Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
109
 

En Gelişmiş Canlı mı?

    İkamet ettiği bedeni tanımamak için istikrar gösteriyordu, herkes neredeyse. Tıpkı oturduğu bölgeyi hiç merak etmeyip gezmemek için ısrarla evinde oturan, yaş aldım bahanesiyle klozet çukurunda ki fare gibi b.kla oynamakta pek ısrarcıydı, genelin kategorisi. Kendine ait olmayan insanlar, böylelikle ait olmaya çalışıyorlardı, birbirlerine. Bu birbirlerine ait olma çabası unutturuyor, onları kendilerine. İnsan işte ait olduğu zannıyla aitsizliğiyle geçiyordu, bu evrenden. Sonra da bu evrenden başka bir dünya istiyordu, bedenini bile keşfedememişken. İnsanlar beden dedikleri evlerinde bile huzurlu değilken, huzur düşlüyordu, cennetlen. Huzur bulduğum her yer evim diyemiyordu, hiç bir zaman. Binlerce yıldır, bu dünyadan hissederek geçenler o kadar azdı ki. Hissederek geçenler sizin tabirinizle,  hep az gelişmiş canlı türleri. Kelebek ten uzun yaşadığını sanan ne kadar, fazla dimi?  İnsanlara ne evleri, ne evlerine doldurdukları gereksiz materyalleri, nede bedenlerine tıkıştırdıkları, tokluk ziyafetleri, hiç ama hiç bir şey  huzur veremedi. Yağmuru hissetmeyen bilir  mi,  verim mevsimini ? Bilenler kendine koşma sanatını geliştirenlerin ta kendisi. Onlar tüm evreni kendi vücutlarında keşfedenlerin en tebessümhanesi. Dans ederken, uyurken, sevişirken ibadette hep kendisi. Ziyafet çeker kendisiyle, cenneti sunmuştur, çoktan benliğine. 

  Cinsellik ne ki? O evrede takılı kalanların bedeni hep işkenceli. Verim mevsimi bulup, kendini keşfe çıkanlar, sesetmeyin emi. Sesetmekle düzelseydi, bu dünyanın hali, insan insana kıyabilir miydi? 

  Elime tutuşturdukları bir kimliğim vardı. Şanslıydım, henüz ruhuma ulaşamamışlardı. Sözlük anlamıyla adım en gelişmiş canlı. Vay be gerçekten en gelişmiş canlı mı?

   Jale Kasap

ERIC VAN BUYTEN, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tek olarak sorgulasaydınız, daha bir deli olurdunuz. Sorgulamak iyidir ve insanı geliştirir...

ERIC VAN BUYTEN 
 08.05.2019 17:26
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum ..kesinlikle insanı geliştiren tek şey sorgulamak..selamlar   08.05.2019 21:00
 

Ben de yazılarımda bu sorgulamaları çokça yaptım...

Kerim Korkut 
 07.05.2019 11:46
Cevap :
Bizim evde hiç bitmiyor..eşim ve ben sorgulayan iki deli   07.05.2019 16:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 87
Toplam yorum
: 356
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 214
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster