Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
450
 

En Güzel

En Güzel
 

Aslında; mangal yakmamız güzel, rakı içmemiz güzel, çubuklu pijamalarımız güzel, göbek atmamız güzel, hamam güzel, donla denize girmemiz güzel, camiler güzel, sinagoglar güzel, kiliseler de güzel, ahbaplığımız güzel ! Bunu okuyan kişi, sen de güzelsin !

Güzel olmayan nedir? Adamın inanışını kullanarak siyaset yapmak, hakkıyla iş yapan insanı kösteklemek, maarifi, at gözlüğüyle idare etmek, kadınları çarşafa sokmak, Allah'ın kullarını, kendine kul yapmak istemek. İnsanları, dinine, ırkına göre ayırmak ! İşte bunlar güzel değildir.

Aslında, güzel olan nedir? Her şeyi sevmek, insanı sevmek, hayvanı sevmek... En önemlisi de, yaşadığın vatanı sevmek... O en güzel !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Abi, karikatürdeki koç sabırsızlıkla bekliyordu ''şu mangal yanmadan beni boğazlasa da mangal geçmeden pişirip yese!'' diye. Çubuklu pijamaların neresi güzel canım Mamut abim? Donla denize girmek tam zontalık. Sen Allah bilir ya Zonta nedir bilmiyorsundur. Ben de yeni öğrendim Sibel Ulusoy Hanım'dan. O ABD'de kursa gitmiş, öğrenmiş bu kelimeleri. Biz burada uyuyoruz. Bir de ZONTİŞ var, zontaların liboşu. Diğer ifadelerin güzel de çubuklu pijama ve donla denize girmek... Yok abicim, bunlar güzel değil. Çağdaş insanlara yakışmıyor. Tekstil sanayii çağ atladı biz hâlâ ip atlıyoruz. Bilumum saygılar, hoş muhabbetler mamut kardeşim benim.

Mustafa Mumcu 
 05.08.2007 15:32
Cevap :
sevgili mumcu kardeşim, gülü seven, dikenine katlanır!  07.08.2007 0:44
 

Ne kadar cok haklısınız vatanı sevmek en güzeli. Ama buyuk uzuntuyle görduk yüzde 47 yi kaç gece uyuyamadım kafa patlatmaktan ya kımse mı sonumuz ne olur demıyor. Anlamadım gercekten halk ne istiyor.tek bıldığım sonunda biraz ırak biraz iran olacağımız.umarım sonumuz hayır olur

kartanesi ayandon 
 01.08.2007 2:04
Cevap :
hayırlı olacak, ama sonumuz; hiç bir zaman olmayacak!  01.08.2007 23:46
 

Ne güzel özetlemişsin.. yaşamın özeti gibi.. resim güzel yazı güzel sende güzelsin...sevgi ile kal

Halide 
 31.07.2007 22:47
Cevap :
sana da sevgi!  01.08.2007 23:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1160
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster