Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '12

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
1665
 

En yakın arkadaşım evleniyor

En yakın arkadaşım evleniyor
 

Yan Yana Dur,İstersen Farklı Şeyler Gör


Dostla aynada kendimize bakıyoruz, makyaj yapacağız, onun farı yok benim allığım,hemen bir değiş tokuş.. Bu sahne son on yıldır değişmedi hiç. Aynı evi paylaşırken her gün, sonraları uzun tatiller ve hafta sonu kaçamaklarında, geçtik aynanın karşısına, hem kaşımızı gözümüzü boyadık hem ‘Boşver!’ dedik yeri geldi, kahkahalara boğulduk bazen.. Dost işte!  İstersen aylarca görüşme, yan yana durdun mu her şey kaldığı yerden devam ediverir, beraber büyümek kolay bir şey değil.!

Bu makyaj seansının tek farkı bir nikah makyajı olması, kuaföre gitmeyi istemedi kızımız, saçını makyajını beraber yaptık, bu yüzden biraz heyecanlıyız. Benim üç yıl önce yaşadığım telaşları şimdilerde o yaşıyor, ev alma, eşya seçme, gelinlikler damatlıklar,davetiyeler,mekan seçimleri,para pul ayarlama, isteme, söz, nişan..Pek çok kadın bu bir çırpıda sayılıverilen süreçlerin nasıl stresli olduğunu bilerler ama az ama çok… Ve nikah günü bugün.. Dünürler içeride, Allahtan kaynaşmışlar,kahveler çaylar yaptık biz, ev ve eşyalar beğenildi konular hep ‘Mutlu yaşasınlar!’ a bağlandı konular, kızımız hazırlandı ve  işte herkesin gözler pırıl pırıl evetlerimizi duyurduk, artık gönül rahatlığı ile bir akşam yemeği yiyebiliriz. 

Sonra gün geceye döner el ayak çekilir,beyler salonda muhabbette, biz iki dost mutfak masasında baş başa kalırız, kadehimizi içerde mutluluklarına tokuşturmuştuk, şimdi ikimizin dostluğuna, son on yılın acı tatlı hatıralarına, şimdimize ve geleceğimize kaldırdık kadehimizi, sıkı sıkı sarıldık birbirimize ve bir ay sonra düğün gümbürtüsünde buluşunca da böyle serin kalma sözü verdik.

Dostlar hangi günler için varlar? Sanırım her gün için bir doz alınmalılar..!

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 591
Kayıt tarihi
: 12.08.10
 
 

Dünyada en çok sevgilimi, kardeşimi, kitapları, filmleri ve gezmeyi severim... Hiç birine henüz d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster