Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '20

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
60
 

En Meşhur Kek

Mizah! Tek kelimeyle mükemmel bir kelime değil mi? Tabi dozu var, yapamayan da karışmasın o ayrı. Yapabilen de yerinde durmasın ama… Şu geçirmeye çalıştığımız hassas dönemlerde bizleri ayakta tutan şeylerden biri de halkımızın mizah gücü. Tam kötü senaryolar yaşanıyor ve bizler üzülüp kötü bir ruh haline bürünecekken bir bakıyoruz komik görseller, videolar, sözler havada uçuşuyor. Birden kendimizi gülerken veya kahkaha atarken buluyoruz. Aslında çok kıymetli bir his bu, peki bu konulara neden girdim sizce? Bazılarınız durumu farketti bile.

Hep uyarıcı halde olup, üzücü olaylardan bahsedecek değiliz tabi. 2 gün sokağa çıkma yasağı geldiğinde çoğunlukla tüketiciler birden panik oldu ve çeşitli gıda ürünlerini almak amacıyla dışarı çıktılar biliyorsunuz. İşte tam o gece, herkes için akıllarda bir soru belirdi. “ Luppo nedir?” Buna öyle gülüyorum ki, gerçekten orijinal bir yer şu internet ortamı. Gençler bu ismin bir sandviç kek olduğunu biliyor, daha önce tüketmeyenler ise doğal olarak duymamış tabi. Neyse o gece bir tüketici gidip luppo alıyor ve bu görsel internete yansıyor. İşte asıl olay sonrasında başlıyor ve nedense bu görsel öyle çok dikkat çekiyor ki, eyvahlar olsun. Ben diyeyim internet arama motoruna sayısızca yazılan “ Luppo nedir?” soruları, siz söyleyin Maslow Teorisi ve luppo bağlantısı. Görülüp geçilecek bir görsel sizce nasıl böyle bizleri sürekli güldüren bir zincir haline geldi? Bunun yanında diğer bir bakış açısı, pazarlama. İnanın bu kek ne yapılırsa yapılsın bu kadar merak konusu haline gelemezdi, itiraf ediyorum luppo pazarlama sorumlularının yerinde olmak isterdim . Şu zor günler geçsin de bu gıda ürünüyle ilgili sonsuz çalışma yapılabilir, sadece benim aklıma gelen o kadar fazla şey var ki şu dönemden sonra bu konuyla ilgili. Hep üzül, hep streslen bir yere kadar, bu tarz eğlenceleri görmezden gelemiyorum.

Sanki her şey önceden de hissedilmiş gibi, daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde de reklamı vardı hatırlarsanız. “ Nolur, nolur, nolur luppoyu bana ver! “ diyordu seslendiren kişi. O sırada da sokakta insanlar koşuyordu ve luppocu kişimiz bir köşede gizlice yiyordu. Öngörülü reklam bu olsa gerek, hala gülüyorum. Yazıyı 5 ya da 500 kişi de okusa ilerde tarihe ışık tutacağım için mutluyum. Hadi bu kıyak da benden olsun şöyle iki yüzünüz gülsün. Peki lupponun bundan haberi var mı acaba?

Sağlıkla Kalın!

Not: “ Eşi benzeri gerçekleşmeyecek bir ana daha tanık olduk.”

Gıda Yüksek Mühendisi

Nermin Özge Bilge

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 336
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 312
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster