Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '10

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
655
 

ENERJİMİZİ İSTANBULDAN ALIYORUZ

ENERJİMİZİ İSTANBULDAN ALIYORUZ
 

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti…


Evet bugünlerde televizyonda gazetede ve bilimum yazılı ve görsel medyada bu sloganı çok duyar olduk. “Enerjimizi İstanbul’dan alıyoruz. İstanbul! 2010 Avrupa Kültür Başkenti.”

Ne güzel bir etki uyandırıyordu insanın içinde. Avrupa’nın kültür başkenti olmak. O kadar başkent arasından elbette ki en güzeli İstanbul, İstanbulumuz.

Ancak sanırım bunun için daha çooooooook fırın ekmek yemesi gerekiyor İSTANBUL’un. Neden derseniz ?

İstanbul’un en düzenli, en önemli semtlerinden birinde ŞİŞLİ’de yaşıyorum. Yine Avrupa’nın en büyüğü olduğu söylenen alışveriş Merkezi Cevahir’e 15 dakika uzaklıkta aynı zamanda mahallemiz.

2010 Kültür Başkentinde hava -10 dereceyi gösterirken işten eve yorgun argın geliyoruz. Ve birde bakıyoruz ki elektrikler kesik. Evet işten eve geldiğiniz zaman yaşayabileceğiniz en kötü vakalardan birisidir bu. Neyse elbet birazdan gelir diyerek giriyoruz evimize, günün tüm yorgunluğu omuzlarımızda. Mum ışığında yemek olayı eğlenceli evet ama hava -5 derece. Eeeee Elektrik yok dolayısı ile kombi de çalışmıyor. Pilli radyo nostaljisinde Nilüfer çalıyor “Her yerde kar vaaarrrr”
Neyse biraz daha bekliyoruz… bekliyoruz… bekliyoruz… Ne gelen var ne giden… Bu arada 2010 Avrupa Kültür başkentinde donuyoruz! hem de karanlıkta.

Sabah 5:30 sularında geliyor elektrik. Bir sevinç nidası, ama donmuş bir vaziyette tabi. Hemen alelacele duşumuzu alıp işimize yetişiyoruz. Koşturmaca içinde geçen dakikalar dakikaları kovalıyor ve gün bitiminde yine yorgun argın dönerken evimize 2010 Avrupa Kültür Başkentinde; yine elektrikler kesik. Şaka değil bu yüzyılda hem de Avrupa’nın Kültür Başkentinde elektrik işkencesi çekerken buz gibi havada; yinede İstanbul’da yaşamaya çalışıyoruz.

Umarım bu sloganlarda geçen “ENERJİMİZİ İSTANBUL’DAN ALIYORZ” cümlesinin anlamı bu değildir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 6220
Kayıt tarihi
: 22.09.08
 
 

Ülkemin en güzel şehri İzmir'de yaşıyorum. Evliyim, muhasebe mesleğini en iyi şekilde yapmak için uğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster