Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '13

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
3657
 

En ucuz yurt dışı tatili deyince, HOMELİNK

En ucuz yurt dışı  tatili deyince, HOMELİNK
 

Yazılarımı takip edenler ya da gezi- tatil bloglarına ilgi duyanlar sanırım benim paylaşımlarıma rastlamışlardır.

Bendeniz yıllardır her yaz 2-4 haftalığına yurt dışına çıkar ve gezdiğim-gördüğüm yerleri Milliyet Blogdaki sayfamda anlatmaya çalışırım.  

İşte bu yılki gezi programıma birkaç gün kalmışken düşündüm ki; şimdiye kadar, istediğim ama henüz gitmeye fırsat bulamadığım birkaç Avrupa Şehri dışında Londra, Windsor, Viyana, Paris, Zürich, Bern, Prag, Budapeşte, Milano, Como, Venedik, Lecco, Garda, Bellagio, Bergamo,Torino, Napoli, Capri, Floransa, Aachen, Düren, Köln, Düsseldorf, Bonn, Barselona,Stokholm, Amsterdam, Rotterdam, Mastrich, Antverb, Brüksell gibi dünyanın en popüler belki de en çekici kentleriyle tanışmışım.

---Kendimi hâlâ heyecanlı bir gezgin gibi enerjik hissederken şöyle Amerika’ya, Uzak Doğu’ya, Avustralya ya da Afrika’ya kadar uzanarak oraların farklı, zengin ve gizemli coğrafyalarını keşfetmek zamanının da geldiğinin farkındayım gerçi ya, neyse---

Böyle bir yazı içeriğiyle ilk karşılaşanların: ” Ooo her yıl yurt dışına gitmek mi? Ne diyor bu canım? Nasıl oluyormuş bu iş? Anlatıp durmuş ama belli ki tuzu kuru bunun(!)”  benzeri yorumlar yapacaklarını tahmin edebiliyorum aslında, ama Homelink denilen tatil sistemi, sizler için de yurt dışına seyahate gitmeyi mümkün kılıyor artık. Ayrıca Homelink sistemine dâhil olanlar için, son derece ilginç yurt dışı tatiller yapmak artık bir hayal olmadığı gibi, öyle tuzunun kuru olması da gerekmiyor(!)

Homelink, uluslararası alternatif tatil imkânı veren ve neredeyse bedavaya yakın bir masrafla dünyanın gezilebildiği, üyeleri arasında  kâr amacı gütmeyen ve yine üyelerine, dünya ülkelerini yerel kültür ve doğallığıyla tanıtmayı hedefleyen 55 yıllık bir sistem. Yani Homelink bir tatil, bir yaşam tarzı.

Bu sistem sayesinde gönlünüzün çektiği her yerde evinizi, dilerseniz arabanızı değiştirerek tatil yapabiliyorsunuz. Bu sistemde, tatiliniz süresince başka bir Homelink üyesi ile evinizi kira veya konaklama ücreti ödemeden karşılıklı olarak değiştiriyorsunuz. Siz onların evinde tatilinizi geçirirken, onlar da sizin evinizde kalıyor ve bunun için ne siz, ne de diğer Homelink üyesi herhangi bir kira bedeli ödemiyorsunuz.En güzeli de Homelink size bir ev ortamındaki rahatlığı ve mahremiyeti sağlıyor.

Konu ilginizi çektiyse, üyelik koşullarını ve merak ettiğiniz  herşeyi http://homelinkturkey.com/#adresinde bulabilirsiniz.

Ayrıca sayfamdaki yurt dışı tatil/alternatif tatil/ gezi-tatil kategorilerinde paylaştığım Homelink deneyimlerimi okuyabilir, galerilerde paylaştığım gezi resimlerini de görebilirsiniz.

6 yıllık mutlu bir Homelink Gezgini olarak yolumun düştüğü Avrupa şehirlerine, bu yıl Roma ve Berlin’i de ekleyeceğimi belirtirken, bu alternatif tatil sistemini  sizlere bir kez daha içtenlikle öneriyorum.

 http://homelinkturkey.com/#

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bekar olsaydım düşünebilirdim ama iki minik çocukla bir yabancının evinde kalmak düşüncesi beni biraz ürküttü :-) Bu insanların güvenilir olup olmadığını nasıl anlayabiliriz acaba? Yine de bilgi için teşekkürler.

Güz Özlemi 
 22.07.2013 16:08
Cevap :
Merhabalar,bekâr olmanız gerekmiyor,çocuklu aileler de ev değişimi yapıyor:)Mesela 8-10 yaşındaki çocukları olduğu halde bizimle ev değişimi yapanlar oldu.Ve Bizim açımızdan hiç bir rahatsız edici durum olmadı. Güven konusuna gelince; aynı güven sorununu karşı taraf da bizim için yaşıyordur. O yüzden taraflar dikkatli oluyorlar.Örn.Değişim yaptığımız İsveçli aile, kırdıkları bir bardağın yerine aynısını bulamadıkları için 6 tane bardak alıp, bin bir kere özür dilemişlerdi.Biz kendi adımıza, mutlaka deneyimli ve en fazla 3-4 kişilik aileleri tercih ediyoruz. Değişimcilerin Homelink sayfasında deneyimli olup olmadıkları bilgisi veriliyor. Haklarında olumsuz düşünceler edinilen değişimciler Homelink yönetimine bildiriliyor. Dolayısıyla Yönetimin üyeler hakkındaki olumlu-olumsuz raporu ve referansı,sistemin güvenilirliğinde önem kazanıyor.Ayrıca biz hiç yaptırmadık ama,değişim süresinde geçerli olan bir sigorta sistemini kullananlarda var. Ben teşekkür ederim, selâmlar..:)  23.07.2013 0:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 247
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 113
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Antalya ve Akdeniz aşığı bir öğretmenim. Bol bol okurum, blog yazarım, şiir yazarım. Yazdıkça ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster