Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '20

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
20
 

Erdoğan´dan CHP´ye Övgü

Akşener`in Cumhurbaşkanı´na çağrıda bulunarak tüm siyasi parti liderlerinin aynı masada toplanma  önerisi Erdoğan tarafından olumlu bulunmuş olduğunu bu akşamki konuşmasında CHP Belediye Başkanlarına teşekkür etmesinden anlayabiliyoruz.

Benzer yaklaşım Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleşti. Sağlık Bakanı Koca´nın başarılı çalışmasına övgülerde bulundu.

Gerek Erdoğan´ın gerek Kılıçdaroğlu´nun bu sevindirici tarihsel yaklaşımları önümüzdeki günlerde siyaset anlamında güzel şeylerin başlangıcına kapı aralanacağını gösteriyor.

Bu yaklaşımı sağlayan  Akşener´e teşekkür etmek gerekir.

Akşener eğer HDP´nin terörle ilişkilendirme sorununu da gündeme getirerek terör örgütüyle mesafe koyma aşamasına getirebilirse ülkede gerçekten iyi şeylerin gerçekleşeceğine inancım artacaktır.

HDP´ye siyaset yapma imkanını ben sağlamadığıma göre ve mecliste üçüncü parti konumuna da ben getirmediğime göre terörle mesafeyi koyduktann sonra herkes ciddiye almalıdır.

Madem Lazı Kürdü Gürcüsü Azerisi Romanı Çerkezi ile Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında eşit şartlarda Türk vatandaşıyız o halde neden problem varmış gibi siyaset yapılıyor.

Bana sorarsanız etnik partinin yüksek seçim kurulu tarafından onay verilmesini yanlış buluyorum. Bu durum Laz etnik partisi de olsa aynı olurdu.

Burada emperyal bir kurgunun var olduğu çok açık.

Seçmen her seçimde olduğu gibi önümüzdeki ilk seçimlerde en doğru tabloyu ortaya çıkaracaktır.

Şu anda öngörüde bulunmak yanlış olabilir ama seçmen koronavirüs ile birlikte ekonomide doğacak zorlukları da göz önünde bulundurarak parlamenter sisteme geri dönüşü isteyecek ve yeni bir oluşumla yeni bir iktidara imza atacaktır diye düşünüyorum.

Korona ile birlikte siyasette uzlaşma dönemi başlayacak ve başta ekonomi olmak üzere çözülmesi gereken sorunları tüm partiler aynı masada çözüm getirmeli çünkü yaşamakta olduğumuz dönem olağan dışı bir durumdur.

Herkes şapkasını çıkarsın, önüne koysun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster