Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '09

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
13281
 

Ercan Saatçi'nin skandal kaseti

Ercan Saatçi'nin skandal kaseti
 

Ercan Saatçi'nin espri seviyesi pek de yüksek değilmiş


Önce Facebook'ta videosu yayınlanmaya başladı.

Sonra 1 Kasım 2009'da bazı gazetelerin spor sayfalarında "skandal" başlığı ile haberi verildi.

Ercan Saatçi, FBTV için çekilen bir programın (Müzik Molası) bant kaydında, sunucu Metin Özülkü ile konuşurken, "nasıl olsa banttan silinir" düşüncesi ile Galatasaray'dan bahsederken küfürlü bir cümle sarf ediyor.

Daha açıkçası, FB'nin galip geldiği bir GS maçı sonrasında söz konusu galibiyeti cinsel bir eylem ile özdeşleştiriyor.

Sunucu da gülerek cevap veriyor ve aynı cinsel ifadenin argodaki farklı bir söylenişi ile tekrar ediyor.

Geçmiş tarihli bir müsabaka sonrası yapıldığı anlaşılan bu münasebetsiz diyalog pek tabii ki kayıtlardan siliniyor ama sonunda ortaya çıkıyor.

Eminim bu satırları okuyan birçok kişi, hele de Fenerbahçeli ise, "Canım, ne var bunda? Hepimiz zaman zaman bu tür konuşmalar yapmıyor muyuz?" diyecektir.

Evet, bazı ortamlarda bu tür seviyesiz benzetmeler ile maç sonuçlarının yorumlandığı doğrudur. Ancak bunlar özel ortamlardır. Silineceğinden emin olunsa da, kayda girilen bir TV programı bunun hiç bir şekilde yeri ve zamanı değildir.

Nitekim, o kayıt sonunda böyle ortaya çıkar işte...

Hay Allah ! Ne güzel de gülüşmüştünüz değil mi o esnada?

Peki, şimdi ne olacak?

Ercan Saatçi ile Metin Özülkü gurur duyar mı bu kasetten bilemem.

Hürriyet gazetesi ona köşe vermeye devam eder mi etmez mi, onu da bilemem.

Bildiğim bir şey varsa, o da bu ikilinin bir daha asla FBTV'de boy göstermemesi gerektiğidir !

Metin Özülkü'nün programı derhal yayından kaldırılmalı ve bir daha konuk olarak bile o kanalda görüntüsü olmamalıdır.

Aynı şekilde Ercan Saatçi de bir daha FBTV ekranlarında, stad kapısı önü röportajları da dahil olmak üzere gözükmemelidir.

Ayrıca bu konu FBTV'den özel olarak duyurulmalı ve taziye belirtilmelidir.

Yok eğer bu yapılamıyorsa, FB kulübünün herhangi bir organında bir daha Galatasaray'dan bahsedilirken, "Ezeli rakip, ebedi dost kulüp" şeklindeki kilişe ibare kullanılamaz !

Kullanılsa da kimse samimiyetine inanmaz.

Benim tanıdığım İhsan Topaloğlu, Türk spor basının en oturaklı ve efendi insanlarından birisidir. Hatta bana göre bir numaradır.

Eminim o da, FB kulübü yönetimi de gereğini yapacaktır.

Bekir Gümüş bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

geçeceksin bunları, aynı duyarlılığı Ariel Ortaga için canlıyayında yalan söylendiğinde, ya da bazı yorumcuların kulüp uöneticileri için tv de futursuz ve saygısızca muhatap alıp konuşmalarında niye göstermiyorsun. Ya da bu konuşmayı banda alıp sanki haber özelliği varmış gibi kanaldan çalıp rakip TV de işe girmesi çok mu normal.

kadir bahadir 
 09.03.2010 10:27
Cevap :
Bu tür üslubu bozuk kişiliklerde ülkemizin bir parçası. Yazıdaki anafikri bile anlamadan yorum yapıyorlar. Daha doğrusu yorum yaptıklarını zannediyorlar.  09.03.2010 11:18
 

Sorun iki kişinin kendi aralarında konuşması değildir. Toplumsal yaşamda önemli sayılabilecek yere gelmiş, belli bir sorumluluğa sahip insanların, oradaki çekim ekibinin önünde bile böyle konuşması büyük bir hata değil midir? Ya da kendi aralarında konuşurken böyle küfrettiği ortaya çıkan bir kişinin, o görevde kalması normal olabilir mi? Sizi bu yazınızdan dolayı tebrik ediyorum. Bu yazınızı önerdiğim bloglara ekliyorum. Sizi de blog habercisine ekleyip her yazınızı özenle ve "dikkate alarak" takip edeceğim. Umarım biraz daha sıkyazarsınız. Saygılarımla..

Bekir Gümüş 
 31.01.2010 14:54
Cevap :
İltifatınız için teşekkür ederim. Bu ve bundan önceki yorumlarınızdaki içerik o kadar zengin ki, ayrı bir blog yazısı çıkabilirmiş. Katkınız için de ayrıca teşekkür ederim.  31.01.2010 21:15
 

Sayın Der Wind, (keşke isminizi yazsaydınız) siz örnek bir “sorumluluk sahibi” Fenerbahçelisiniz.. Tüm statlarda Aziz Yıldırım'a küfredildiği için, küfürle mücadele iddiasında olan bir camianın yönetiminin, ercan saatçiyi kınamak yerine, görüntülerin nasıl kaçırıldığı konusuna dikkatleri çekmeye çalışması, ayrıca taraftar sitelerinde onun cümbür cemaat savunulması, küfrün yanında olduğunu göstermek olmaz mı? Yakışır mı? Öte yandan; Erman Toroğlu’nun bel altı imalı sözleri nedeniyle ligimizin marka değerinin düştüğünü savunup, "ercan saatçi" isimli şahıs galiz bir şekilde küfredip dümdüz giderken "canım hepimiz aramızda böyle şeyler konuşmuyor muyuz" diyerek onu savunmak böyle bir camiaya yakışır mı?

Bekir Gümüş 
 31.01.2010 14:51
 

küfürün her türlüsüne karşıyım ama nolur bu durumu skandal adı altında fln veripte komik duruma düşmeyelim. fb gs maçlarında bile küfürler havada uçuşurken skandal olmuyorda iki taraftar kendi arasında küfür edince mi oluyor. soruyorum gs taraftarlarına eminim bi 10 sene daha zor görürler ama kendileri fenerbahçeyi yenmiş olsaydı aynı yorumları yapmayacaklar mıydı? acı ama gerçek kimse sütten çıkmış ak kaşık havalarına girmesin..

muge sorkun 
 01.11.2009 20:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1757
Kayıt tarihi
: 03.10.09
 
 

1967 İstanbul doğumluyum. İnşaat Yüksek Mühendisiyim. Almanca ve İngilizce biliyorum. Evli ve 2 çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster