Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
27
 

En İyi Meme Estetiği

En İyi Meme Estetiği İçi 5 Önemli Faktör

Meme esteti bir kadının hem öz güvenin hem de psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini sağlayan estetik ameliyatlardan birisidir. Meme estetiği ameliyatları meme büyültme, meme dikleştirme, meme küçültme, meme toparlama, meme yağ enjeksiyonu vb. sıralayabiliriz. Bu ameliyatlar tek tek yapılabilir veya hastanın deformasyonlarına göre meme dikleştirme ve meme küçülme, meme büyültme, meme ye yağ enjeksiyonu gibi komplike vaka yapılabilmektedir. Meme estetiğinde ise hastaların ameliyat olmadan önce bilmeleri gereken 5 faktör bulunmaktadır.

Doktor Seçimi

Meme estetiği ameliyatlarında ilgili, tecrübeli ve meme anatomisinden son derece iyi anlayan doktor seçimi operasyonun başarını ve ameliyattan sonra devam edecek olan iyileşme sürecini en iyi şekilde tamamlamanızı sağlamaktadır. Doktor seçimi sorduğunuz soruları ve süreç hakkında tüm detaylarına kadar bilgilendirmelidir. Ameliyat olacak kişi bu estetik ameliyat hakkında hiçbir bilgisi veya yanlış bilgilere sahip ise ameliyat olmadan önce en az 3 – 4 farklı doktordan muayene olması ve gerekli doğru bilgileri edinmesini öneririz.

Kullanılan Teknik

Meme estetiği ameliyatları içerisinde özellikle meme büyültme estetiği olacak genç hastalarımızın ameliyat sonrasında emzirme sürecinin devam edip etmeyeceği veya meme protezinin kanser riskinin taşıyıp taşımadığını merak ettikleri yönün de sorular almaktayız. Öncelikle meme esteti içerisinde en sık yapılan estetik ameliyat meme büyültme olmaktadır ve bu ameliyat en çok yüz güldüren ameliyattır. Bir çok protez ve bir çok teknik bulunmaktadır. Bu tekniklerden bazıları koltuk altı, meme altı, nadir de olsa göbek deliğinden yapılan meme ameliyatıdır. Meme estetiği ameliyatlarında süt kanalları ve süt bezleri bulunmaktadır ameliyat esnasında bu dokulara zarar verilmediği sürece hastanın emzirmesinde bir sakınca bulunmaz. Bu durum yine doktorun tecrübe ve bilgisine bağlı olabilmektedir. Eskiden üretilen protezler için kanser riski olabilir ve kullanılan protezin kalitesine bağlı olarak da değişebilir. Ancak günümüzde kullanılan protezlerin bilimsel olarak kanıtlanmış ve kanser riski taşımadığını söylemek mümkündür.

Meme Estetiği Öncesi

Aslında meme estetiği sonrasında operasyonun başarını etkileyen önemli faktörlerden birisi ise ameliyat olmadan önce ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğinin farkında olmanızdır. Meme estetiği öncesinde hastanın kan sulandırma etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçları kesmesi gerekmektedir. Alkol tüketimi ameliyattan 10 gün önce tamamen kesilmelidir ve sigara tüketimi ameliyattan 6 ay önce kesilmeli ve ameliyattan sonra kullanılmamalıdır. Tüm zayıflama için kullanılan ilaçların kesilmesi gerekmektedir.

Meme Estetiği Sonrası

Unutulmamalıdır ki meme estetiği ameliyatı ne kadar başarılı geçmiş olsa da ameliyat sonrasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında doktorunuzun tavsiyelerine uymazsanız meme estetiği sonucunu direk etkileyerek tam istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Meme estetiği sonrasında ilk iki hafta kaliteli istirahat edilmelidir ve sigaranın yara iyileşme sürecini kötü etkilemesinden dolayı sigara tüketilmemelidir. Ameliyattan iki hafta sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz, ilk ay hafif spor yapabilir, ikinci aydan itibaren normal spor yapmanızda engel bulunmamaktadır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar bunlardan birisi ise kesi izi için olmaktadır ve düzenli kullanılmalıdır.

Meme Estetiği Fiyat

Bir çok meme estetiği işlemi bulunmaktadır ve muayene bulguları son derece önemlidir. Hastanın istekleri, talepleri, şikayetleri, yapılacak işlem, kullanılacak tekniğin ne olacağını bilmeden kesin fiyat vermek mümkün değildir. Ancak ameliyat fiyatlarını yapılan işlen, kullanılan teknik, hastane, alınan hizmet belirleyebilir diyebiliriz.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/meme-buyutme-ameliyati/

https://www.tasklinik.com/meme-kucultme/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 54
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster