Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '19

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
283
 

Engelli Dostu: Davut Efe

Barışın ve kardeşliğin olduğu, kavganın ve kaosun olmadığı, herkesi kucaklayan, iş gören ve çatışmanın olmadığı bir Tavşanlı hayali ile her daim hizmet adamı: Davut Efe den bahsedeceğiz.

Yıllardır kendisini hayır hizmetlerinde ne zaman arasam her daim canla başla destek veren abimizdir o. Abimiz diyorum çünkü o tevazu, sevgi ve hoşgörünün timsali.

Tavşanlı Ticaret odası başkanlığında Tavşanlının menfaatlerinde siyaset ve ayrım gözetmeden döneminde canla başla çalışarak Tavşanlıyı geliştiren bir insan o.

Hayır, hizmetlerinde kim kapısına giderse gitsin eli boş döndüğünü ne işittik, ne duyduk.

    Onun desteği ile;
    Gazze’ye Beyazay şubesi açıldı.
    Türkiye Geneline Engellilere manen faydalı olabilecek kişisel gelişim kitapları dağıtıldı.
    Engellilere Çanakkale gezisi düzenlendi.
    Görme engellilere brail yazılı ilmihal dağıtıldı.
    Engellilere tekerlekli sandalye, baston, eğitim yardımları yapıldı.

Bu yardımları yazdığıma belki kızacak Davut Efe ama şu var; Marifet iltifata tabidir. İltifatı, bir teşekkürü hakediyor. Allah razı olsun ondan. O gerçekten adam gibi adam ve iyi bir insan. Rabbim iyi insanların varlığını hiçbir zaman eksiltmesin.Amin.

DAVUT EFE KİMDİR?
 1964 yılında Tavşanlı´da doğdu. Sanayi esnafı olarak adımını attığı iş hayatında faaliyetlerini farklı sektörlere yaydı. 1995 yılında Meclis üyesi olarak yer aldığı Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2005 yılında seçimle yönetim kurulu başkanlığı görevine geldi.

Başkanlık sürecinde henüz meclis üyesiyken hazırlıkları süren organize sanayi bölgesi projesini hayata geçirdi. Bu projeyle bölgenin işsizlik sorununa karşı büyük bir hareketin öncüsü oldu. 4 dönem üst üste yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Görevi süresince anahtar kelimeleri kalkınma, istihdam ve hizmet olan Efe’nin bölgedeki üniversite için önemli destek projelerinde ayrıca uluslararası çalışmalarda imzası bulunuyor.

Tavşanlı Kız İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurucusu, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Tavşanlı Kurul Başkanı olan ve bunun yanında sivil toplum kuruluşlarında çeşitli sorumluluklar üstlenen Davut Efe, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 364
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 535
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster