendisinden hiç kimseyi ayrı tutmadan ve ayrıştırmadan herkesi bir arada görmektir aslolan!
 
İşte bu nedenledir ki ben “çat kapı ben geldim” demeden önce birkaç kez daha düşüneceğim bundan böyle!
Zira blog kategorisinde yazmak söz konusu olduğunda durum değişiyor, beklentiler çok farklı!
Yazınızın, ille de okuyucuyla sohbet eder gibi bir havası olması, daha da önemlisi özlenir olması arzulanıyor.
 
Bu bilgiler doğrultusunda belki çok klişe olacak ama yine de sormadan edemeyeceğim.
Blog kategorisinde yazmayı çekici ve cazibeli kılan neden nedir sizce?
 
Sahi, en çok okunmak ya da en çok yorumlanmak beklentisi olabilir mi?

Yok yok, benim cevabım bu değil!
Ben bu kategoride yazarken sanki çok geniş bir toplulukla değil de, sanki dost meclisinde konuşuyormuşum hissine kapılıyorum yalan değil!
Sizi bilmem….

 

Behiye Isın bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Birbirimizi yargılamaktan sevmeyi unuttuk " ifadesine katılmamak elde değil,bırakın yargılamayı.Söz gider, yazı kalır,yazın bilgilendirin, yazın paylaşın,yazın neşelendirin,yazın rahatlayın,yazın kendinizi keşfedin ama insanlara ne yapıp yapmayacaklarını söylemeyin,size uymuyorsa okumazsınız olur biter.. Atalarımız çok güzel ifade etmişlerdir-Tencere dibin kara senin ki benden kara" çok doğru,kendimize bir bakalım önce !!! Tık için yorum için herşey biraz ilgi ve sevgi için ,şu yalan dünyada sevelim,sevilelim dünya kimseye kalmaz!

Tanju 
 25.02.2012 19:16
Cevap :
Benzer düşünceleri bende savunagelmiştim bu güne kadar sayın yazarım. Ama alışılmışın dışında gibi algılanmış olmalı ki, sevgi kelebeği, iyilik meleği nitelemeleriyle suçlandım her defasında. Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerinizi paylaştığınız için. Muhattaplarının kulağına küpe olur umarım. Saygılar selamlar.  26.02.2012 0:09
 

Temmuz 2010 tarihinden bu yana MB'deyim. Blog kategorisi nedir, ne işe yarar hiç irdelemedim. MB'ye çok az yazı bırakan bir yazarım. Sakıncalı görüldüğü için olsa gerek; yazma tarihinden günler sonra yayınlanan ve bu yüzden ana sayfada görüntülenmeyen bir-iki yazım hariç büyük bir çoğunluğunun blog kategorisinde bulunan yazıların çoğundan fazla okunma aldığını görüyorum. Buradan da blog kategorisinin, diğer kategorilerden daha fazla izlendiği tezinin doğru olmadığını düşünüyorum. Elbette ki yazılarımın daha çok kitleye ulaşması benim de emelimdir. Kaldı ki hepimizin anlatmak istediği bir derdi var. Ancak bunun yolunun, yazılarımın blog kategorisinde yayınlanmak olduğunu 19 ay sonra öğrenmiş olmama rağmen, böyle olmadığını görmüş bulunuyorum. Ben bir işgal varsa eğer, bunun en azından beni rahatsız etmediğini de belirtmek isterim.

Behram Su 
 24.02.2012 21:24
Cevap :
Blog kategorisinin MB'un vitrini olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım Behram bey! Çünkü toplantı vs, gibi ortak sevinçlerin yansıtıldığı paylaşımların yanı sıra en hararetli tartışmalara da ev sahipliği yapar aynı zamanda. Bu nedenlerledir ki deşarj anlamında olmazsa olmaz uğrak yerimizdir burası, birbirimizi tanımamız konusunda üstlendiği rolün büyüklüğü de inkar edilemez! Olayın rahatsızlık veren yönü ise pek çok yazarımızla mutabık kaldığımız üzere; hiç gereksiz dayatmalarda ısrar edilmesi nedeniyledir. Diğer kategoriler tespitleriniz ise tamamen başlık ve sunum taktikleriyle ilgili diye düşünüyorum. Selamlar saygılar.   25.02.2012 14:02
 

Her şey "tık" için! Ardından da "yorum" için :)) Blog kategorisini gereksiz yere işgal edenlerin antipati uyandırdığı bir gerçek. Yazıya bakıyorsunuz, tamamen kendi ruh durumunu döktürmüş. İyi de kardeşim bu yazıyı blog kategorisinde yayınlayıp okuyanın ruhunu niye sıkıyorsun? Git kendi çöplüğünde ferahla :)) Di mi ama :))

Nilgün Akad 
 22.02.2012 14:41
Cevap :
Hani tek bir yemek yerine, biraz ondan biraz bundan diyoruz ama suistimaller maalesef diz boyu Nilgün hanım. Tık ya da yorumlardan bereket ummak ise bana göre tamamen yanlış tercihler.. Yüz eskimesi değil ama fikir eskimesi riski ile karşılaşmak garanti çünkü:)) Öyle ya, bu iş boyacı küpü değil ya, iki de bir harf ya da sözcükleri daldırıp çıkarasınız! Selamlar saygılar..   22.02.2012 17:12
 

Bu konuda uzmanlaştığınızın farkındayım Arif dostum:) Doğru bildiğimiz yolda, kim ne derse desin... yola devam. Selamlar...

M.Talip Girgin 
 20.02.2012 15:37
Cevap :
Mutabık kaldığımıza sevindim:)) Tatsız yanlış anlaşmalara zemin hazırlamamak, dahası kendini gereksiz yere üzmemek için en doğrusu bu. Selamlar saygılar.  20.02.2012 16:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1593
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster