Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '07

   
  Kategori
  Doğa Sporları
  Okunma Sayısı
  708
   

  Erciyes tırmanışı

  Erciyes tırmanışı
   

  İstanbul'dan 8 kişi, Bursa'dan 2 kişi ve Yıldırım Dağcılık'tan Hikmet'le beraber başladığımız yolculuğumuz zirve yolunda da devam etti. Biz cumadan giderek 4 kişi buzuldan, pazar günü de diger arkadaslarımızla kar buz rotasından tırmanış yapacaktık. Ama dağda gördüğümüz manzara inanılmaz kötüydü. Bir ay önce karla ve buzulla kaplı rota tamamen toprak zemine dönüşmüştü. Bundan dolayı buzul faaliyetini iptal ederek cumartesı sabah saat 02:00 kar buz rotasına girdik.

  Ekibin, rotanın, sisli havanın, uçan taşların ve özellikle rehberlerin durumundan dolayı 8 saati bulan yolculuktan sonra zirveye ulaştık. 07072007 ( Normal şartlarda gidiş dönüş 8 saati geçmez) Mustafa AKDEMiR - Doğan Nadi ÇETiNKAYA - Hikmet RODOPLU.

  Zirvede yaptığımız görüşmelerden sonra ekibi 10-12 kişiyle sınırlı tutarak inişe başladık. Ve kar buz rotasında yaşanan düşme sorunlarının dışından sıkıntı yaşamadan cumartesı saat 15:00 kampa inmeye başladık.

  Organizasyon gayet iyiydi ama rehberler çok kötüydü. Bizimle dönüşe gelen Fazıl da uyumluydu ve önerilerimizi dikkate aldı. Bizim grup dahil herkes rehberlerle sorun yasadı. Rota bilgilerini yanlış yorumladılar, malzeme yetersiz, kondisyonları çok kötüydü.

  Pazar gününü dinlenerek geçirdik ve Zirve Bursa, Yıldırım Dağcılık ve Tonga'dan dağcı arkadaşlarla beraber bu sabah saat 05:30 gibi Bursa'ya döndük.

  Emeği geçen ve katılan herkese gönülden teşekkür ederim.

  Herkese kazasız belasız faaliyetler diliyorum.

  Mustafa AKDEMIR
  Zirve Dagcılık Bursa Şube Başkanı

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 1
  Ort. okunma sayısı
  : 708
  Kayıt tarihi
  : 11.07.07
   
   

  Bursada yaşıyorum. Uzun yıllardır dağlardayım. Doğayı, dağları, zirveleri seviyorum. Aynı zamanda fo..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster