Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
87
 

Enfal 48 yaşanıyor Allah(c.c)ım , Bilsinler ki güç kulda değil Allah(c.c) tadır!

Enfal 48 yaşanıyor Allah(c.c)ım , Bilsinler ki güç kulda değil Allah(c.c) tadır!
 

resimler netten alıntıdır


Bugünlerde o denli büyük bir gündemde geçiyoruz ki, hayretler içinde kaldığım anda her zaman sığındığım Allah(c.c) a daha çok sığınırım. Kur’an-ı Kerim’e bir kez daha dönerim. Bugünde Allah(c.c)ın biz aciz kullarına vahy ettiği Kur’an-ı Kerim’e  döndüm. Enfal 48 ve 49.uncu ayetleri gördüm.Önce bu ayetlerinin mealini belirtmek gerek.

48- Şeytan, onlara amellerini güzel gösterdiği zaman, “Bu gün insanlardan size galip gelecek yoktur, ben de size yardımcıyım.” demişti. Fakat iki tarafın karşı karşıya geldiği görününce arkasını dönüp kaçtı ve şöyle dedi: “Ben sizden kesinlikle uzağım. Ben sizin göremeyeceğiniz şeyler görüyorum ve ben Allah’dan korkarım. Ayrıca Allah’ın azabı çok çetindir.”

49- O sırada münafıklar ve kalblerinde hastalık bulunanlar,  ”şu adamları dinleri aldattı” diyorlardı. Oysa her kim Allah’a tevekkül ederse bilsin ki, Allah galiptir, güçlüdür ve hikmet sahibidir.

Bugün bir kanalda olanlar konuşulurken hayretler içinde kaldım. Bir an için bir cümle tekrar dudaklarımın arasından döküldü. “Benim hırsızım haram yemez”.  Sayılamayacak kadar bir para trafiği olacak ve  görüntüler olacak, bunun karşılığı ben zemzemle yıkandım diğer insanlar sahtekar denecek. Bunu anlamak mümkün değil.  Şeytan bile Allah(c.c) tan korkarken şeytanın kandırdıkları Allah’tan korkmuyorlar mı? Biliriz ki mahşer yaşamı vardır. Mahşer yaşamından hiçbir kul kaçamayacak. İlginç olan Gülen’in Allah(c.c)tan adeta” kahhar” sıfatını istediğini medyadan seyrettik.  Gerçek Allah(c.c) korkusu olanın kurtulacağı bir sınama, lakin kulu güçlü görenlerin kaybedeceği bir sınav. Mahşerde 74 milyon insan bu  olayın hakkında bile hesap verecek bunu kullar unutmasın. Makamların değil takvanın değerlendirildiği yerdir o MAHŞER.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir gün herkes eştikleri kuyuya ergeç düşerler....Sabırlı olmak lazımdır...

Abdülkadir Güler 
 12.05.2014 6:11
Cevap :
Şüphesiz ki yapan, yaptığının karşılığını bulur...   26.05.2014 0:50
 

Evet,gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir durum...

Kerim Korkut 
 01.02.2014 14:14
Cevap :
Teşekkürler...  02.02.2014 0:09
 

Şeytan şeytanlığından utanır olmuştur. Saygılarımla..

Tülay EKER 
 30.12.2013 14:27
Cevap :
Kur'an temel alınmadığı sürece temelde yanılgılardan kurtulmak mümkün olmayacaktır.Maalesef insanlar Kur'an dan o denli uzak ki. Onun için bu ülke insanı şeytanı(iblis) melek olarak belirtiyor. Kur'an la ilişkileri olsa idi şeytanın melek değil cinlerden olduğunu bilirlerdi. Bazen Kur'an ı okuduğumda mahşeri düşündüğümde inanın bütün kanım çekiliyor ve dehşet içinde kalıyorum. Birçok konunun hesabı orada asla verilemeyecek. Saygılarımla...  03.01.2014 15:31
 

Merhaba, devler tepişirken, ezilen çimleri kimse görmüyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 25.12.2013 13:15
Cevap :
Görmek için göz, duymak için kulak, hissetmek için yürek lazımdır.Teşekkürler..   25.12.2013 22:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 550
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1113
Kayıt tarihi
: 13.02.11
 
 

Ben kimim? Ben 55 yaşında hekimlik sanatını icra eden bir kişiyim. Adım Selçuk Şensöz. Bugün için..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster