Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1892
 

Engin Ardıç : Atatürk'ün pasaportu var mıydı !

Engin Ardıç : Atatürk'ün pasaportu var mıydı !
 

Engin Ardıç, Sabah Gazetesindeki yazısında, Atatürk'ün pasaportu var mıydı? Başlığıyla bir yazı yazdı.

Aynı gazetenin köşe yazarlarından Hıncal Uluç, köşesinde Engin Ardıç'a ;" Atatürk'e dil uzatanlar" yazısıyla yanıt verdi.

Engin Ardıç'ı oldum olası sevmem, yazılarını da okumam.. İnsanlara tepeden alaycı bir şekilde baktığını düşünürüm. Toplumsal gerçekliğimizden de çok uzak görürüm. Kendisini ön plana çıkarmak için argoya kaçan, insanları küçümseyen bir dil kullanır.

Hıncal Uluç'un yazısından sonra, Engin Ardıç'ın Atatürk hakkındaki yazısını üzülerek, içim burkularak okudum.

Genel ifade ile, son zamanlarda bazı kesimlerce dile getirilen anlayışa paralel olarak, Atatürk küçümseniyordu. Neymiş, Atatürk yurt dışına çıkmamış. Yıktığı Osmanlı'nın sayesinde Almanya ve bir kaç ülkeye Osmanlı subayı olarak gitmiş. Ülkemizi de eften püften liderler ziyaret etmiş. Bir Hitler, bir Mussolini ülkemize gelmemişler.

Biz, Atatürk'ü illerimizi ziyaret etmesini tarihsel önemli bir olay gibi görmemeliymişiz. Hitler, Stutgart'a gittiği gün Almanya için önemli olmuyormuş. Biz neden önemsiyor muşuz !

Engin Ardıç, Dünya'nın iki faşistiyle Atatürk'ü karşılaştırmaya kalkışıyor. Bu çok büyük bir hata. Şimdi Almanya'da kimse Hitler'i ağzına almıyor ama, Atatürk ülkemizde çok güçlü bir şekilde yaşıyor. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bu sevgi bitmeyecek ve her zaman da yaşayacaktır..

Engin Ardıç, Atatürk'ü o kadar aciz, zavallı, yurt dışına çıkamayan, kendi kabuğuna çekilmiş, korkak, çekingen, pasaportu olmayan biri olarak göstermiş ki, "Mustafa" filmi bunun yanında çok iyi kalır...

Başım ağrıdı, dişim ağrıdı, çat kapı Amerika diyenlerin ülkemizi yönettiği bir anlayış ve bu anlayışı destekleyen Engin Ardıç'tan farklı bir yazı zaten beklenemezdi.

Bu ülkeye hizmet etmiş, her türlü varlığını ülkesiyle paylaşmış, Osmanlı'nın küllerinden çağdaş bir Cumhuriyet kurmuş, Atatürk'ümüze dil uzatılmasını bilgisizlik ve saygısızlık olarak görüyor, Engin Ardıç'ı kınıyorum.

Gülden Kahraman bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1394
Toplam yorum
: 1902
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1027
Kayıt tarihi
: 04.11.06
 
 

Emekli öğretmenim ve  emeklemeye devam ediyorum.  Emeklilik yaşamın sonu değil, yaşama yeni amaçl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster