Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '14

 
Kategori
Üniversitelinin Sesi
Okunma Sayısı
6664
 

Erasmus tavsiyeleri-3-

Erasmus tavsiyeleri-3-
 

Her ögrenci erasmus yapmak ister. Yapın da , Şiddetle tavsiye ederim , fakat...

Erasmus konusunda hassas olmanız gereken belli başlı konulara da değinmek isterim. 

-Beklentiyi yüksek tutmayın . Eğer gelmeden buraları hayallerinizle süsler dallandırıp budaklandırırsanız sonuç hayal kırıklığı olur çünkü insan beyni her zaman gerçeklerin olabileceğinden çok daha güçlü ve mükemmeldir.

=Beklentilerinizi yüksek tutmamanız için bir kaç gözlemimi paylaşmak isterim.

-Ögrenci arkadaşlarımızın Avrupa'da en çok ihtiyacı olacağı şey şüphesiz '' BİM '' dir. Üzülmeyin , telaşa kapılmayın , strese girmeyin. Yakınlarda bulacağınız '' Lidl '' isimli market sizlerin ''helal kesim et '' hariç bütün ucuzluk ihtiyacınızı görecektir . Ayrıca ucuza alkol satması da yanınıza kar kalır.

-Özellikle beyler  Avrupa'ya geldiğinizde güzel kızların hepsinin bıyıklı olduğu gerçeğine kendinize hazırlayın.

-Takma tırnak diye bir gerçek var burda ve  3 -4 cm tırnaklarla maskeli baloya gidecekmiş gibi dolaşan hatunları yadırgamayın . 

-Kafanızdaki kadın otobüs şöförü imajını yıkacak derecede güzel kadınların Avrupa'da otobus - tramvay - kamyon şöförlüğü yaptığına bizzat tanık oldum. Onları gördüğünüzde hayatınızda ilk defa kadın otobüs şöförü de görseniz ilk defa görüyormuşsunuz gibi bakmayın . Ben baktım , tuhaf karşılıyorlar . 

-Avrupa'nın dilecisi bile sosyete olur düşüncesinde olanınız varsa hemen bundan kurtulsun . En azından ülkemin dilencileriyle aynı dili konuştuğumuzdan gözümüze daha az korkutucu geliyorlar emin olabilirsiniz. Ama şöyle bir ayrıcalıkları var ki burdaki dilenciler ingilizce dilenmeyi de öğrenmişler . 

-Avrupa'da bulunan mineralli sulara alışabileceğinizi asla düşünmeyin . Çünkü biz kana kana su içmeye alışığız ve onların mineralli sularını ( bizim arada sindirim için tükettiğimiz maden suları)  içmek zorunda kaldığınız her vakit bizim suyumuzu özleyeceksiniz . 

-Avrupa'da trenle her yere seyahat edebiliyorsun zaten yeaaa . Sanki şehirden şehre gidiyormuş kadar kolay ! Sözünün tren fiyatları ayrıntısını sakın atlamayın değil otobüs utanmasalar uçak fiyatlarıyla yarışabilirler çünkü.

-Ahh bide siz siz olun sakın erasmusa gelirken sevgili yapmayın ! Çok isterseniz burdan yapın güzelliklerin keyfine varın  . Erasmus süreniz boyunca sadece değecek insanlar için fedakarlık yapın , ve geçirdiğiniz her dakikanın dahi tadını çıkarın !!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 3520
Kayıt tarihi
: 21.08.13
 
 

İstanbul Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Doğum Tarihi : 14.OCAK   Genelde geveze..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster