Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

10 Eylül '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
33
 

Engellilere Danışmanlık Hizmeti

Engellilere Danışmanlık Hizmeti
 

Salih Arıkan


Arkadaşlar ben görme engelli ve yetim biri olarak büyüdüm. Çok yoksulluk ve sıkıntılar çektim. Hem engelli hem yetim ve yoksul olarak mücadele etmek çok zor oldu. Şu an çalışıyorum. Türkiye Beyazay Derneğinin İzmir şube başkanıyım. Nerede olursam olayım hangi görevde olursam olayım. Amacım engelli çocuğu olan Ailelere danışmanlık yapmak. Ülkemiz ve yurt dışı fark etmez bildiğimi anlatırım en azından nereye başvurması gerektiğini anlatırım.

Asla paralı işlerle uğraşmayı düşünmüyorum. Bazı arkadaşlar bu işleri yürütmek için para lazım diye söylerler. Ben çok para olmadan hatta hiç para olmadan da yapılabilecek çok şey olduğunu düşünenlerdenim. Yeter ki kocaman bir yüreğiniz olsun. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun dediği gibi 3 günlük dünya için fırıldak olmaya değmez. Para gerekiyor diyenler önce kendilerini ihya edip hevesleri geçince de tabi geçerse dişinin kovuğundakileri de birilerine aktarmayı düşünenlerden olduğunu gördüm. Mekke'de dilenip Medine'de dağıtma anlayışı engellilerde bir istismar aracı olmuş. İslami Cemaatleri düşünün para toplamışlar ve yurt açıp öğrenci okutuyorlar. Öğrencinin her türlü masrafını da karşılıyorlar.

Peki, engelliler adına para toplayanların yurtları okulları rehabilitasyon merkezleri hangi sürdürülebilir hizmetleri var. Doğru dürüst dernek binaları bile yok. Bazılarının ne adı ne adresi var.

Lütfen engelliler adına para toplayanlara günahınızı bile vermeyin.  Ülkemizin neresinden olursa olsun danışmanlık için tüm Aileler beni arayabilir. Herkese benim iletişim bilgilerimi verebilirsiniz. Lütfen engelli çocukları ve Ailelerini istismarcı kişi ve kurumlara teslim etmeyelim.

Tel: 0506 514 96 93

Salih ARIKAN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 515
Toplam yorum
: 29
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 74
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster