Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '09

 
Kategori
Sivil Toplum Kuruluşları
Okunma Sayısı
353
 

Encümen-i Daniş toplantısı yapıldı

Encümen-i Daniş toplantısı yapıldı
 

Kendi, kendine görev addederek, görevden vazife çıkaran bir örgüt…

Ne örgütü mü diyorsunuz? Encümen-i Daniş.

Böyle ünlü örgütlerin, ayın belli günlerinde bir araya gelip, kendi kendilerine memleket meselelerini görüşüp, yiyip, içip 15 gün sonra görüşmek üzere ayrılmaları ve 15 gün sonra tekrar aynı yerde buluşup, yine aynı işi yapmaları, bu memleket için ne kadar faydalı bir toplantı! Öyle değil mi?

Toplantı yeri; Moda'daki Deniz Kulübü!

Toplanan Grup; Encümen-i Daniş üyeleri!

Bilindiği gibi son dönemlerde isimleri ülke gündemine gelen bu ünlü ve fiyakalı kişiler, yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi kendilerine toplanıp, yiyip, içip sohbet ederek, her hangi bir açıklama yapmadan toplantıdan ayrılıyorlar. İyi de o zaman sizin toplantınızın haber değeri ne? Madem bir değeri var, kamuoyuna niye açıklama yapmıyorsunuz?

Bu toplantıya kimler katılıyormuş;

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Eski Dışişleri Bakanı İlter Türkmen, TBMM eski başkanlarından Necmettin Karaduman, eski Genelkurmay başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, emekli Orgeneral Necdet Üruğ, eski Başbakan Bülent Ulusu, eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal, eski Dışişleri Bakanı Emre Gönensay, eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman ile eski bakanlardan Cahit Aral…

Katılanlara bakıldığında bu ülkeye yarım asırdan fazla önemli hizmetlerde bulunmuş önemli kişiler!

Toplantının bitiminde basının sorularını yanıtlayan örgüt mensuplarının açıklamaları;

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylar konuşulmuş.

Yine Türkiye ve dünyadaki ekonomik sorunları konuşulmuş ve değerlendirilmeler yapılmış.

Yani muallâk kelimelerle ülke gündemine gelmek! Her hangi bir somut öneri veya bildiri yok!

Böylesine önemli ve ünlü kişilerin yaptıkları toplantılarda, terörden, ekonomik krize, Davostan, CHP’nin Kuran Kursu ve çarşaf açılımına, Sosyal Devlet ilkesi gibi gösterilen Sadaka Ekonomisinden, Tunceli ilinde dağıtılan Beyaz eşyaya, Gazze’den Arap Birliği Ülkeleri, Dış İşleri Bakanları toplantısında alınan kararlara, Obama’nın seçiminden, önümüzdeki yerel seçimlere kadar her konuyu görüşüp, birleştikleri konularda, ortak bildiri yayınlayarak, iktidara ve diğer kesimlere yol göstermeleri gerekirken, bunlar yedikleri yemeklerle ve toplantıyı yaptıkları yerlerle ülke gündemine geliyorlar.

Oysa; böylesine önemli görev yapmış kişilerin bir araya geldiğinde Kyato sözleşmesinden de bahsederek, Türkiye’nin bu anlaşmayı imzalamasından dolayı memnuniyet duyduklarını açıklayabilirlerdi. O zaman haklı olarak ülke gündemine gelirler ve herkes tarafından alkışı hak ederlerdi.

Eğer yakın bir zamanda bu Encümen-i Daniş örgütü, İktidar lehine bir açıklama yaparak, Hamasa verilen desteği; destekler, Davos’da yaratılan Kahramanı öne çıkartırlarsa hiç şaşırmamak gerek.

Ülkenin böylesine geçirdiği zor günlerde, sırf ülke gündemini işgal etmek için bir araya gelinmiş bir topluluk gibi görünmekten kurtulmaları zor!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilginiz icin moda deniz klubu Ataturk tarafindan kurulmus is alemi ve burotlari bir araya getirerek ulke meselelerini tartismak ve yeri geldiginde careler uretmek uzere.Burokrat sembolik bir rakkamla uye olur, is adamlari gercek yonetim kurulu tesbit ucretiyle. Deneyimli ulke sevk ve idaresinde tecrubeli kisilerin bir araya gelmesi diger ulkelerdede orneklerle doludur.Kamu oyuna aciklanmamasi bir etik geregidir.Zira cogu aktif degildir. Cumhuriyetin kurulusundan bu gune dek var olan bu ve benzeri olusumlarin simdi irdelenmesi calibi dikkattir. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 05.02.2009 20:49
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  06.02.2009 7:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3074
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster