Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
131
 

Engeller Üzerine

     Geçenlerde iki yıldır tenis kursları veren oğlum, otizm ve diğer engelli çocuklara tenisi tanıtmak ve kendine güzel duygular katmak için bir kaç gününü tam zamanlı olarak onlara ayırdı. Çocukların ve oğlumun mutluluğunu fotoğraflardan öyle iyi okudum ki...

     Telefon konuşmamızda " anne duyarlı olduğunu biliyorum ama aslında onlar hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Babamla senin de onlarla bir gün geçirmenizi isterim" dedi. Eşimin o anda aklına çok güzel bir fikir geldi. Ben duygulara kapılmış ağlarken! 

     Jale ulaşabilirsek on, on beş çocukla imalathanemizde pasta yapıyoruz, dediğinde bir insanın yüzünde tebessüm olabilme umudu ve oğlumuzun bize kattığı değerle duygusallığın dibine vurdum. Bu işle ilgilenen bir öğretmenle irtibata geçtik. Kendisinden haber gelince bu etkinlik gerçekleşecek.

   Ve ben bu sabah sevgili Burcu Ersü' nun yazısını okuyunca profiline baktım. Ve tabiki dans..Bende ilgiliyim dansla. Sabahın dördünde yataktan fırlayıp deli gibi dans ederim. Bu ilgim beni on dört yıl önce muhteşem dans eden Dergin Tokmak' la buluşturdu. 2016' da Türkiye' de de unutulmaz bir gösteri sunan Cirgue Du Soleil gurubunda altı yıl dansçılık yapmış biri kendisi. Farkındalık yaratmak adına ve onun gibi tekerlekli sandalye ile yaşayan insanlara ilham olmak için geçtiğimiz yıllar da  bir de kitap yazdı, kendisi. Fakat kitabın türkçe çevirisi yok, sanırım. 

    Nasuh Mahruki' nin dediği gibi " Kendi Everestinize tırmanın, yaşamın içinde kendinizi arayın. " Bulaşık bile yıkıyorsanız o işin Everestini keşfedin. Sevgiyle kal Burcu, 2020 seni bana kattı. Dergin' in videosu sanada ilham olsun. 

    https://www.youtube.com/watch?v=YUVao2FuXfw   

   

    

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dağlıyım ama böyle şeyler beni de sarsıyor...

Kerim Korkut 
 14.01.2020 16:10
Cevap :
Dağlı olan anlar bu haller den   22.01.2020 5:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 500
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 283
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insanıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster