Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
154894
 

En romantik evlilik teklifleri

En romantik evlilik teklifleri
 

Malum yarın 14 Şubat. Eğer bu günü kâbus olarak düşünmüyorsanız ve harıl harıl sevgilinize en güzel sürprizi bulma peşine düştüyseniz şayet, bu yazı hoşunuza gidebilir. Hazır aşkın zamanı gelmişken beyler’e soralım bakalım. “Artık en sevdiğiniz kadına o önemli soruyu patlatmanın sırası geldi mi? ” Öyleyse hanımlar; hayatınızın en güzel anlarından birini yaşamak üzeresiniz biliniz.

Sizin için vazgeçilmez olan o en önemli bayanın sizinle evlenmesini istemek nasıl bir psikoloji gerektirir bilemiyorum sevgili beyler ama teklifinizin cevabı bir nebze de şekline bağlı biraz da korkarım. Acaba bu teklif işe yarayacak mı? Peki, ya kaça patlayacak? Sizi biraz da bu kısmı ürkütüyordur eminim. Akıllarda iz bırakacak mı? Lüks bir restorana kiraladığınız limuzinle gitmek ve bu heyecanlı anı orada yaşamak yeterince etkili olabilir mi?

İçinizden gelen herhangi bir anda, hiç beklenmedik zamanda, öylece lafın arasında sorsanız nasıl olur? Beyler, laf aramızda en romantik teklif bence en içten olandır. Teklifiniz için mesela ilk buluştuğunuz yeri veya flörtünüzün başladığı ilk mekân neresiyse orayı tercih edebilirsiniz. Anılarınıza ve birlikte geçirdiğiniz geçmişe kıymet veriyorsunuz, değil mi? Gelecekte de ömür boyu birlikte yaşayacağınız yeni anılar istiyorsunuz. Daha iyisi olabilir mi?

Bu arada hanımların bu teklifi yapmasına kesinlikle karşı değilim. Hatta en unutulmaz anılardan biri olabilir. Haydi öyleyse, hep birlikte beylerin bu özel teklifinin en romantik hallerine bir göz atalım. Bakalım içlerinden vurucu birkaç tanesi çıkacak mı?

Güzel bir yemek hazırlayın ve sofrayı mumlarla donatın. Masada kırmızı gül yaprakları ve parlak küçük taşlar… Yemeği pişirecek kadar yetenekli değilseniz üzülmeyin. Catering ve organizasyon firmaları bu konuda size yardımcı olacaktır. (Bu alternatifin birinci maddede yer almasıyla restoranımın hiçbir alakası yoktur J ) İşte iki kişi için sessiz ve romantik bir akşam yemeği. Şampanyayı da unutmadınız. Ve işte kadehleri dolduruyor ve müstakbel gelininize uzatıyorsunuz. Kırmızı bir kurdeleye geçirilmiş yüzüğünüz kadehin beline fiyonkla sarılmış.
Bir ressama müstakbel eşinizin portresini hazırlatın. Ancak resimde eşinizin elinde küçük bir mücevher kutusu olsun. Hediyenizi verdiğinizde bu kutunun aynısından yanınızda bulunacak ve içinde nişan yüzüğünüzü saklayacak. Size resimdeki kutunun ne olduğunu sorduğunda, en romantik cevabı elinizde tutuyor olacaksınız.
Ona boynunda kurdeleden tasması olan neşeli bir köpek yavrusu hediye edin. Yüzüğünüzü fiyongun içine yerleştirin. Böylece eşiniz yeni köpeğini sevmeye başladığında yüzüğü şaşkınlıkla fark edecektir.

Havanın güzel olduğu bir hafta sonu onu pikniğe, tekne gezisine ya da herhangi bir açık alan aktivitesine davet edin. Daha önceden kiraladığınız uçak, teklifinizi gökyüzüne yazarken adını bulutların arasında gören eşinize pırlanta nişan yüzüğünü sessizce uzatmanız bu anı ölümsüzleştirmeye yetecektir.
Yılbaşında çam süsleme âdetiniz varsa bu yılın en romantik yılbaşına ne dersiniz? Çam ağacınıza asılmış yanıp sönen ışıklarla çevrili kırmızı kadife bir kutuda sahibini bekleyen bir tektaşı kim reddedebilir?

Sevgiliniz fala inanmıyor ama falsız da kalmıyor mu? Bir arkadaşınıza ikiniz ve ilişkiniz hakkında birkaç ipucu verdikten sonra onu müstakbel eşinize falcı olarak tanıtın. Doğru sorulara verilen doğru cevaplar onun gerçek bir falcı olduğuna herkesi ikna edecektir. “Yoksa bir yüzük mü? Evet, çok yakında bir yüzük görünüyor.” Sahne şimdi sizindir. Teklifinizi hemen yapabilirsiniz.
En sevdiğiniz restoranda akşam yemeğini birlikte yediniz. Sıra tatlıda. Bildiğiniz en tatlı varlığın karşında oturduğunuzu yeni söylediniz. Garson tatlı servisine başladı. Tabaktaki nişan yüzüğünüzü gören sevgilinizin dili tutulmuş olabilir. Endişelenmeyin. Size evet diyecektir.

Çikolataya bayılan eşinize şık bir kutu hediye ediyorsunuz. Çikolataların içinde biri diğerlerine göre büyük ve farklı. Çünkü nişan yüzüğünüzü uygun bir kutunun içine koydunuz ve çikolatayla kapladınız. Diğerlerininkiyle aynı ambalaj kağıdıyla sarmıştınız. Eşiniz o en büyük çikolatayı mutlaka merak edecek ve hemen açacaktır. Açmazsa diğer çikolataların hepsini yemeğe hazırlıklı olun. J
Birlikte scrabble oynamaktan hoşlanıyor musunz? En yüksek değerdeki cümleyi “Benimle evlenir misin? ” yazın ve beraberinde yüzüğünüzü eşinize uzatın.
Internet artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Ona özel bir web sayfası hazırlamaya ve teklifinizi bir alyans resmiyle birlikte sitenizden yapmaya ne dersiniz? Mutlaka görmesi gereken bu süper siteyi ister ona mail olarak atın, isterseniz birlikte internette dolaşırken rastgele buluvermiş olun. Ama mutlaka yüzüğünüzün yanınızda olmasına dikkat edin.

Birlikte sinemaya gittiniz. Filmden önce reklâmlar başladı. Tabi siz evlilik teklifiniz için birkaç saniyeyi kiralamıştınız. “Benimle evlenir misin hayatım? ” Altında sizin adlarınız yazıyor. Yüzük yanınızdaydı değil mi?

Piknikte ya da plajdasınız. Elinizin altında dünyanın en romantik kalemleri var. Küçük taşlarla, çiçeklerle ya da deniz kabuklarıyla “Benimle evlenir misin? ” yazaken müstakbel gelininiz mutluluktan uçacaktır. Size “evet” derken yüzüğünüzü parmağına takabilirsiniz. Ne kadar doğal ve içten bir sevgi…

Bir düzine kırmızı gül ve içinde “Benimle evlenir misin? ” yazan romantik bir kart… Hem de mum ışığı eşliğinde yenen bir yemeğin sonrasında. Lüfen yüzüğü unutmayın…

Evinden takip ettiği özel mail adresine romantik bir şiir atın. Dizlerinizin üzerinde elinizde bir yüzükle çekilmiş en jön fotoğrafınızı ve ayrıca resme montajladığınız “Benimle evlenir misin? “ mesajını da mailinize ekleyin. Mutluluk çığılığını duyar duymaz odaya giriyor ve yüzüğü parmağına takıyorsunuz.

Beraber tatildesiniz. Otel görevlileri odanızı düzenledikten sonra yatağınızın üzerine ya da aynanın önüne sürpriz güzellikler bırakıyordur, değil mi? Hemen bir yolunu bulun ve eşinizle odadan çıktıktan sonra bir şekilde odaya geri dönün. Rahatsız etmeyin yazısını kapının dışına yerleştirdikten sonra yüzüğü yatağının üzerine bırakın. Odaya birlikte dönmeniz halinde o muhteşem anı yakalayabilirsiniz.
Yüzüğünüz hazır mı? Teklif mesajınız da. İkisi birlikte minik kutularında sahibini mi bekliyor yoksa? Ne duruyorsunuz? Kutuyu müstakbel eşinizin mutlaka göreceğini düşündüğünüz bir yere yerleştirin. Mesela her sabah mutlaka kahvesini içiyorsa kahve kavanozunun yanına, ya da makyaj malzemelerinin oraya... Gizlice aldığınız anahtarlar sayesinde, arabasına bırakmaya ne dersiniz? Haydi bakalım. Saklambaç başlasın. Yüzüğü bulduğunda yanında olacağınız bir zamanı seçmek, o ilk sürpriz anı yaşamak açısından oldukça önemli.

Balonla şehir turu ayarlayabilir misiniz? O halde hemen doğru zamanı belirleyin ve şehrin en romantik manzarası eşliğinde, bulutların şahitliğinde evlenme teklifinizi yapın.

Birlikte plajdasınız ve siz kaleler yapmak için kumda oynamaya başladınız. Yardıma gelen sevgilinize sakın itiraz etmeyin. Çünkü daha önceden belirlediğiniz bu alanda büyük sürpriziniz gömülü. Bir parşömen kâğıdına romantik şiirinizi ve “Benimle evlenir misin? ” teklifinizi yazmış ve bir şişeye kapatmıştınız. Aman yerinizi akıllıca belirleyin ve dalgaların azizliğine uğramayın. Şişeyi bulamama ihtimalinize karşılık, yine de yüzüğünüzü yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.
Eğer sabahları radyolu saatle uyanıyor ve her zaman aynı kanalı dinliyorsa işte süper bir fırsat. Kanalla görüşün ve evlenmek istediğinizi sizin yerinize radyo söylesin. Bir anda kendine geleceği ve cin gibi olacağı kesin. Doğru zamanda doğru yerde olmak ve yüzüğü parmağına takmak size kalmış.

Eğer sevgiliniz bulmacaları seviyorsa işte size süper bir fikir: Ona özel bir bulmaca hazırlayın. Hem de en sevdiği cinsten. Bulmacayı çözdükçe ve sonuçlara ulaştıkça çıkan harflerle heyecanı kat be kat artacaktır. Dur bakalım, ne çıkmış: B-E-N-İ-M-L-E E-V-L-E-N-İ-R M-İ-S-İ-N

Eğer sevgiliniz çocuk ruhluysa, çizgi filmleri ve şirin hikâyeleri seviyorsa ona özel bir hikâye kitabı hazırlayabilirsiniz. İki sevimli oyuncağı çeşitli sahnelerde fotoğraflayın ve sonra bilgisayarınızda repliklerini ekleyin. İsimleri, tanışmaları sizinkiyle aynı olsun. Hikâyenin sonunda “Benimle evlenir misin? ” yazıyor. Aynı sizinki gibi bir yüzük resmi bile var. Bilgisayarınızdan çıkışları aldınız ve bir güzel kitabınızı ciltlediniz. Artık kitabınızı evde özel bir anda hediye etme vakti geldi. Yüzük yanınızdadır umarım.

İkiniz de schuba dalışları yapıyorsanız su altının büyülü atmosferini biliyorsunuzdur. Birkaç yakın arkadaşınızla özel bir dalış turu ayarlayın. Evlilik teklifinizi aşağıdayken hoşunuza giden romantik bir su altı manzarası eşliğinde tahtanıza yazarak müstakbel eşinize gösterebilirsiniz. Başıyla size evet dediğinde ve dalış bitip tekneye çıktığınızda, gerçek bir pırlanta yüzükle yer değiştirecek olan plastik yüzüğünü parmağına takmaya ne dersiniz? Öpücük ise, ister aşağıda, ister yukarıda… Karar size kalmış.

Özel bir akşamınızda ona üç tane kırmızı gül hediye edin. Gülleri verirken şunu söylemeyi ihmal etmeyin: Güllerden biri geçmişimiz için, biri şimdimiz için ve… Üçüncü gülün sapına da yüzüğünüzü bağlayın ve “geleceğimiz için” diyerek teklifinizi yapın.

Doğum gününüz yakın mı? Kendi doğum gününüzde hediyeleri açarken birden sıkılmış olun ve sevgilinizden hediyelerinizi sizin için açmasını rica edin. Sürpriz paketten yüzüğünüz ve “Benimle evlenir misin? ” yazan şirin kartınız çıksa ne hoş olur, değil mi?

Tekliflerin en romantiği en sona sakladım! İsterseniz benim kocam gibi de yapabilirsiniz. Birlikte iskambil oynarken elinize geçen bir takvimi sevgilinize uzatarak sadece “Seç!” diyebilirsiniz. Bu teklifin ne kadar romantik olduğuna ben yıllardır karar veremedim. Orasını sizlere bırakıyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

web sitesi ile evlenme teklifi hizmetini www.butikweb.net diye firma da veriyor

çitt 
 24.05.2012 14:10
 

slm sorum kısa ve net olacak ama bana sonunda benimle evlenirmisin ile biten kafıyeli yada kompozisyon da olabilir bi şiir yada duz yazı gönderbilirmisinz çok rica ediorum.. yardımlarınız için şimdiden sonsuz tşk sunuorum

by_maxwell 
 17.03.2008 23:35
Cevap :
Birincisini içimden geldiği gibi yazdım. Sonu farklı. İkincisi de eğlenceli. Umarım işinize yarar. -1- Kalbimde yanan Senin sevdanın ateşi. Asla ölmeyecek, Sönmeyen mum misali. Aşkım, aşığınım... Ben sadece seninle varım. Sen Tanrıdan bir lütufsun. Yaşadığım en saf duygusun. Benim eşim olur musun? -2- Ben senin sen olmana vuruldum Emin ol sarı saçına, kara kaşına değil Nadide bir kuş misali İnce bakışına duruldum Minik bir gülüşün yetti Lafta serttim ya, o halin beni Eritti, bitirdi En güzel günlerim seninle geçti Ve en güzel geceler yine düşlerin yetti Lambanın cini gibi En beklenmedik zamanda geldin Ne dilediysem şu hayatta aşka dair, İnan sen çıktın, ben seninle tamamlandım Ruhumun ikizi senmişsin Meğer ben de bu hallere gelirmişim İçten gülüşünle, bana eş özünle Sıcacık çocuk yüreğinle ömrüm oldun İkimiz için de söylenecek şey tek Ne zaman bilemem elbet ama hemen ilk harfleri okuman gerek ?  18.03.2008 12:32
 

Bu yüzden özel olmalı. İlle de romantik olmasına gerek yok diye düşünüyorum ama kesinlikle anlamlı olmalı. Size özel olmalı yani! Benim teklifim de pek romantik değildi. Dünyanın en kısa sürede yapılan teklifiydi belki ama romantik değildi işte. Bu yazınız bir arkadaşımın teklifini getirdi aklıma. Pek yakında kendisinden izin alıp, bir yazı yazarım artık. Selamlar,

A y s a n c a 
 14.02.2007 23:25
Cevap :
Size katılıyorum. Zaten ne yapsan, nasıl yapsan özel olacak ve sadece o iki kişi için... Velhasıl bir gelin dergisi için yazdığım bu yazı için en romantikleri sıralamam gerekiyordu. Elimden bu kadarı geldi. Eşimin teklifi mi? 72 oynarken bir takvim uzatıp "seç" demişti. Ben de seçivermiştim. İnsanlar bir türlü anlam veremiyor ama bence de temelde evli olmayı istemek ve bunu karşılıklı olarak hissetmek, şeklen bir teklifin çok ötesinde. Yorum ve desteğiniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle...  15.02.2007 11:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 3105
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

Marmara İng. İşletme mezunuyum. Pazarlama bölümünde uzmanlaştım. Reklamcı olmak istiyordum. Olmad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster