Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '16

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
494
 

Engelli çocuktan Anne-Babasına Mektup

Engelli çocuktan Anne-Babasına Mektup
 

ENGELLİ ÇOCUKTAN ANNE-BABASINA MEKTUP


Canım Anneciğim babacığım…

Biliyorum beni heyecanla bekliyorsunuz. Aslında ben de size kavuşmak için heyecanla bekliyorum. Beni size lütfeden Rabbime şükürler olsun. Rabbim insan olma şerefini bana lütfetti hamdolsun.

Canım annem babam…

Ne olur ben doğmadan, doğmamış bana hazırlık yapmayın. Takdir Allah'ın… Belki de size kavuşmak yerine tekrar Rabbime kavuşacağım. Bunu ancak Allah bilir. Şunu hiçbir zaman unutmayın: çocuğu anne baba yapmaz, Rabbimiz ikram eder, lütfeder.

Annem, babam…

Rabbimizden ne gelirse hoştur. Engelli de olsam, engelsiz de olsam, Rabbimin ikramına sahip çıkmalı ve rabbimize teslim olmalısınız. Her şeyin hayırlısını Rabbimiz bilir.Rabbimin takdiri üzerinde doğan bir Bebeğim ben.

Sevgili Anneciğim babacığım…

Hayal kırıklığına uğramayın engelli doğdum diye. Siz evladınızı sevmez iseniz,

sahiplenmez iseniz, saygı duymaz iseniz, toplum O zaman beni hiç sevmez. Bana saygı duymaz. Beni bağrına basmaz.

Anneciğim babacığım

Ne olur günaha girmeyin. Engelli doğmak benim kaderim. Rabbimizin takdiri. Eğer sizisyan ederseniz; Allah muhafaza bu Rabbimize isyan olur. Sizler benim canımsınız… Günaha girmenizi istemem. Ahiretinizi yakmanızı İstemem. Çünkü Ahirette engelsiz bir şekilde belki de en güzel şekilde cennet bahçelerinde görüşeceğiz.

Canım annem babam…

Ne olur elimden tutun… Sadece ayağa kalkmama yardımcı olun. Allah'ın izniyle ve desteğiyle inanın başarıyı yakalayabilirim. Bana engelli değilmişim gibi davranın. Normal davranın. Düştüğümde hemen kaldırmayın. Bırakın hayatı Düşe kalka öğreneyim.

Sevgili babacığım…

Ne olur benim ihtiyaçlarımı sadece anneme yıkma. Çocuk bakmak zordur. Annem yıpranmasın. Görev paylaşımı yapın ve ikinizin sevgisinden kana kana içeyim. Seni seviyorum baba. Senin desteğine, sevgine o kadar çok ihtiyacım var ki… Hani bir elin nesi var iki elin sesi var derler. Annemin desteği ve senin desteğinle Allah'ın izniyle başarıya koşabilirim.

Anneciğim babacığım

Engelli olmam nedeniyle belki sizleri üzebilirim. Engelliliğimi kabul etmek bir süre alabilir. Engelliliğimi aşabilmem sürecinde sizi üzersem özür dilerim. Şunu bilin ki Allah'ın izniyle engellere takılmayacağım ve başarıya koşacağım. Sizin gurur duyabileceğiniz bir evlat olacağım. Ağlamayın… Beni sevin. Bana güvenin. Çünkü ben ömrüm boyunca sizleri seveceğim. İnşallah bana olan destekleriniz Ahirette cennet anahtarınız olur.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 364
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 549
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster