Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '14

 
Kategori
Konut Kredileri
Okunma Sayısı
108
 

En uygun konut kredisi alabilmenin yolları

En uygun konut kredisi alabilmenin yolları
 

en uygun konut kredisi


İhtiyaçların artması ve gelirin yapılan harcamalara yetmemesi durumunda ilk olarak bankalara kredi ihtiyacı ile başvurulur. Genellikle ev almak için bankalara başvurulurken birçok konut kredisi alternatifi ile karşılaşabilirsiniz. Konut kredisi, kredi çekilen konutun üzerine ipotekli olan kredidir. Bu sistem sayesinde 20–30 yıl vade ile kira öder gibi bankaya taksit yatırıyorsunuz ve ev sahibi olabiliyorsunuz. Söylediğimiz gibi birçok konut kredisi alternatifi olduğu için en uygun konut kredisi seçimini yapmak sizlere ödeme konusunda birçok kolaylık sağlayacaktır. En uygun konut kredisi bankanın kendi kuralları ve sizin bütçenize göre yapılan hesaplamalar sonucu ortaya çıkar.
 
Bankanın belirlediği kurallar ve sizin bütçenize göre hesaplanan en uygun konut kredisi aylık ödeyebileceğiniz en üst limit esas alınarak karar verilmektedir. Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen konut kredileri ülkemizde 624bin kişinin ev sahibi olmasını sağlamıştır. Bankalardan kredi alma konusunda ödemeyi düzenli yapan müşteri konumunda olmalısınız. Yani eğer bir kredi kartınız varsa veya önceden bir bankadan kredi çektiyseniz banka sizin geçmiş ödeme bilgilerinizi inceleyecek ve ödemelerinizi hangi düzen içerisinde yaptığınızı kontrol edecektir. Bu durumda düzenli bir geliriniz olması hem sizin için hem de bankadan kredi almak için daha iyi olacaktır.
 
En uygun konut kredisi almak istiyorsanız bilmeniz ve dikkat etmeniz birkaç konu vardır. Yanlış yapılan ödeme planları aile bütçenizi sıkıntıya sokacağı için çok zor dönemler yaşayabilirsiniz bu yüzden örneğin ailenizin bütün geliri 4 bin TL olsun. Bankaya konut kredisi için başvurduğunuzda banka ödeme planını hazırlarken gelirinizin %50 sine göre hesaplamalar yapmaktadır. Bu durumda geriye kendi harcamalarınız için 2 bin TL kalacaktır ve eğer harcamalarınız 2 bin TL’nin üstündeyse bu durum sıkıntıya girmenize sebep olacaktır. En uygun konut kredisi seçiminde böyle bir konu ile karşılaştığınızda almak istediğiniz kredi miktarını azaltabilir veya ödeme miktarlarınızı ödeyebileceğiniz düzeyde ayarlamalısınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2440
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster