Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '12

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
2456
 

Entel Köy Efe Köye Karşı ikisi birlikte Temel Sümela’nın Şifresi'ne karşı duramadılar

Entel Köy Efe Köye Karşı ikisi birlikte Temel Sümela’nın Şifresi'ne karşı duramadılar
 

 

 

Son dönemde komedi olarak vizyona giren iki Türk filmi. Temel filmi gişede büyük işler yaptı ve fazla sayıda seyirci tarafından izlendi. Efe Köy Entel Köye Karşı filmi Ege yöresinin şirin bir köyünde geçen olayları mizah dolu keyifli, müzikli, bol mesajlı ve eğlenceli bir dille anlatıyor. İzleyenlere keyif veriyor. Zaman zaman küfürlü diyaloglar olsa da küfürler aşırı ya da abes gözükmüyor.

Temel ise tam bir facia ve izleyiciye hakaret eden bir film olmuş. Baştan sona uyduruk konulardan ve Temel fıkralarının en kötülerinden çıkmış, uydurma bir film olarak gözüküyor. Film uydurma olabilir, konular Temel fıkrası gibi normal dışı olabilir ama filmde sadece küfür ederek yapılan diyaloglar, izleyici olarak sürekli kulaklarını kapatma ihtiyacının duyulmasına neden oluyor. Filmi izleyince insan Karadenizli Temel fıkralarından ve Temelden nefret eder pozisyona düşüyor. Bu kadar ucuz ve kötü filmler çekiliyor, bir de Karadeniz kökenli vatandaşlarımız hedef gösterilip gişede iş yapıyor. Temel rolündeki sanatçıyı diğer projelerde severek izlerken bu filmde izleyemeyecek hale geldik.

Diğer taraftan kalite Ege filmi ise gişede daha az iş yapıyor. Filmde çok fazla emek sarf edilmesine karşılık umduğunu yeterince bulamıyor.

İnsanlar kaliteli Türk filmlerine özelliklede komedi filmlerine gitmek istiyor ama Temel gibi filmler insanları saf ve aptal yerine koydukça Türk filmlerine gitmek biraz zorlaşıyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1835
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster